14 מרץ 2006 | 20:12 ~ 7 תגובות | תגובות פייסבוק

המתווך

גישוש בלתי פורמלי ראשון נעשה ביום חמישי בין נציג בעלי HOT ובין פורום היוצרים המארגן את מאבק הבמאים והתסריטאים נגד חברת הכבלים (הנה הידיעה). כאות רצון טוב הצהיר מטה המאבק שהוא משהה את פעילות המחאה נגד HOT למשך עשרה ימים. מה שמעלה אצלי שתי שאלות מעט ציניות: האם שלחו אנשי HOT את נציגם כדי לפייס מעט את מטה המאבק ולדאוג לכך שאירוע סיום העונה של "השמינייה" בהיכל הספורט ביד אלינו יעבור בשקט? או אולי ההפך: אולי מטה המאבק הבין שעם כל הכבוד למרכז ענב ולסינמה סיטי, היכל הספורט ביד אליהו הוא מבצר שיהיה להם קשה לפרוץ אליו, והאירוע יהיה המוני מכדי שמחאתם תורגש, והם מיהרו להצהיר על דטאנט של עשרה ימים, רק כדי לרדת מהעץ הגבוה מדי שטיפסו עליו?

והאם השיחה הלא-פורמלית הזאת באמת תביא לפריצת דרך בסכסוך? אם כן, לא יפתיע אותי שנציגו של נוני מוזס בדירקטוריון HOT, שילֹה דה בר, יהיה האיש שיביא לפיוס ההיסטורי בין היוצרים ובין HOT.

למה? כי דה בר, מי שנפגש עם נציג היוצרים בשבוע שעבר, הוא כרגע אמנם בצד של HOT, אבל למעשה הרקע שלו אינו שונה ממש מזה של דורון צברי, ממנהיגי מרד היוצרים. צברי היה בשנות השמונים רכז הכתבים ב"חדשות" וב"עיתון תל אביב" של ידיעות תקשורת, דה בר היה בשנות התשעים רכז הכתבים ב"ידיעות אחרונות". צברי היה במאי תוכניתו של רינו צרור בערוץ 10, בימים בהם היה דה בר סמנכ"ל התוכן של חדשות 10, ולמעשה העורך האחראי של צרור וצברי. כשדה בר עזב את חדשות 10 כדי להפוך ליד ימינו של מוזס, רינו צרור מונה להיות מחליפו (תפקיד ממנו פרש כשאבי ברזילאי מונה להחליף את רם לנדס בתפקיד המנכ"ל). והכי חשוב, ואת זה אני יודע מכמה שיחות פרטיות שלי עם דה בר, בימים שהיתה לי פינת קולנוע בתוכנית הבוקר בערוץ, האיש ממש אוהב קולנוע.

בת זוגו של דה בר היא כתבת הבריאות של "מעריב", גיסתו היא מפיקת טלוויזיה. השילוב בין היותו איש ניוז משופשף, חיית מדיה סופר-מעודכנת, וחובב קולנוע מושבע הופך אותו, באופן טבעי, למי שגם אם אינו בן ברית של היוצרים לפחות יודע על מה הם מדברים. לפחות מכיר את העבודה שלהם, יודע מי ביים מה, יודע בכלל מה עושה במאי. לא בטוח שיצחק תשובה, אליעזר פישמן או רם בלניקוב ממש מבינים כמוהו על מה המאבק. דה בר, בתקווה שלא הפך לגמרי מאיש הפרולטריון לנציג ההנהלה שמתנכר לעברו, הוא כרגע התקווה הגדולה של המאבק, הוא האיש שיוכל להביא למלחמה הזאת קץ. אני גם מקווה שזה יקרה, כדי להיווכח שבמעבר שלו מטי-שירט צבעונית לחולצת כפתורים לבנה ומגוהצת הוא לא התקרנף, לא הפך למשרת האינטרסים של בעלי הממון, ומפנה גבו למילייה בו צמח.

ושלא יהיו לכם ספקות, בתוך כמה שנים דה בר יהיה מנכ"ל של אחת הזכייניות (צנגן, מאחוריך) או עורך "ידיעות אחרונות" (גינת, מאחוריך). אם הסדר בין היוצרים ל-HOT, כזה ממנו שני הצדדים יצאו בהרגשה שהם ניצחו, יהיה רשום על שמו הוא יגיע לתפקידו הבא בתור האיש שהביא שקט לתעשיית הטלוויזיה, כפי שמתחייב מתנאי הזיכיון של הכבלים. הרגולטור ימות על זה.

 

נושאים: מאבק היוצרים

7 תגובות ל - “המתווך”

 1. בייבי בלוז 14 מרץ 2006 ב - 21:15 קישור ישיר

  וואו, איזו בקיאות במפעלות דה בר. אכן, מעניין יהיה לעקוב.

 2. תינוק הזפת 14 מרץ 2006 ב - 22:26 קישור ישיר

  אל תאמר בקיאות, אמור חנופה. אחרי הכל, בעל הטור בכל זאת קשור לרשת ידיעות תקשורת, הוא עדיין לא השתלט סופית על סקציית מבקר הקולנוע של העיתון (יהודה סתיו מאחוריך) ובכדי לממש את האספריציות האלו הוא בוודאי זקוק לדחיפה ממישהו בכיר במערכת. שילה דה-בר, נניח.

 3. ברווז גומי 14 מרץ 2006 ב - 22:41 קישור ישיר

  אאל"ט לפי התביעה שהגיש ניר בכר נגד ידיעות אחרונות, דה בר היה הנציג של ההנהלה בשיחות עם גינת בהן הוא התבקש לרדת מכמה תחקירים, או לעגן אותן ביותר הוכחות, תלוי לאיזו גירסה מקשיבים. אני מקווה שזה לא מראה שהאיש השתנה. גם אני שמעתי עליו מאנשים שעבדו איתו לא מזמן בעיקר דברים טובים.

 4. יאיר רוה 14 מרץ 2006 ב - 23:22 קישור ישיר

  א. אינני חושק במשרתו של יהודה סתיו.
  ב. לא בטוח שחנופה בבלוג פרטי נחשבת ממש חנופה. מילא אם הטקסט הנ"ל היה נכתב ב"7 לילות".
  ג. ואם כבר חנופה ורצון למצוא חן בעיני פטרון עתידי לא הייתי מצהיר על תמיכתי באופוזיציה של מעסיקיו של דה בר.
  ד. אני מניח שאם דה בר יתגלה כמי שהפך עורו ומייצג כעת רק אינטרסים של בעלי ממון, נשמע על כך ממטה המאבק ותוכלו לקרוא על כך כאן. תוך הבעת אכזבה.


השאירו תגובה