12 אוקטובר 2012 | 12:17 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

מוגרבי וגרינאוויי ברומא, קופטי בברלין, בורשטיין בלונדון

מרקו מיולר, המנהל החדש של פסטיבל רומא (ולפני כן של פסטיבל ונציה), עשה את מה שציפו ממנו והקפיץ את הפסטיבל הצעיר מדרגה. ההכרזה אמש של תוכניית הפסטיבל חשפה 59 סרטים בבכורה עולמית, שהופכת את פסטיבל רומא לאחד הבכירים בעולם. אכן, הוא עדיין לא הצליח לגנוב לוונציה או לקאן סרט שכולם מחכים לו, אבל הוא קיבץ אליו לא מעט סרטים של במאים שאנו מחבבים: רומן קופולה, פיטר גרינאוויי, מייק פיגיס, מייקל אלמריידה, טאקשי מיקה, לארי קלארק, וולטר היל, מרג'אן סטרפי, פי.ג'יי הוגן.

יש רק נציג ישראלי אחד בתוך כל הפסטיבל הזה והוא "פעם נכנסתי לגן", סרטו החדש של אבי מוגרבי שיוצג במסגרת תחרותית הנקראית CinemaXXI המוקדשת לקולנוע קצת אלטרנטיבי, או לפחות אלטרנטיבי של יוצרים משנות השמונים (ע"ע פיטר גרינאוויי ומייק פיגיס), ושחבר השופטים שלה כולל את האמנים דאגלס גורדון ואמילי ג'אסיר והצלם אד לכמן (שביקר לא מזמן בישראל). הפסטיבל יפתח ב-9 בנובמבר.

================

"למלא את החלל" משתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל לונדון שנפתח אתמול. הוא יתחרה מול הסרטים החדשים של סאלי פוטר, מייקל ווינטרבוטום ופרנסואה אוזון ולצד אהובי הפסטיבלים מהשנה האחרונה: "אחרי לוסיה" המקסיקני, "נו" של פבלו לוריין הצ'יליאני ו"פולקלור" של קייט שורטלנד האוסטרלית, שיתחרו מולה באוסקר הזר. גם "שבעה פסיכופטים" של מרטין מקדונה ("ברוז'") יתחרה מולה.

===============

סקנדר קופטי, שותפו של ירון שני לבימוי "עג'מי", יעביר בפסטיבל ברלין הקרוב סדנה בת יומיים לבימוי שחקנים. הנה הפרטים למעוניינים להירשם או להתרשם. אחרי "עג'מי" קופטי, שהצליח להכעיס את הממסד הישראלי עם הצהרותיו ערב האוסקרים שלא היו מספיק פטריוטיים לטעם פרנסי התרבות בארץ, הסתובב מאז בעולם. ראיתי אותו בשבוע שעבר בחיפה בבכורת "הירושה" של היאם עבאס.

================

 

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “מוגרבי וגרינאוויי ברומא, קופטי בברלין, בורשטיין בלונדון”

  1. דני הכט 12 אוקטובר 2012 ב - 14:10 קישור ישיר

    פסטיבל רומא – לארי קלארק, לא מייקל קלארק.


השאירו תגובה