15 אוקטובר 2012 | 15:04 ~ 6 תגובות | תגובות פייסבוק

עשרת האורחים הכי מפתיעים בעונה 3 של "לואי"

דיוויד לינץ' בפרקים 11-12 של "לואי"

בעונה השלישית של "לואי" תפגשו המון אנשים מאוד מוכרים ומפתיעים. בפנים תוכלו לראות מי הם. אבל לפני כן:

בשבוע שעבר גמרתי לראות את העונה השלישית של "לואי", שהסתיימה לפני שבועיים באמריקה, ואתמול – בזריזות יפה – היא כבר עלתה לשידור ביס. אני לא יכול אלא להמליץ לכם בחום לצפות בסדרה הזאת ולא להחמיץ אף פרק. למעשה, "לואי" היא הסדרה החדשה היחידה שאני ממש מקפיד לעקוב אחריה בקביעות ולראות את כל פרקיה. את שאר הסדרות אני דוגם ונוטש, את זאת לא. היא באמת-באמת מבריקה, ובעיקר: נורא מצחיקה. אבל ממש. מאוד. הומור עוזי ויילי/ג'ו אל-דרורי מעולה. לואי סי.קיי לא רק מככב בסדרה, המבוססת פחות או יותר על חייו, אלא גם כותב, מביים, מפיק ועורך. בעונה הזאת הוא הביא לעצמו תגבורת לחדר העריכה – את סוזן מורס, שערכה לוודי אלן 22 סרטים, מ"מנהטן" ועד "סלבריטי". מורס הודתה בראיון ששיטות העבודה של לואי סי.קיי ושל ודי אלן דומות מאוד.

זה לא מאוד מפתיע: שניהם משתמשים בגרוב של הסטנד-אפ, ובמקום שבו הסטנד-אפ נוגע בג'ז. אלן, מצידו, כנראה כבר עלה על הדמיון הזה – או על העובדה שלואי הוא עכשיו שיחת העיר – וליהק אותו לסרט הבא שלו.

אפרופו ההשפעה הג'אזית, הפרי-סטיילית, המשוחררת: אחד הדברים המבריקים ב"לואי" הוא העובדה שכל פרק בנוי כמעט אחרת מקודמו. יש פרקים שמחולקים לשני סיפורים קצרים נפרדים (ממש כמו ב"פיניאס ופרב" ו"בוב ספוג"), ויש סיפורים שנמשכים על פני שלושה פרקים. לפעמים הפתיח מופיע בהתחלה. לפעמים הפתיח מופיע באמצע (זה, אני מזהה, הומאז' ל"מקס הדרום"). לפעמים יש קטעי סטנד-אפ ארוכים (מה שעשוי לבלבל ולגרום צופה המזדמן לחשוב ש"לואי" הוא "סיינפלד" של ימינו: הוא לא), ולפעמים אין. אין חוקיות. בשתי העונות הראשונות, למשל, הקטע של לואי היה לא להראות את אשתו לשעבר, רק לדבר עליה, בעונה השלישית היא הופכת לדמות (וסי.קיי משתשעשע כהוגן עם ציפיותינו בליהוקה).

העונה השלישית, שהתחילה את שידורה אתמול בארץ, היא לדעתי הטובה מבין השלוש עד כה. "לואי" רק משתכלל ונהיה אמיץ יותר. יש פרקים שבהם הוא מטיח בפנינו את האמת בפרצוף – את האמת על גידול ילדים, על זוגיות, על אוכל, על חיים ריקניים בחברה צרכנית. אבל בעונה הזאת הוא גם צלל עמוק לתוך עולמות פנטזיה והזיה. רגעים כמעט סוריאליסטיים. הוא סוגר לא מעט חשבונות, אני מניח, עם לא מעט בנות זוג לא יציבות שחלפו בחייו. ולקראת סוף העונה, הוא גם סוגר לא מעט חשבונות עם לא מעט קומיקאים ומפיקים חלפו בחייו.

הזכייה של סי.קיי בשני פרסי אמי לפני כחודש (על כתיבת פרק פתיחת העונה השנייה ועל כתיבת ספיישל הסטנד-אפ שלו) הפנתה אליו זרקור עולמי. אבל מי שעקב אחר העונה השלישית בזמן אמת הבין שמשהו קורה כאן. שלסדרה דלת תקציב ברשת כבלים-בייסיק (FX) מתייצבים בכל פרק פיגורות ענקיות. שלושה שחקנים זוכי אוסקר, גדולי הקומיקאים באמריקה, במאים, כולם מתייצבים לעשות ל"לואי" כבוד.

כדי לא לקלקל לכם יותר מדי אני לא אכתוב בכל מקום מי מגלם מה – כלומר, מי שם בתפקיד עצמו ומי שם בתפקיד אחר – אבל ארגנתי לכם גלריה נאה של (לדעתי) כל (או רוב) השחקנים שצצים בעונה הזאת לתפקידי אורח.

 

1. מליסה ליאו, שזכתה באוסקר על "המתאגרף", ושתצוץ בתפקיד מאוד מפתיע בפרק הבא:

מליסה ליאו מתוך פרק 2 בעונה 3 של "לואי"

 

2. רובין וויליאמס, זוכה האוסקר על "סיפורו של וויל האנטינג"

רובין ווילאמס מתוך פרק 6

 

3. פ. מאריי אברהם, זוכה האוסקר על "אמדיאוס" (הוא גילם את סאליירי) נותן העונה, לדעתי, את התפקיד הכי מבריק בה, בתור דודו של לואי. עד כדי כך, שלא אתפלא כלל אם בשנה הבאה הוא יזכה באמי כשחקן אורח (פרס שלא מחולק בכלל במהלך השידור החי) על חמש הדקות שלו בעונה הזאת. העניין הוא, שזו הפעם השנייה שאברהם מופיע ב"לואי". בפעם הקודמת זה היה בעונה השנייה, אבל בתפקיד אחר לגמרי (בתור בעלה של אשה שמתחילה עם לואי במועדון ומביאה אותו אליה הביתה לניו ג'רזי לשלישייה).

פ. מוריי אברהם מתוך פרק 8

 

4. פרקר פוזי מגלמת בשני פרקים (וגם בהמשך העונה) מישהי שלואי יוצא איתה, בעלילה שנראית כאילו יצא הישר מתוך סרט של האל הרטלי.

פרקר פוזי מתוך פרקים 3-4

 

5. לואי סי.קיי מרבה לארח קומיקאים עמיתים בסדרה. הפרק שלו על ניסיון הפיוס שלו עם דיין קוק מהעונה השנייה היה בעיניי אחד היפים בסדרה. בעונה הזאת הוא בא להתפייס עם מארק מרון (ומסתכסך עם ג'רי סיינפלד) ומשחק פוקר עם ניק דיפאולו, ג'ים נורטון וניק קרום. אבל הקומיקאית הכי מפורסמת (והכי מצחיקה) בחבורה הזאת היא שרה סילברמן.

שרה סילברמן מתוך פרקים 6-7

 

6. קלואי סביני היא עוד אחת משרשרת הנשים המטורללות שלואי יוצא איתן העונה.

קלואי סביני מתוך פרק 9

 

7. פרקים 10-11-12 נקראים "תוכנית הלייט נייט" (חלקים א', ב' ו-ג'), והם מהווים את עלילת המשנה הכי ארוכה שהיתה עד כה בסדרה, ובה מוצע ללואי להנחות תוכנית אירוח לילית, דבר שמכניס את חייו לסחרור (וגם את חיי כל הקומיקאים סביבו). ג'יי לנו, למשל.

ג'יי לנו מתוך פרק 10

 

8. גארי מרשל, הבמאי של "אשה יפה", מגלם ברצף הפרקים הזה נשיא של רשת שידור.

גארי מרשל מתוך פרקים 10-11-12

 

9. כאמור, דיין קוק כבר הופיע בעונה השנייה. וכריס רוק, כנראה החבר הכי טוב של סי.קיי בביזנס, צץ בסדרה די הרבה. ובכל זאת, להביא את ג'רי סיינפלד (ועוד בתפקיד לא מאוד מחמיא), זה הישג אדיר לסדרה כה קטנה, שהיא בסופו של דבר האנטי-סיינפלד.

ג'רי סיינפלד בפרק 12

 

10. איימי פולר מגלמת את אחותו של לואי בפרק סיום העונה (בעונה שניה היתה לו אחות אחרת).

איימי פולר מתוך פרק 13

 

וכאמור, דיוויד לינץ'. האורח ה-11, בתפקיד מבריק של המפיק מגיהנום.

 

 

 

נושאים: בשוטף

6 תגובות ל - “עשרת האורחים הכי מפתיעים בעונה 3 של "לואי"”

 1. גיל 15 אוקטובר 2012 ב - 15:30 קישור ישיר

  הפרק עם מארק מארון גאוני, בגלל שהוא היפוך מוטרף למדי של המציאות. לפני שנתיים בערך לואי התארח בפודקאסט של מארק מארון לפרק כפול בו הם מנתחים למוות את הקשר בן הכמעט 30 שנה שלהם. זה לא אחד לאחד, אבל בפרק של לואי, לואי משחק בעצם את החלק של מארון ולהפך. זה די חזק לשמוע את הפודקאסט ולראות את הפרק זה לצד זה, הבן אדם פשוט גאון.

 2. אסף 15 אוקטובר 2012 ב - 15:34 קישור ישיר

  הפרק האחרון עם החלק של פרקר פוזי היה מטלטל.
  הפרק עם רובין וויליאמס היה מצחיק.
  אבל אותי ריגש דווקא הפרק עם המציל הקובני.

 3. יוסי.ק 15 אוקטובר 2012 ב - 16:04 קישור ישיר

  אחלה 🙂
  אבל למה לנו ולא סטיוארט?!

 4. סטיבי 15 אוקטובר 2012 ב - 16:06 קישור ישיר

  "כדי לא לקלקל לכם יותר מדי אני לא אכתוב מי מגלם מה – כלומר, מי שם בתפקיד עצמו ומי שם בתפקיד אחר" – חוץ במקרים שכן, אתה מתכוון… יש כאלה שזה לא משנה להם, אבל לדעתי ולדעת לא מעט אחרים, חלק מהתענוג בצפייה זה לגלות מי מופיע פתאום בפרק. בתגובות זה קצת חסר טעם, אבל הייתי שמה בהתחלה אזהרה שמי שלא רוצה להרוס לעצמו, שיפסיק לקרוא את הפוסט, שרובו ספוילר. כולל כמובן התמונה שמופיעה בראשו.
  מזל שכבר צפיתי.

 5. JNH 15 אוקטובר 2012 ב - 16:26 קישור ישיר

  דווקא העונה השלישית היתה קצת יותר חלשה לדעתי. רמות הביזאר שהוא מגיע אליהן, ושהולכות ומקצינות מפרק לפרק, היו מוגזמות. אני אוהב את הרעיון שהוא לא כבול לשום חוק או מבנה נרטיבי מוגדר, אבל יש פרקים שזה כבר הופך ממש לאבסורדי, והאחיזה של הסדרה במציאות הולכת ומתרופפת. בנוסף, בעונה האחרונה הוא גם צימצם משמעותית את קטעי הסטנד-אפ, שתמיד היו החלקים הכי חזקים בסדרה, מה שהפך אותה לפחות מצחיקה מהקודמות.

 6. חובבן 15 אוקטובר 2012 ב - 17:27 קישור ישיר

  איימי פולר ולואי כבר נפגשו בעונה הראשונה של פארקים.
  אז הם לא היו אח ואחות.


השאירו תגובה