09 ספטמבר 2009 | 18:14 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

קו חדש

האם שמתם לב…


1.

שבשקט בשקט, בלי הצהרות ובלי הודעות לעיתונות, כל הסרטים של "ניו ליין סינמה" עברו מפורום פילם לג.ג. זה היה צפוי, האמת. מאז שאולפני וורנר החליטו לבטל את המעמד של "ניו ליין", חברה בת של תאגיד טיים וורנר, מאולפן עצמאי למחלקה בתוך האולפן, כל ההפצה של סרטי ניו ליין עברה לוורנר. וכך קורה שאחרי שלושה סרטים בסדרת "יעד סופי" בהפצת פורום פילם, הרביעי יוצא מחר בהפצת מחלקת וורנר של ג.ג. זה התחיל עם "אקסיות לכל הרוחות", ממשיך עם "יעד סופי 4 ", ובקרוב גם "שומרת אחותי". "אשתו של הנוסע בזמן", שישב חודשים על המדפים, הוא ככל הנראה הסרט האחרון של "ניו ליין" שהופץ על ידי פורום פילם.


2.

שגם ב"יעד סופי 4 " וגם ב"ממזרים חסרי כבוד" של קוונטין טרנטינו מופיעה סצינה כמעט זהה של אולם קולנוע מתפוצץ? ובכלל, חדוות המוות והאלימות של שני הסרטים די זהה, לא?


3.

שהמגזין "מומנט" ביקש ממבקרי קולנוע יהודיים-אמריקאיים לבחור את חמשת הסרטים הכי יהודיים. התשובות נורא מגוונות. ליסה שוורצבאום, למשל, מציינת את "חתונה מאוחרת". ג' הוברמן בוחר ב"ואלס עם בשיר". וחיבבתי את אלה שציינו את "אוכפים לוהטים" ואת "אבאלון". אבל ברנרדר טימברג – מבקר אלמוני מבחינתי – הבריק וציין בחמישיה שלו את "בוראט". וזו הרשימה הסופית של מאה הסרטים הכי יהודיים, כפי שקובצו על ידי המגזין.


4.

ש"לבנון" זוכה לביקורות אוהדות למדי בפסטיבל ונציה? דיוויד האדסון מלקט שלוש וחצי תשבוחות ל"לבנון" אחרי ההקרנה בוונציה. דרק אלי ב"וראייטי", למשל, טוען שזהו הסרט הכי מוצלח במיני-גל סרטי לבנון ששטף את הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות. בשבוע הבא בטורונטו.


5.

שהיום ה-9.9.09. היו שנים שבהן תאריך כזה היה מניב סדרה של פעלולים חגיגיים.

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “קו חדש”

 1. ברווז גומי 9 ספטמבר 2009 ב - 23:03 קישור ישיר

  התאריך הזה הוליד את 9:
  http://www.imdb.com/title/tt0472033/

 2. Mr. Kate 9 ספטמבר 2009 ב - 23:14 קישור ישיר

  נראה לי שזו מחמאה גדולה מאוד להיות יותר טוב מואלס עם באשיר. דרק אלי מפרגן מאוד!
  עוד סרטים יהודים-
  1)המאמין (עם ריאן גוסלינג)
  2)להתראות ילדים
  3)טרילוגיית X MEN

 3. מיכאל 23 17 מרץ 2011 ב - 23:15 קישור ישיר

  יעד סופי 4 נחמד, אבל המוות שוב מנצח את כולם. למה לא כותבים תסריט מורכב ומעניין יותר? מקווה שהסרט החמישי יעשה זאת.


השאירו תגובה