27 יולי 2012 | 17:08 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

עננים וסרטונים (המון סרטונים)

המצב באינטרנט בשבוע האחרון היה כזה: אם יש לכם אתר או בלוג כל מה שהייתם צריכים לעשות הוא לכתוב "עלייתו של האביר האפל" וגוגל היה ממטיר אליכם המוני קוראים. אבל במקביל לכל ענייני באטמן והאיימקס, הצטברו לי על הדפדפן המון קטעי וידיאו שהופצו במהלך השבוע האחרון שהגיע הזמן לרכז ולזכור את הלשוניות שלהם.

 

א.

"אטלס של עננים", סרטם של לנה ואנדי וושאובסקי עם טום טיקוור, זכה לטריילר ראשון בן כשש דקות. וכדי לשכנע אתכם בכלל לטרוח ולצפות בטריילר בן שש דקות, התיישבו שלושת הבמאים כדי לעשות לכם פיץ'. והם עושים את זה ממש טוב:

 


 

 

וזה הטריילר. אם יש לכם ADHD ושש דקות זה פשוט ארוך מדי בשבילכם, הקטעים הטובים מתחילים מהדקה הרביעית:

 


 

שתי תהיות בקשר לטריילר הנ"ל. א) זה נראה כמו סרט חדש של ז'קו ון-דורמל בהמשך ל"מיסטר נובודי" שלו, ופחות כמו סרט של אנשי "מטריקס". ב) יש לי חשש שזה מאותם סרטים שעשויים לא להגיע לעולם לישראל. אני ממש מקווה שאתבדה.

 

ב.

שמעו, זו הולכת להיות עונת אוסקרים מעניינת מאוד. אני מניח שתוך שבועות ספורים יהיה לנו טריילר ראשון ל"לינקולן" של סטיבן ספילברג, אבל הנה מגיע טריילר ל"חיי פיי" של אנג לי, בכיבובו של נמר דיגיטלי אחד ועם הצלם של "בנג'מין באטן". אני מוכן להתערב אתכם שתוך כמה ימים תתפרסם הידיעה שזהו סרט ההפתעה שיצטרף ברגע האחרון לפסטיבל ונציה. אנג לי הרי זכה שם עם "הר ברוקבק" והיה שם יו"ר חבר השופטים בשנה שבה זכה "לבנון". יהיה ממש משונה אם יהיה לו סרט חדש ופסטיבל ונציה לא יקבל את הבכורה העולמית שלו.

 


 

ג.

זה ממש מוצלח. האתר First Showing מנסה לדמיין איך היה נראה הטריילר של "2001: אודיסיאה בחלל" אם היה נערך היום (לאותו סרט ממש):

 


 

ד.

ונדמה לי שאיכשהו יצא שאני מעלה לכאן, מתוך חיבה אישית, את כל החלטורות של מרטין סקורסזי. הנה עוד אחת:

 


נושאים: בשוטף

4 תגובות ל - “עננים וסרטונים (המון סרטונים)”

 1. איתן 28 יולי 2012 ב - 1:39 קישור ישיר

  הדבר היחיד שהבנתי הוא שטום טיקוור אוהב בחורות עם שיער צבעוני (והוא כנראה גם בעניין של מיניות מעורפלת. ע"ע "3", סרט נהדר שלו שהוקרן בהומו-לסבי-טרנס האחרון).

  וזה נראה נהדר, למרות שלא ממש הבנתי אותו, כרגע.גם "חיי פי" מרשים מאוד.

 2. איתן 28 יולי 2012 ב - 21:20 קישור ישיר

  האח! הידד!

  ל"2 בלילה" יש תאריך הפצה!

  "עין הדג/ לא סופי" אומר: תחילת ספטמבר.

  יוצא ביחד עם "רווקה פלוס".

  אולי יש בזה דבר טוב.
  כרגע בבתי הקולנוע יש קצת אינפלציה של סרטים ישראלים. "העולם מצחיק" עדיין רץ. ויש גם את "המשגיחים" (שעד כמה שאני יכול לשפוט, יהיו לו חיים ארוכים על המסכים) ואת "הדילרים" (שעד כמה שאני יכול לראות, הולך בסדר, אבל הוא יחזיק פחות מ"המשגיחים").

  כרגע לאנשים שבאים לקולנוע יש בעיקר שתי ברירות: באטמן/ ספיידרמן, או סרט ישראלי. ברירה לא רעה בעיניי (אה, כן. יש גם איזה סרט שנקרא "מחוברים לחיים". יש עוד מישהו שלא ראה?)

  באותו סופשבוע מדובר כולם יכתבו על קוסשוילי (ודבורית כבר כתבה על זה היום: מישהו ב"ידיעות אחרונות" עושה יחסי ציבור ל"רווקה פלוס" כבר מעכשיו), אבל אולי תרופת האנטי לכל זה יהיה דווקא "2 בלילה", אחד הסרטים הכי חמודים, מתוקים, מצחיקים, ומרגשים שראיתי בשנים האחרונות.

  ואגב: ראיתי שלשום את "לרדת מהעץ" של גור בנטוויץ'. אחלה סרט. דיאלוגים כאלו מושחזים לא שמעתי מאז… ובכן, מאז "2 בלילה"…

  אה, ויש גם סרט שנקרא "למלא את החלל". סרט מצוין. עדיין ללא תאריך הפצה. אבל הוא נראה לי סגור למועמדות לאופיר, מכאן שנראה לי שהוא גם ייצא בספטמבר (אוסקר…אתם יודעים).

 3. איתן 28 יולי 2012 ב - 21:50 קישור ישיר

  אה…עכשיו ראיתי שגם ב"סריטה" כתבו על "2 בלילה". טוב, נו…

  וא-פרופו קרן ברגר

  סוף סוף הגענו אליה השבוע ב"קטמנדו". הסצינות בינה לבין גל גדות…זהב.

  ומאוגוסט אפשר לראות את ברגר גם ב"אף פעם לא מאוחר" (תפקיד קטן ומקסים בסרט יפה). הקרנות מסחריות בסינמטק.

 4. איריס 29 יולי 2012 ב - 14:40 קישור ישיר

  פטריק סטיוארט יכבד אותנו בנוכחותו
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4261756,00.html
  אני בעד מפגש מעריצים! (זה גם יקדם את הסרט, לא?!)


השאירו תגובה