02 יוני 2008 | 16:20 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

העולם בוער

אם יש למישהו קשרים בעולם הבא אנא השיגו לי תמלול של הפגישה שהתקיימה אתמול לפנות בוקר בין טומי לפיד ואלוהים. נורא מסקרן אותי.

======

באמריקה "סקס והעיר הגדולה" הביס את כל המנבאים (כולל אותי) והכניס יותר מ"אינדיאנה ג'ונס" בשבוע השני שלו. בשאר העולם "אינדיאנה ג'ונס" נשאר מקום ראשון ו"סקס והעיר הגדולה" מקום שני. ומה בישראל? מי ניצח את מי? אינדיאנה ג'ונס או קארי בראדשו? בן הששים או בת הארבעים? התשובה היא: היא. "סקס והעיר הגדולה" מכר בשלושה ימים 36 אלף כרטיסים (ושבר את השיא השנתי של "אינדיאנה ג'ונס" מהשבוע שעבר, כשמכר 32 אלף כרטיסים בסוף שבוע אחד). "אינדיאנה ג'ונס" מכר בסוף השבוע הזה עוד 20 אלף כרטיסים.

=======

אל תשאלו איך הגיב איב סן לורן לאיזכור שלו ב"סקס והעיר הגדולה". הוא פשוט מת על זה. (אוי, סליחה, בדיחה איומה).

======

לגבי השריפה באולפני יוניברסל: אין לי עד כך הרבה סנטימנטים לתפאורות של סרטים, כך שהעובדה שהתפאורות של "קינג קונג", "העוקץ" ו"בחזרה לעתיד" נשרפו אתמול בדליקה בהוליווד לא שוברת את ליבי. תפאורות הן ממילא בתים בכאילו. אפשר יהיה לבנות מחדש. גם השריפה של ארכיון הווידיאו לא נשמעת איומה: לפחות על פי הדיווחים שכל מה שנשרף זה קלטות שאינן המקוריות ושכולן גובו. ארכיון הסרטים נותר ללא פגע. הדבר היחיד שנשרף ושמהווה אבידה תרבותית משמעותית זה ארכיון ההקלטות המוזיקליות של חברת התקליטים יוניברסל, ביניהן הקלטות מקוריות, ונטולות גיבוי (למעט דיסקים ותקליטים) של בינג קרוסבי, ג'ודי גרלנד והקרפנטרז. ניקי פינק מדווחת.
אן תומפסון מזכירה שזו לא השריפה הראשונה באולפני יוניברסל.
והנה וידיאו אחד, ביתי, של השריפה. ווידיאו אחר, של סי.אן.אן. (ובנרג' הפתיח הוא כמובן: "שריפה מהסרטים". פשששש… המוחות שם עובדים קשה).

(האם אצליח לחבר בין מותו של איב סן לורן ובין השריפה בהוליווד? ברור: איב סן לורן הלביש את קתרין דנב. ובאולפני יוניברסל, בערב שאחרי השריפה, כבר שודר טקס פרסי האם.טי.וי. שם ביצע מייק מאיירס את המערכון הבא, בו הוא מזכיר את קתרין דנב).

======

ועתונאים, הצילו את נפשותיכם. העיתונים תכף מתים. ואם הם לא ימותו, הם יהרגו אתכם.

10 תגובות ל - “העולם בוער”

 1. TheMagihaa 2 יוני 2008 ב - 18:12 קישור ישיר

  בבקשה, תקן, כואבות לי העיניים:
  1. תפאורות הם

  2. קלטות שאינן המקוריות ושכולם גובו

  3. ביניהם הקלטות מקוריות

 2. אופיר זמר 2 יוני 2008 ב - 18:29 קישור ישיר

  "אם יש למישהו קשרים בעולם הבא אנא השיגו לי תמלול של הפגישה שהתקיימה אתמול לפנות בוקר בין טומי לפיד ואלוהים. נורא מסקרן אותי."

  בהחלט. אני מקווה שטומי נכנס בחרא הזה כמו שצריך.

 3. איתן 3 יוני 2008 ב - 0:49 קישור ישיר

  מזמן לא נהניתי בקולנוע כמו שנהניתי היום, בהקרנה של "האנידריפר" של ג'ון סיילס. בתקציב של 5 מיליון דולר, "האנידריפר" נחשב סרט עצמאי דל תקציב, אבל הוא לא נראה כך : הצילום הנפלא, בגוונים חמים של חום וצהוב, בשילוב המוסיקה המצוינת, התסריט החכם והמשחק הטוב של כל הקאסט מציפים את המסך באהבה אנושית שנוזלת מן המסך. במהלך הצפייה חשבתי לעצמי שיש משהו ישראלי, "סלאח שבתי" שכזה, בדמויות : הן מקמבנות. הן מתקדמות בחיים על ידי רמאויות קטנות. הן לא מושלמות. אחת הדמויות אפילו הרגה מישהו (פעם, בעבר הרחוק מאוד). ולמרות זאת, ג'ון סיילס אוהב את כולם. המעט שאפשר לעשות הוא להחזיר לו אהבה. הסרט יוצא ממש קרוב לאקרנים. לא ללכת, לרוץ !

 4. Kobi 3 יוני 2008 ב - 3:00 קישור ישיר

  Knowing Tommy, he probably wasn't pleased to find all the Charedi Rabbis in heaven and asked to be
  transferred to hell.G-d bless him, he was one of the nicest people around.

  About the newspapers, in Israel they are already dead. They just don't know it, yet. Just look at the level of writing. It's not bad, it just non existent. Karma.

 5. yiok 3 יוני 2008 ב - 3:08 קישור ישיר

  סתם הערת אגב.
  "ביקור התזמורת" עבר תמחסום שלוש המיליון בארה"ב, ברכות.

 6. יושיהידה 3 יוני 2008 ב - 6:29 קישור ישיר

  יאיר, הבטחת לכתוב פה משהו על "אתם, החיים" של רוי אנדרסון. אמנם הסרט שלו כבר שודר מזמן ביס, אבל מאחר ו"שירים מהקומה השניה" שלו הוא אחד מהסרטים הכי נפלאים שראיתי, מעניין אותי מה אתה חושב על האחרון שלו. לא צריך קונטקסט, בחיי. פשוט תכתוב.

 7. אלמונית 3 יוני 2008 ב - 8:03 קישור ישיר

  אלוהים אמר : ברוך שובך אלי בני …

 8. עדן 3 יוני 2008 ב - 10:54 קישור ישיר

  אלוהים הוא דמות ספרותית וקולנועית מרתקת אבל להאמין שהוא קיים במציאות זה קצת כמו להאמין בדובוני אכפת לי.

  רוה לעדן: אוקיי, עכשיו אני רוצה לקבל גם את תמלול המפגש ביניכם (אני מאחל לך אריכות ימים עד אז). ואלוהים קורא טוקבקים, אז יהיה לו מה להגיד לך.

 9. יובל 3 יוני 2008 ב - 12:27 קישור ישיר

  אז אלוהים יפגוש אותי כשאמות וננהל שיחה. מה המגבלות? כמה זמן יש לי עם אלוהים? הוא ישאל אותי את השאלון שנכתב על ידי מרסל פרוסט ושוכלל על ידי ברנר פיבו, ואז כשהוא יגיע לשאלה על מה אני אומר לאלוהים שנינו נצחק צחוק בריא ונלך חבוקים מעבר לקשת.

 10. שלומי 3 יוני 2008 ב - 14:01 קישור ישיר

  אני לא יודע על מה טומי מדבר שם למעלה, אני רק מקווה שבקרוב נראה בחנויות את מדריך לפיד לעולם הבא.
  כי יש הרבה דברים שהייתי רוצה לדעת. למשל, האם יש הרבה חרדים בגהינום?(אני מאמין שכן) האם יש מפגשים עם במאים?הם ממשיכים לעשות שם סרטים?(אני מתגעגע לאיזה חדש להיצ'קוק) איזו מוזיקה שומעים שם? על מה מבקרי קולנוע כותבים שם? (הרי הסרטים אמורים להיות מושלמים בעולם הבא,לא?) והכי חשוב: אפשר לטקבק שם?
  ולעדן: האדם הוא דמות ספרותית וקולנועית מרתקת. אבל להאמין שיש בני אדם במציאות? די…


השאירו תגובה