ארכיון | סרטים

ציון ממוצע

עכביש ברשת


בימוי: ערן ריקליס
שחקנים: איציק כהן, איתי טיראן, בן קינגסלי, מוניקה בלוצ'י
שנה: 2020

תקציר הסרט.

קו-פרודוקציה ישראלית-בריטית וסרט הריגול המי-יודע-כמה שנעשה על המוסד השנה, וזאת בשעה ש”המורה לאנגלית” עדיין בבתי הקולנוע. ערן ריקליס מביים מותחן איטי על סוכן מוסד בדמדומי הקריירה שלו, שמנסה לשכנע את הבוסים שלו שהוא עדיין בעל ערך וחשיבות.

ציון ממוצע

בחורים רעים לתמיד


בימוי: עדיל & בילאל
שחקנים: ג'ו פנטליאנו, וויל סמית, ונסה הדג'נס, מרטין לורנס, צ'רלס מלטון
שנה: 2020

תקציר הסרט.

צמד הבמאים הבלגים, עדיל אל-ערבי ובילאל פלאח, שביימו גם את שני הפרקים הראשונים בסדרה “שלג צח” עם אלון אבוטבול, נכנסים למעליו של מייקל ביי כדי לביים את הסרט השלישי בסדרת “בחורים רעים” עם וויל סמית ומרטין לורנס. שני הבלשים ממיאמי, האחד רווק שרוצה לרדוף אחרי פושעים לתמיד, והשני שהופך לסבא וכבר רוצה לפרוש, מתאימים גם לפרק החמישי בסדרת “נשק קטלני”, כי אנחנו בהחלט כבר זקנים מדי לשיט הזה.

ציון ממוצע

ריצ’רד ג’ול


בימוי: קלינט איסטווד
שחקנים: אוליביה וויילד, ג'ון האם, סאם רוקוול, פול וולטר האוזר, קאתי בייטס
שנה: 2020

תקציר הסרט.

קלינט איסטווד, שבעוד ארבעה חודשים יהיה בן 90, מספר את סיפורו האמיתי של איש אבטחה עם בעיות בריאות ונפש שהפך לגיבור לרגע ב-1996, כשזיהה מטען נפץ בפארק ציבורי באטלנטה בזמן האולימפיאדה ומנע אסון גדול. אלא שאז הוא הפך למטרה לרדיפות של האף.בי.איי והתקשורת, שחשדו שאולי הוא הנבל ולא הגיבור.

ציון ממוצע

הג’נטלמנים


בימוי: גאי ריצ׳י
שחקנים: יו גרנט, מתיו מקונוהי, קולין פארל
שנה: 2020

תקציר הסרט.

גאי ריצ’י מקנח את ידיו מהרימייק של ל”אלאדין” וחוזר לסרטים שבהם הוא מרגיש יותר בבית, על גברים שהולכים מכות.

ציון ממוצע

נשים קטנות


בימוי: גרטה גרוויג
שחקנים: טימותי שאלאמה, כריס קופר, לורה דרן, מריל סטריפ, סרשה רונן, פלורנס פיו
שנה: 2020

תקציר הסרט.

גרטה גרוויג כותבת ומביימת גרסה מאוד גרטה-גרוויגית לספרה הקלאסי של לואיזה מיי אלקוט.

ציון ממוצע

עיניים שלי


בימוי: ירון שני
שחקנים: סתיו אלמגור, סתיו פטאי, ערן נעים
שנה: 2020

תקציר הסרט.

הסרט השני בטרילוגיית האהבה של ירון שני מספר על שוטר שרואה המון אלימות בעבודתו, ואיכשהו זה משפיע עליו ועל חיי המשפחה המעורערים שלו. הסרט זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים וזיכה את הבמאי ואת השחקן בפרסי אופיר.

ציון ממוצע

המורה לאנגלית


בימוי: יובל אדלר
שחקנים: אוהד קנולר, דיאן קרוגר, לנה אטינגר, מרטין פרימן, קאס אנוור, רותם קינן
שנה: 2019

תקציר הסרט.

מבוסס על רב המכר מאת יפתח רייכר-עתיר, “המורה לאנגלית” היא דרמת ריגול על רייצ׳ל, אנגליה המגוייסת על ידי המוסד ונשלחת למשימה ארוכת טווח באיראן. הכיסוי שלה: מורה לאנגלית בביה״ס לשפות. למרות קשרה הקלוש לישראל, רייצ׳ל נעלמת לתוך החיים החדשים שלה תוך שהיא מבצעת מידי פעם משימות בשביל המוסד שקשורות בסיכול תכניות הגרעין האיראניות. סרטו השני של יובל אדלר (“בית לחם”) הוא קופרודוקציה בינלאומית.

ציון ממוצע

השורקים


בימוי: קורנליו פורומבויו
שחקנים: ולאד איוונוב, קתרינל מרלון
שנה: 2020

תקציר הסרט.

נציג רומניה לאוסקרים. כריסטי הוא שוטר רומני שמגויס על ידי צעירה בשם גילדה למשימה שמטרתה לשחרר את בן זוגה מהכלא. על מנת לעשות זאת היא לוקחת אותו לאי מרוחק, שם הוא נאלץ ללמוד את שפת “השורקים” – שפה סודית שקיימת באי מאות שנים ומבוססת על שריקות. כריסטי מוצא את עצמו לכוד בין עמיתיו במשטרה שחושדים בו, ארגון המאפיה המאיים שלא מתכוון לשחרר אותו, ורגשות עזים שהוא מפתח כלפי המפעילה החדשה שלו.

ציון ממוצע

ג’וג’ו ראביט


בימוי: טאיקה וואיטיטי
שחקנים: טאיקה וואיטיטי, סם רוקוול, סקרלט ג'והנסון, רבל ווילסון, רונן גריפין דיוויס, תומסין מקנזי
שנה: 2020

תקציר הסרט.

יוהן הוא ילד גרמני בן עשר וכולם קוראים לו גוגוהוא פחדן גדולולכן הוא זוכה לכינוי גוגו השפן” (או גוגו ראביט“, על פי התרגום לעברית). הוא חי בגרמניה של שנות ה-40 וכדי להיות כמו כולם הוא מצטרף לתנועת הנוער ההיטלראיגוגו כל כך רוצה להשתלב במאמץ המלחמתי של גרמניה שהוא מדמיין את אדולף היטלר כמי שמלווה ומשוחח איתומעין חבר דמיוניהקול שאומר לו בראש את מה שגוגו מסרב להגיד לעצמו. למזלו של גוגוהקצין המופקד על אימון ילדי גרמניה הוא חייל פצועשיכור ומיואש (סם רוקוולואמו (סקרלט ג’והנסון) מבינה שבנה עובר פאזה ילדותיתאבל היא עצמה רחוקה מתמיכה בשלטוןלכן כשגוגו מגלה שבכוך בקיר בחדרה של אחותו המתה אמו מחביאה נערה יהודיהכל העולמות שלו מתנגשים אלה באלה.

ציון ממוצע

1917


בימוי: סם מנדס
שחקנים: בנדיקט קאמברבאץ', ג'ורג' מקיי, דין-צ'רלס צ'פמן, קולין פירת
שנה: 2020

תקציר הסרט.

במלחמת העולם הראשונה, שני חיילים נשלחים למשימה בהולה: להעביר מסר למפקד פלוגה בחזית שיעצור את המתקפה המתוכננת. מכאן מתחילים השניים ריצה נגד הזמן, בצרפת הכבושה, בין קווי העורף הבריטים אל קו החזית מול גרמניה. סרטו הווירטואוזי של סם מנדס, שזכה בגובוס הזהב על הסרט והבימוי, צולם על ידי רוג’ר דיקינס בשוט רציף אחד (למעשה בכמה וכמה שוטים שחוברו יחד כמעשה קסם להיראות כמו שוט רצוף והמשכי אחד).