06 אוגוסט 2008 | 10:33 ~ 12 תגובות | תגובות פייסבוק

מלפפוניאדה

מדהים, מחר עולים "המומיה 3" (האמריקאי), "טרמפ לירח" (הבלגי), "חולשה ליופי" (הקנדי/אמריקאי), "הכתובה" (הישראלי) ו"יחידת עילית" (הברזילאי)- ואני לא ראיתי אף אחד מהם. את "יחידת עילית" אני מקווה לראות הערב. הסרט היחיד שהוקרן לעיתונאים הוא "חולשה ליופי", ואותו החמצתי מסיבותי האישיות. זו הפעם הראשונה שבה נאלצתי לדלג על מדור דפוס לא בגלל חופשות או אילוצי לו"ז אישיים, אלא בגלל שסרטים לא הוצגו לביקורת מבעוד מועד ופשוט לא היה לי על מה לכתוב. מצד שני, אני קולט ויברציות שליליות מאוד מ"המומיה 3", "טרמפ לירח" ו"הכתובה", שמדיפות ניחוחות של עונת מלפפונים. זוכרים את המושג הזה, "עונת המלפפונים"? כשפעם הקיץ היה המקום בו מעלים הפקות ירודות ושידורים חוזרים, כי ממילא כולם בחופשה, ככה קראו לו. אבל אז הקיץ הפך לעונה הכי יקרה, מושקעת ומשווקת, וכמובן הכי קופתית וצפופה. ועדיין, הנה יש לנו שבוע מלפפוני. מישהו ראה את הסרטים ויכול לאשש את תחושותיי או לטעון ההפך?

נושאים: בקרוב

12 תגובות ל - “מלפפוניאדה”

 1. ניימן 6 אוגוסט 2008 ב - 11:26 קישור ישיר

  אבל המומיה 3 אמור להיות בלוקבאסטר די רציני, לא? אולי לא סרט איכותי במיוחד, אבל ממתי זה קשור לעונת המלפפונים?

  מלבד זאת, בהמלצת חבר ברזילאי צפיתי ביחידת עלית, ומאד אהבתי אותו. הוא סרט פשעמתחדרמה (ובעיקר עירוב של כל השלושה) עם דמויות *מאד* אמיתיות ויכולת פנטסטית לתת לך את התחושה של 'להיות שם' (בברזיל). הוא גם כולל משפט אחד על הצבא הישראלי שמבהיר שכותב התסריט לא יודע כלום על הצבא הישראלי :] די משעשע.

 2. יצחק 6 אוגוסט 2008 ב - 11:43 קישור ישיר

  "עונת המלפפונים" לא לקוחה מתחום הספורט?

 3. יצחק 6 אוגוסט 2008 ב - 11:45 קישור ישיר

  תגובה לעצמי:

  ייתכן שלא-

  he.wikipedia.org/wiki/עונת_המלפפונים

 4. בעילום שם הפעם 6 אוגוסט 2008 ב - 11:51 קישור ישיר

  "יחידת עילית" זה חרא סרט.

 5. עדן 6 אוגוסט 2008 ב - 12:03 קישור ישיר

  גם "טרמפ לירח" הוקרן לעיתונאים. אני חשבתי שהוא חלש מאד למרות שה3D חביב. אבל האחיינים שלי בני העשר שבאו איתי לסרט נהנו מאד.

 6. אורון (בעבודה) 6 אוגוסט 2008 ב - 12:09 קישור ישיר

  אז ככה:
  את "המומיה 3" ו-"הכתובה" אראה כנראה בסופש, הרי הקרנות עיתונאים או לא, צריך לראות את זה איכשהו. מ"המומיה 3" יש לי דווקא ציפיות לזבלון איכותי (רוב פאקינג כהן מביים!), מנחם גולן זה מנחם גולן – אין למה לצפות, על "יחידת עילית" שמעתי רק כמעט ורק טובות משלושה אנשים שונים ואת "חולשה ליופי" אהבתי מאוד, כמו את שאר סרטיה של איזבל (יהיה שמה אשר יהיה).
  כך שאני לא מאוד מבין את הויברציות השליליות במיוחד של יאיר…

 7. דן 6 אוגוסט 2008 ב - 16:08 קישור ישיר

  באופן מפתיע, מתפרסמת היום ב"גלריה" ביקורת של אורי קליין על "חולשה ליופי", יום לפני שהסרט יצא. לא שגרתי לעולם הביקורות בארץ ובטח שלא ב"הארץ".

 8. טל 6 אוגוסט 2008 ב - 22:51 קישור ישיר

  ראיתי את "חולשה ליופי" בפסטיבל ירושליים, ולא בדיוק התלהבתי. ואחרי שהתאכזבתי קשות מ"הכתם האנושי", הגעתי למסקנה שעדיף לא להעביר את פיליפ רות לקולנוע. הסרט קטן, מינורי, מאוד שחור, חצי אמיץ עם העירום של פנלופי קרוז ולא אמיץ בכלל עם בן קינגסלי… זה פשוט לא עובד ביניהם, יחסי התשוקה והתלות לא עוברים טוב.
  אבל היה נראה לי ביציאה שרוב הקהל מאוד נהנה, מוזר…

 9. סטיבי 9 אוגוסט 2008 ב - 16:33 קישור ישיר

  תגידו, "המומיה 3" יצא לכבוד האולימפיאדה? יש בו מסר סמוי למנהיגי סין? 🙂
  (לא ראיתי. רק כמה מידידיי הטובים ביותר וגו')

  רוה לסטיבי: ברצינות גמורה: אני בטוח שכן. הסרט הוא הפקה של יוניברסל, בבעלות אן.בי.סי, הערוץ המשדר את האולימפיאדה בארצות הברית. היום בצהריים בסינמה סיטי נגמרו הכרטיסים לסרט ולא היה לי סבלנות לחכות להקרנת האחה"צ, אז אני לא יודע מה המסרים, אבל עצם הלוקיישן (המאוד לא "מומייתי") מעיד ששיקולים גיאו-אקונו-פוליטיים, ולא תוכניים, הניעו את יוזמת הסרט.

 10. חי בסרט 9 אוגוסט 2008 ב - 20:18 קישור ישיר

  אני אישית חושב שטרמפ לירח הוא סרט מעולה,מעבר לתל מימד המצוין[להבדיל מהסרט הקודם שיצא אך ורק בתלת מימד[ ספיי קידס 3] וגם להבדיל מאותו סרט נוראי העלילה של נחמדה מאוד,אין פה את העומק והבגרות שהייתה בוול אי[ובשאר סרטי פיקסאר] אך בכל זאת יש בסרט משהו שובה לב.להבדיל מספיי קידס 3 ומרוב סרטי האנימציה של האיימקס,הסרט אינו מסתמך על הפאטנט הויזואלי והוא נותן גם עלילה מעבר לראויה.וחוץ דבר מדהים נוסף בסרט הזה הוא העובדה שהוא סרט אנימציה ממוחשבת זר,הסרט האנימציה הזר האחרון שהגיע לארץ היה יצאת כריש מדרום קוריאה ומדובר באחד הזוועתונים הגדולים בהיסטורית האנימציה.חוץ מזה העובדה שהוא סרט זר יוצרת את העובדב שהוא נוצר בתקציב יחסית קטן לסרט אנימציה דבר שלא ממש ניכר באיכות האנימציה.

 11. רותם 9 אוגוסט 2008 ב - 20:53 קישור ישיר

  דווקא הסרט נראה הפוך מההשערה שלך:
  קיסר סיני שרצה להשתלט על העולם מוקם לתחייה ומה הוא מנסה לעשות? שוב להשתלט על העולם ומי שמציל אותו היא משפחת של חוקרי מומיות זרים.
  לא בדיוק המסר שמקרב לבבות. אבל מה שמחאה של כמה נזירים טיבטים לא מצליחה לעשות עושים כמה מאות מליוני דולרים: להשתיק את הממשל הסיני וושתבליג על הפגיעה בכבודה.

 12. סטיבי 9 אוגוסט 2008 ב - 21:27 קישור ישיר

  אולי פספסתי, אבל איפה ראית שההשערה שהועלתה היא קירוב לבבות? 🙂


השאירו תגובה