19 יוני 2014 | 17:14 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

פסטיבל ירושלים מציג: סרטים ישראליים עצמאיים ותוכנית ילדים

10432474_10152205254400847_3856964011212894817_n

עוד שני עדכונים מפסטיבל ירושלים. כפי שסיפרנו לכם לפני חודש: הפרינג׳ידר, מרתון הסרטים העצמאיים שהושק בפסטיבל חיפה והתקיים שם שנתיים, עובר השנה לפסטיבל ירושלים. מרט פרחומובסקי. אביטל בקרמן ואלעד פלג הם היוזמים והעורכים של הפרינג׳ידר, ועכשיו מתפרסמים שמות שלושת הסרטים שיוצגו במרתון במשך יום הקרנות אחד:

״10% ילדה שלי״. במאי: אורי בר-און. הקרנת בכורה, סוף סוף, לסרטו של אורי בר-און, שצולם לפני שלוש שנים. סרט על בחור שצריך להתיידד עם בתה של בת הזוג החדשה שלו.

"פרחים של מרציפן״. במאי: אדם קלדרון. לפני שלוש שנים עלה הטריילר לסרט הזה כאן. אדם קלדרון, אמן רב תחומי, מימן את הסרט על ידי מכירת עבודות אמנות שלו ושל חבריו. התקציר: מלודרמה צבעונית המספרת את סיפורה של הדס רגאל (48) המתאלמנת מבעלה שנהרג בתאונת אופנוע וטורף באחת את עולמה. רגאל יוצאת למסע המתחיל מקיבוצה הנידח בנגב, עוברת לכרך התל-אביבי ומגלה את עצמה מחדש.

״אגו מסייע״. במאי: ערן קובליק קידר. המושג ״אגו מסייע״ מגיע מעולם הפסיכותרפיה והפסיכודרמה אבל הסרט עוסק בבחורה שמגלה שחברה נעצר במהלך הפגנה והושלך למחנה מעצר, והשב״כ עוקב אחריה. זהו סרטם השני של ערן קובליק קידר וריקרדו רויסטשר אחרי הסרט העצמאי ״זיוני שכל״ שהוצג בפסטיבל הקולנוע הגאה ב-2010.

==================

כדי לעניין גם ילדים בפסטיבל הקולנוע בירושלים, תושק השנה (אחרי הפסקה של כמה שנים) מסגרת של סרטי ילדים ונוער בת תשעה סרטים. במרכזה, הקשיבו הקשיבו, מחווה לחמישה מסרטיו של היאו מיאזאקי, לרגל הבכורה הפסטיבלית לסרטו החדש, ״הרוח עולה״. ״הרוח עולה״, כפי שכבר פורסם, יוקרן אחרי טקס חלוקת הפרסים של הפסטיבל ב-17.7, ושבוע אחר כך, ב-24.7, יעלה להקרנות מסחריות בבתי הקולנוע. חוץ ממנו יוקרנו במחווה גם ״שירות המשלוחים של קיקי״, ״השכן שלי טוטורו״, ״הטירה בשמים״ ו״הטירה הנעה״. סרט מסקרן נוסף שיוצג במסגרת סרטי הילדים הוא הסרט הצרפתי ״ממלכת הנמלים האבודות״, סרט אנימציה צרפתי נטול דיאלוגים, על מאבק בין שתי מושבות נמלים יריבות. פירוט של כל הסרטים נמצא בדף הפייסבוק של הפסטיבל.

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “פסטיבל ירושלים מציג: סרטים ישראליים עצמאיים ותוכנית ילדים”

  1. ערן קידר 19 יוני 2014 ב - 21:14 קישור ישיר

    אגו מסייע הוא הסרט השלישי שלנו. אחרי "זיוני שכל" היה סרט נוסף – "זמנאוויר" ב-2012.


השאירו תגובה