21 נובמבר 2013 | 14:16 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 21.11.2013

כחול ולבן. ״פנתר לבן״ נכנס השבוע לטבלה והתמקם בצמוד ל״יסמין הכחולה״ של וודי אלן. ״פנתר לבן״ הישראלי, בבימויו של דני רייספלד, הוא אחד משני הסרטים החדשים בטבלה, לצד ״לאבלייס״. אפרופו כחול, יהיה מעניין לראות איפה ישתבץ ״כחול הוא הצבע החם ביותר״ בשבוע הבא. ובצמרת: ״כוח משיכה״ השלים את הרצף: כל עשרת המבקרים צפו בו ודירגו אותו והוא נשאר בראש. הוא אחד משלושה סרטים בטבלה שכל עשרת המבקרים ראו.

ושימו לב מה הצטבר בקרקעית הטבלה: מהמקום ה-22 ועד למקום ה-27 מרוכזים סרטים המבוססים על סיפורים אמיתיים. יש עוד כמה במעלה הטבלה (״Rush״, ״קפטן פיליפס״, ״חיי עם ליברצ׳ה״)ֿ אבל באופן כללי זו עונה חלשה מאוד לסיפורים אמיתיים ולביוגרפיות קולנועיות.

ועוד חידוש מעניין: במקום האחרון יושב לו ״היועץ״ של רידלי סקוט עם קונסנזוס כמעט מוחלט של כוכב אחד מכל מבקר. חוץ מישי קיצ׳לס שממש התלהב ונתן לו ארבעה כוכבים. גם ב״ניו יורק טיימס״ התלהבו מהסרט, למרות נאצות רוב המבקרים האחרים.

הנה טבלת השבוע.

 

ומי יצא? ״לצוד פילים״ של רשף לוי, אולי כי אי אפשר לערבב בין פילים ופנתרים. 160,000 איש ראו את הסרט, שהוא כרגע הסרט הישראלי הנצפה ביותר השנה (״בית לחם״ נושף בעורפו). ומנגד, ״שרקייה״ עזב את הבניין אחרי שבועיים בלבד. עדכון: טעיתי. ״שרקייה״ ממשיך לרוץ בהצלחה רבה בסינמטק תל אביב. פספסתי אותו ברשימות. הוא חזר לטבלה, למקום העשירי.

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 21.11.2013”

  1. איתן 21 נובמבר 2013 ב - 15:17 קישור ישיר

    אני מאוד אהבתי את "פנתר לבן". נתתי לו 4 כוכבים (וכתבתי עליו פוסט נוסף בבלוג שלי, בניק לינק).

    בסופו של דבר, הסרט ההומו והסרט הלסבי יוצאים באותו יום, בשבוע הבא. טרם ראיתי. (וגם החיקוי האמריקאי ל"סטארבק" הקנדי שהיה חביב. לפי הטריילר החיקוי נראה חיוור מאוד). ועוד כמה סרטים לילדים לחנוכה. בסוף חנוכה: "שש פעמים". סרט חורך נשמה. בעיתוי מושלם עם הסיפור הזה על אייל גולן.


השאירו תגובה