05 דצמבר 2012 | 07:47 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

סיכום 2012: מה פספסתי?

זה הרגע בשנה בו אני מתחיל לסכם את השנה. נזכר בסרטים שראיתי ותוהה מי מהם אני עדיין אוהב. מתחיל לסכם מי ניצח בקופות. וגם, יושב לצפות בסרטים שפספסתי במשך השנה ושאולי ראויים להיכלל בסיכום השנה שלי ב-28.12. וזה המקום בו אני זקוק לכם, וזה הרגע בו כמעט מדי שנה אני פונה לעזרכתם. אם ראיתם סרט מעולה השנה, מתוך יבול 2012, ולדעתכם אני החמצתי אותו – אולי כי לא כתבתי עליו כאן, או כי זה סרט שלדעתכם לא מספיק ראו – אנא שתפו אותי בתגובות מה שמו, ואני אעשה מאמצים להשלים את החור הזה. כבר היו סרטים שגילתי כך, או נזכרתי בהם בשלב הזה, ושפתאום גרמו לי לשנות את הרשימה שלי. אז עזרו: אילו סרטים משובחים יתכן והחמצתי השנה ושסיכום השנה שלי יהיה פגום בלעדיהם?

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “סיכום 2012: מה פספסתי?”

 1. יוני 5 דצמבר 2012 ב - 7:57 קישור ישיר

  נראה לי שפספסת את חתולו של הרב, שמשום מה נחשב 2012 בשביל האוסקרים.

  • איתן 5 דצמבר 2012 ב - 16:58 קישור ישיר

   1. במסגרת הפסטיבל האוסטרלי בסינמטקים השנה הוקרן "עיר השלג" (Snowtown). האנקה כלב ליד הסרט הזה. קטלוג אין סופי של רוע אנושי. סיפורו (האמיתי) של רוצח סדרתי סדיסט. אני מבין שזה לא ממש כוס התה שלך, אבל זה כן סרט שהיה מדובר בעולם, ובצדק. חווייה קולנועית קשה מאין כמותה, אבל שווה את המאמץ
   2. "הים הצהוב". סרט הפעולה הכי טוב שראיתי השנה (ועזוב רגע את "הפשיטה" האינדונזי. שם זה רק מכות. בקוריאה יודעים גם לגבות את האקשן עם סיפור). לא רק אקשן. גם מתח, וגם דרמה, וגם סיפור שנפרס בסבלנות, עד שמגיעה סצינת המרדף הראשונה, שמתפוצצת בזיקוקי די נור מופלאים. היו מחיאות כפיים בהקרנה שהייתי בה בפסטיבל חיפה אחרי הסצינה הזו (עם זאת, זה סרט קוריאני. גרזנים נזרקים על ראשים של אנשים חופשי, וגם אצבעות נקטעות בסכינים בכמויות). המילה היחידה שיצאה מפי בסוף הסרט הזה: "וואו!"
   3. ראיתי טרום בכורה של סרט קנדי שאין לי מושג אם ומתי הוא יעלה אצלנו. אבל הרימייק האמריקאי כבר בדרך, עם וינס ווהן. הקנדי עצמו חמוד ומחמם לב מאין כמותו. מאוד כדאי לך לבדוק את "סטארבק", סרט על גבר שמגלה פתאום שמתרומת הזרע שלו לפני 20 שנה נולדו 543 ילדים, מתוכם 129 תובעים ממנו בבית משפט הכרת אבהות. והוא יוצא למסע להשלים את כל שנות האבהות שהחמיץ. מצחיק ואנושי.
   4. עוד סרט שעומד לפני רימייק אמריקאי הוא Headhunters הנורבגי. סרט שמתחיל כמשהו בורגני וסנובי מתפתח די מהר למרדף אחד ארוך ומטורף. סצינת הכלב והטרקטור היא מופת של מתח והומור מטורף.
   5. במסגרת השבוע הספרדי בסינמטקים החודש, כדאי לך לראות את "אווה". סרט מדע בדיוני מחמם לב (עם דניאל ברוהל הגרמני/ ספרדי. ועם לואיס הומר המשעשע, ששיחק אצל אלמודובר ב"חיבוקים שבורים" וב"חינוך רע", ולקח גויה על שחקן משנה על הסרט הזה)
   6. כהכנה ל"ענן אטלס" – יאיר הוכנר הביא לפסטיבל ההומו-לסבי השנה את "3", סרטו הקודם של טום טיקוור. מאוד הופתעתי כמה אהבתי את הסרט הזה, שאמנם מתהדר בנוצות פילוסופיות פלצניות, אבל רוב הסרט הוא תיאור סוחף של מערכות יחסים אלטרנטיביות.
   7. עוד מהפסטיבל ההומו-לסבי – "ביוטי" מדרום אפריקה. סרט קודר על גברים שלא מוכנים להודות בנטייתם המינית. כלפי חוץ הם מנהלים חיים מהוגנים. אבל פעם בכמה זמן הם נפגשים בבקתה מבודדת, ומקיימים אורגיה הומוסקסואלית. סרט מרשים שהיה בפסטיבל קאן, וגם ייצג את דרום אפריקה באוסקר הזר בשנה שעברה (הסרט דובר ברובו אפריקנס).

   ובטח יש עוד כמה. אבל זה מספיק בינתיים, אני חושב.

 2. דודי מיכאלוב 8 דצמבר 2012 ב - 4:16 קישור ישיר

  מצטרף לכך שממליץ גם על הקולנוע הקוראני וספרדי שצוינו פה.

  ועכשיו סרטים שרובנו נהנה מהם יותר וגם נמצאים להם תרגומים בעברית+טורנטים ולהינות מהם בבית

  (אבל כמה שאני יכול אני הולך לאקרנים ונותן את תרומתי- השנה הטובים ביותר שראיתי באקרנים היו – המשגיחים, לופר, האביר האפל האחרון, ארץ יבשה, הורג אותם ברכות, ושלגי קילימנגי'רו)
  והם: קילר ג'ו (מותחן עם הומור שחור) עם מת'יו מקונוהי.
  עסקה מגונה של ניקולס ג'רקי, "אל תוך הלבן" של פיטר נס הנורווגי,
  "איירון סקיי" האנטי נאצי\ הומור שחור בדרכו, של Timo Vuorensola.
  Best Laid Plans (2012) הבריטי גם אהבתי בסך הכל.
  לעוד…. ראו באתרי (לחיצה על שמי).
  מהסרטים- ממלכת אור ירח וחיות הדרום הפראי עשו המון יותר מידי והם קרירים וסתמינקים הרבה יותר מאשר שהם "עמוקים", אם מביטים טוב בסיפור ובדיאלוגים שלהם.
  וגם לי יש עוד הרבה להשלים… בייחוד המאסטר, טרנטינו, של קתרין ביגלו ואחרים. גם בוויש ליסט שלי באתר אפשר לראות סופר מסקרנים ששווים צפיה .
  http://rateyourmusic.com/film_collection/DavidIs/wishlist,ss.ed


השאירו תגובה