23 מאי 2014 | 12:00 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 22.5.2014

חמישה סרטים חדשים נכנסו השבוע לטבלה, ואני – באופן אישי – לא אהבתי כמעט אף אחד מהם (מבין אלה שראיתי, לפחות). אבל עמיתיי חלוקים עליי. כך שהחמישה נפרסו להם ברחבי הטבלה, מהאמצע ועד לתחתית. החמישה הם: ״אקס-מן: העתיד שהיה״, החמישי בסרטי אקס-מן (או השביעי, אם אתם סופרים את שני סרטי וולברין), שמחזיר לסדרה את הבמאי המקורי שלה, בריאן סינגר; ״בן יחיד״, הסרט הרומני שזכה לפני שנה וחצי בדב הזהב בפסטיבל ברלין; ושניים וחצי סרטים ישראליים: ״הורה 79״, סרט ריקודי העם של אלי כהן, מוותיקי במאי הקולנוע בישראל (״הקיץ של אביה״, ״שתי אצבעות מצידון״); ״ערבאני״, המוגדר כסרט הדרוזי הראשון בישראל, שביים  עדי עדואן; ו״האיש הכי כועס בברוקלין״, מעין רימייק ל״מר באום״ של אסי דיין, עם רובין וויליאמס בתפקיד הראשי (ובבימויו של פיל אולדן רובינסון, שהיה פעם במאי נפלא, עם ״שדה החלומות״ ו״סניקרס״). ולמה הוא האיש הכי כועס בברוקלין? כי זרקו אותו לתחתית טבלת המבקרים, זה למה. 90 דקות יש לסרט הזה לחיות על המסכים.

הנה הטבלה:

 

יצאו מהטבלה השבוע: ״קפטן אמריקה: חייל החורף״ (כדי לשמור על מינון של שלושה סרטי מארוול בכל רגע נתון בבתי הקולנוע); ״סרט לגו״ (שממשיך לחיות בהצגות יומיות); ״חבלה״ (הפלופ של ארנולד שוורצנגר);

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 22.5.2014”

 1. ניר 23 מאי 2014 ב - 12:20 קישור ישיר

  האם יש באתר שלך ביקורת על אקס מן החדש? ראיתי אותו בשבוע שעבר, ואהבתי מאד (אבל אני סאקר של כל סרטי אקס מן, ושל פיטר דיינקליג' – למרות שלא ניצלו אותו פה היטב, לטעמי). סרט מענג ומהנה ביותר, וכרגיל בסרטי האקס מן אלגוריה פוליטית מחוכמת, הפעם לדעתי על מעמדה של ארה"ב בעולם כיום ועל תחושת העייפות והרצון לפרוש מהזירה הבינ"ל, שאולי נראית עבור האמריקאים כמו משחק שהם לא יכולים לנצח בו, למרות כוונותיהם הטובות. בקיצור, ממש נהניתי, ואשמח לקרוא מדוע אתה לא.

 2. איתן 24 מאי 2014 ב - 13:47 קישור ישיר

  ואלו הציונים שלי:

  "בן יחיד" – אני יותר בכיוון שלך מאשר בכיוון המהללים. 3 כוכבים.
  "ערבאני" – סרט עם רגעים מאוד יפים, אבל גם סרט שניכרת בו בוסריות רבה. 3 כוכבים
  "הורה 79'" – זה לא סרט קולנוע. מקסימום סרט מתנ"סים. זוועה. כוכב אחד.
  את "האיש הכי כועס וגו'" טרם הספיקותי.
  והשלמה אחת מהשבוע שעבר:
  "הנסיך הירוק" – מצד אחד, סרט מרשים מאוד. מצד שני, לא ממש התחברתי אליו, רגשית (חוץ מהסוף) – 3.5 כוכבים


השאירו תגובה