09 דצמבר 2008 | 18:17 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

הוואלס הכפול

איגוד מבקרי רשתות השידור (כלומר, 200 מבקרי הקולנוע המופיעים בתוכניות טלוויזיה) פרסם לפני שעה את מועמדיו לפרס סרט השנה (שיחולק ב-8 בינואר). העסק מתחיל להיות מעניין: "ואלס עם בשיר" קיבל מועמדות כפולה – גם בקטגוריית סרט האנימציה וגם בקטגוריית הסרט הזר. בקטגוריית סרט האנימציה, למשל, יתחרה ארי פולמן ב"וול-E", "בולט", "מדגסקר 2 ", ו"קונג פו פנדה". מעניין לא פחות: מבין ששת הסרטים המועמדים לפרס הסרט הזר, רק "ואלס עם בשיר" ו"גומורה" כשירים גם להתמודד על האוסקר (כל השאר אינם הנציגים הרשמיים של מדינתם).

ובשאר הקטגוריות שאינן קשורות לישראל: מירב המועמדויות הם של "מילק" ו"הסיפור המופלא של בנג'מין באטן". עשרה סרטים מועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר: "ההחלפה", "בנג'מין באטן", "האביר האפל", "ספק", "פרוסט/ניקסון", "מילק", "נער קריאה", "נער החידות ממומבאי", "וול-E" ו"המתאבק".

בגלל שאיגוד מבקרי הקולנוע הטלוויזיוניים מכיל יצורים בעלי טעם עממי הדואגים לרייטינג הם הוסיפו השנה קטגורייה חדשה: סרט האקשן של השנה.

רשימת המועמדים המלאה.

=========

בשורות טובות: על פי פטריק גולדסטין מה"לוס אנג'לס טיימס" (עיתון בפשיטת רגל החל מאתמול) מדווח שהאקדמיה החליטה לחזור בה מההחלטה לפסול את הפסקול של "האביר האפל" מהתמודדות על האוסקר. סיכוייהם של האנס זימר וג'יימס ניוטון האוורד לזכות באוסקר השנה זינקו הרגע פלאים.

========

antonello grimaldi, director of caos calmo
אנטונלו גרימלדי, הבמאי של "אי של שקט"

די.וי.די ליום שלישי: האם "מראדונה של קוסטוריצה" שובר שיא? הסרט מגיע השבוע לספריות הדי.וי.די חודשיים וחצי אחרי שיצא לבתי הקולנוע. לדעתי זה חלון הזמן הכי קצר הזכור לי בין יציאה לקולנוע ויציאה לדי.וי.די.

אבל לצידו יוצא גם "אי של שקט", שיצא בארץ ב-31 ביולי. אמנם ארבעה חודשים וחצי בין הקולנוע לדי.וי.די הוא החלון הממוצע בימים אלה, אבל כנראה שהסרט לא הצליח להחזיק מעמד לאורך זמן על המסכים. הערכתי ש"אי של שקט" יזכה להצלחה יותר משמעותית במכירת הכרטיסים, יחזיק מעמד על המסכים ולא יגיע כל כך מהר לספריות. עכשיו כשהסרט בספריות אולי אממש את זממי ואוכיח שאם מורידים את כל הסצינות שלא מתרחשות בגינה שמול בית הספר הסרט הופך ליצירת מופת, וכלום מהעלילה לא נפגע.
ל"אי של שקט" יש בונוס נחמד: סרטון בן 21 דקות על הפקת הסרט, הכולל התעכבות על סצינת הסקס שאני חשבתי שהיא "גרועה" והוותיקן בכלל עשה עליה סלטות של זעם. הסופר, שעל ספרו מבוסס הסרט, מסביר למה הסצינה הזאת חשובה וקריטית בעיניו ולמה הוא מקווה שהיא לא תיחתך מהסרט הסופי (היא לא). כשמדברים על הסצינה, נני מורטי קם ומסתלק. קטע חביב נוסף מתמקד בהופעת האורח הקטנטונת של רומן פולנסקי. אבל מה שאותי שיעשע זה לראות את במאי הסרט, אנטונלו גרימלדי, גבר גדל גוף עם אף עצום מידות, שבתמונה הנ"ל הזכיר לי את דובי, אלף-הבית מ"הארי פוטר".

dobby, the house elf

10 תגובות ל - “הוואלס הכפול”

 1. ארז 9 דצמבר 2008 ב - 18:30 קישור ישיר

  יש עוד דוגמאות לסרטים שיצאו מהר יחסית
  לך לשלום ג'מיל עלה למסכים ב 17.7 יצא ל DVD ממש בתחילת אוקטובר.
  ויש עוד כמה

 2. איתן 9 דצמבר 2008 ב - 19:25 קישור ישיר

  "וול-אי" מועמד לסרט הטוב ביותר. הממ… יכול להיות שהדבר שג'ף וולס צועק כבר חצי שנה (ש"וול-אי" צריך להיות מועמד לאוסקר לסרט הטוב ביותר) יקרה ?

 3. אלון רוזנבלום 10 דצמבר 2008 ב - 0:28 קישור ישיר

  ומבקרי הקולנוע של לוס אנג'לס דווקא החליטו כי וואלס עם בשיר הוא סרט האנימציה הטוב של השנה. ("וואל E הוא מבחינתם הסרט הטוב של השנה, "האביר האפל" במקום השני).

  הרשימה המלאה –

  http://www.awardsdaily.com/?p=4694

 4. גיא אורבניאק 10 דצמבר 2008 ב - 1:48 קישור ישיר

  בינתים דני בוייל והמליונר שלו זכו בפרס הבימוי ו/או פרס הסרט בכל אחד משלושת הגופים שפירסמו עד עכשיו את הבחירות שלהם.
  סם מנדז והאחים כהן התנדפו לחלוטין ואילו מילק ובנג'מין באטן נראים כשני הסרטים הנוספים שבוודאות יהיו מועמדים בנוסף לסלאמדוג.

 5. ליאור כהן 10 דצמבר 2008 ב - 3:00 קישור ישיר

  Batman: The Ultimate Guide to the Dark Knight

  http://www.facebook.com/video/video.php?v=49303405129&oid=61980946928

 6. רותם 10 דצמבר 2008 ב - 7:36 קישור ישיר

  האחים כהן התנדפו להם?
  לא היינו צריכים את טקסי הפרסים לזה.
  זה קרה להם בערך בשלב כתיבת התסריט לדעתי.

 7. קלרה 10 דצמבר 2008 ב - 10:26 קישור ישיר

  הסרט "אי של שקט" עוד בקולנוע (ראיתי ואהבתי). למה אתה כותב שהוא לא מחזיק על המסכים?

 8. גיא אורבניאק 10 דצמבר 2008 ב - 13:02 קישור ישיר

  ובמחשבה שניה ,גם האביר האפל יהיה מועמד בוודאות לאוסקר.
  וול אי או ניקסון/פרוסט יקחו את המשבצת החמישית אלא אם איזשהוא סרט אחר יתחיל לצוץ פתאום בכל הרשימות.

 9. ערן פלישוק 10 דצמבר 2008 ב - 20:08 קישור ישיר

  יאיר נראה לי ששבעה צעדים עלה אחרי שלושה שבועות?!?

 10. Ferry pour la Grece 28 ינואר 2011 ב - 0:57 קישור ישיר

  Thanks man. It is cool knowing


השאירו תגובה