07 אוגוסט 2013 | 16:44 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

קולנוע זה טוב לקהילה

image

כנראה שגם בניו יורק יש טוקבקיסטים ששואלים בדמגוגיות למה בכלל צריך לתמוך בקולנוע, שהרי כל פרוטה – או כל משאב – הניתן לקולנוע מן הסתם נגזל מפיו של ילד רעב. אני מניח שהקמפיין הזה, ברכבת התחתית לברוקלין, נועד להשיב למי שמגלגלים עיניים מול התמיכה שנותנת העירייה לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בעיר, בניסיון להסביר שזה לא משחק סכום אפס. שלא כל תמיכה בתעשיית הקולנוע באה על חשבון משאבים לקהילה (באמריקה הבעיה היא של העניים מול עשירי הוליווד ולא כמו בישראל שבה המתח הוא בין הימין השליט ובין מה שהוא תופס בטעות כקולנוע של שמאל דיסידנטי). עיריית ניו יורק אומרת: רוצים כבאים? כבאים עולים כסף, אירוח צוותי צילום בניו יורק מכניס מיליונים למדינה, ואיתם מממנים את משכורות הכבאים. המסר: בלי קולנוע, הבית שלכם יעלה באש.

אה, כן. אני בניו יורק מאז אתמול. אצלי עכשיו כמעט תשע בבוקר. אנסה להמשיך לעדכן פחות או יותר כרגיל. אם קורה משהו מעניין בארץ, אל תהססו לעדכן גם אותי בתגובות.

ואל תשכחו שהערב ב-23.30 אתם יכולים לראות את "מי מפחד מהזאב הרע" בחינם בסינמטק הרצליה. הפרטים בפוסט הקודם.

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “קולנוע זה טוב לקהילה”

 1. סטיבי 7 אוגוסט 2013 ב - 19:34 קישור ישיר

  טריילר ל"her" של ספייק ג'ונז עם מוזיקה של ארקייד פייר.
  http://www.youtube.com/watch?v=rS8zOLOcPMQ

 2. ניר 8 אוגוסט 2013 ב - 13:01 קישור ישיר

  הפרסומת מן הסתם פונה לניו יורקרים שמקטרים על צוותי הצילום שחוסמים רחובות ותופסים חניות, ומזכירה להם שהוליווד מביאה הרבה כסף לעיר – כסף שמגיע מסרטים שמצליחים בעולם, לא ממשלם המסים. אני לא רואה פה הרבה דמיון למצב בארץ.

 3. עמית 10 אוגוסט 2013 ב - 1:44 קישור ישיר

  הדמוגוגיה פה היא של עיריית ניו יורק. מי שרוצה לתמוך בקולנוע יעשה את זה מכספו הפרטי, לא צריך מיסים בשביל זה.


השאירו תגובה