18 נובמבר 2006 | 13:19 ~ 11 תגובות | תגובות פייסבוק

פרפרים של שבת

הנה שיר מקסים בשם "Heist", אחד מתוך חמישה שירים שמבצע בן פולדס בפסקול "מעבר ליער". מושלם להתעורר איתו בבוקר.

ben_folds-heist.mp3

========

אני עוקב בעניין אחר ההפקה של "זודיאק", הסרט החדש של דיוויד פינצ'ר. איך ערכו אותו על המערכת הכמעט-ביתית של מק, איך הפיקו אותו ללא פילם – צילמו ישירות על הארד-דיסק – והכי מסקרן: ההחלטה שהסרט, שמתרחש בתחילת שנות השבעים, ייפתח במיקס מונו, ורק באיזשהו רגע בהמשך יעבור למיקס סראונד, אפקט שבבתי קולנוע טובים בטח יגרום לקולות פיקוק באוזני הצופים. מסקרן מאוד. ובאחרונה, ההחלטה של מפיציו האמריקאיים להזיז את יציאתו מינואר הקפוא למרץ האביבי יותר (בישראל, בינתיים, הוא עדיין מיועד ליציאה במרץ). ועכשיו יש גם טריילר ראשון (ויה עין הדג). מסקרן מאוד, מודה.

===========

הנה עוד מישהו שחולם על עתיד נטול פילם, לפחות בשלב ההקרנה (הוא עדיין מעדיף פילם כחומר גלם לצילום): דארן ארונופסקי, מדבר מול קהל בחנות אפל בסוהו בניו יורק, רגע לפני יציאת "המעיין" שלו

I'm psyched about getting rid of [film] in a projection format, because I've been all over the country with [The Fountain] and showing it to different towns, and the state of projection in America is just terrible. So it's never really what the filmmakers intend, and I think [with] video projection you get rid of all the scratches and the reel changes.
As far as shooting film, I love the way film looks. And I think video is still far away. I've been around for a little bit, and everyone's been saying film is dead, but it's not going anywhere yet. It's still around for a bit. Eventually it's going to be gone.

אם משפחתו הישראלית של ארונופסקי קוראת, אנא תרגמו לו את הקטע הבא: הקרנת HD אכן מרהיבה, כפי שכתבתי כאן ושם שוב ושוב, והיא אכן תמנע סריטות וקפיצות. אבל היא לא תמנע לחלוטין בעיות. כך ראיתי בעצמי בשעה שפיטר גרינאוויי והצלם שלו נאבקו לכייל מקרן HD בפסטיבל ברלין, שפשוט סרב להתכוונן לרמת הקונטרסט והבהירות שהם רצו ממנו. וכך הקרנת "המזוודות של טולס לופר" בברלין נראתה בהירה וחלבית יותר מהקרנת הפרק הקודם באותו פרויקט בוונציה, שם ראיתי הקרנה מושלמת. יכול להיות שהפתרון הוא בשליחת קובץ הגדרות מוכנות יחד עם הסרט, כדי לוודא שכל המקרנים מכוילים באותו אופן. אז הקרנת הסרטים תהיה באמת אולטימטיבית ונאמנה לחזונם של הבמאי והצלם.

ומאתו אתר: הנה כתבה מצוינת על כל מה שקרה בשבועות האחרונים ב"וילג' וויס". מצחיק, אבל את הטענות על ביקורות "גבוהות" מדי על סרטים "אזוטריים" מדי שמעתי בעצמי מאיתן מרקוביץ' כשהתמנה ב-2004 לעורך "העיר", רגע לפני שעזבתי את העיתון. הבשורות הטובות: ג'ים הוברמן נשאר. הבשורות הרעות: משאל המבקרים השנתי של הוויס כנראה הלך לעולמו. מעניין אם יהיה עיתון אחר, או בלוג, שיבצע אותו במקומו.

===============

ותודה לרתם מהתגובות על הלינק לכתבה הזאת עם סשה כהן ברון מתוך "רולינג סטון" החדש.
הנה טעימה (כשרה):

He keeps kosher and is making sure that there is no shellfish, pork or other forbidden food or food combination in the dish. A devout Jew, Baron Cohen also keeps the Sabbath when he can, which means that he doesn't work from Friday evening to Saturday evening.

והנה עוד אחת:

And his maternal grandmother, who's ninety-one and lives in Haifa, Israel, went to a midnight screening, then called her grandson at 4 a.m. to compliment him and dissect the scenes in detail.

ודברי הפתיחה של כתב הרולינג סטון, שסשה כהן ברון כמעט ולא התראיין בתור עצמו לא ממש מדויקים. כפי שהעליתי כבר כאן, ברון כהן חשף את אישיותו האמיתית בסיבוב התקשורת שעשה לפני שנתיים לכבוד יציאת "דה עלי ג'י שואו" בדי.וי.די באמריקה. הנה הקטעים שוב, הם מצוינים:
אצל דיוויד לטרמן.
אצל ג'ון סטיוארט.
אצל ג'ימי קימל.
עוד שבועיים "בוראט" בארץ. הכנתם כרטיסים מראש?

11 תגובות ל - “פרפרים של שבת”

 1. דואל 18 נובמבר 2006 ב - 14:58 קישור ישיר

  זודיאק החלט נראה מסקרן!

 2. דואל 18 נובמבר 2006 ב - 14:58 קישור ישיר

  בהחלט

 3. ניר 18 נובמבר 2006 ב - 15:09 קישור ישיר

  זודייאק נראה בהחלט מבטיח, Se7en-wise…

 4. עידן 18 נובמבר 2006 ב - 15:45 קישור ישיר

  עוד פעם עם הכרטיסים מראש? ואם אתה מכין מראש ומאיזושהי סיבה אתה לא יכול להגיע, אתה מפסיד 35 ש"ח וגם לא רואה את הסרט!

 5. Shai 18 נובמבר 2006 ב - 16:21 קישור ישיר

  I have seen Borat and yes it was hilarious but here is a question:Is this really a film? What is the difference between Borat and let's say a candid camera film from Yehud Barkan-except for the fact that Borat earns more money and probably more funny than the film of Yehuda Barkan.

  The second thing is that I think we are about to see a lot of copycat for this kind of "films". It is che3ap to produce and bring a lot of money. Won't be a big surprise if everybody will want to jump on the wagon and make easy money.

 6. עידן 18 נובמבר 2006 ב - 16:29 קישור ישיר

  בוראט מצליח בקופות? הרבה סרטים גרועים הצליחו בקופות: אייס ונטורה, פרויקט המכשפה מבלייר, כמעט כל סרט של אדם סנדלר.

 7. עידן 18 נובמבר 2006 ב - 16:31 קישור ישיר

  אם סרט שבו הגיבור שוטף את פניו באסלה נחשב לגאונות קומית, כנראה שמשהו לא בסדר בעולם הזה!

 8. יניב אידלשטיין 19 נובמבר 2006 ב - 14:01 קישור ישיר

  עידן – ראית את הסרט?

 9. יניב אידלשטיין 19 נובמבר 2006 ב - 14:09 קישור ישיר

  למי שלא ראה – סרט מרשים מאוד על הפקת "זודיאק" שהופק ע"י אפל, שמסתובב ברשת מאז מאי. הסרט מתמקד בעיקר בהיבטים הטכניים של העריכה, אבל מספק הצצה מאוד מסקרנת לסרט; בין היתר, בנייה של כל סן פרנסיסקו בתלת מימד לשוטים אוויריים של העיר בשנות השבעים, עיצוב הפורמייקה המגניב של אולפן הטלוויזיה וכו'. כולל ראיון עם פינצ'ר ועם עוד מיוצרי הסרט.
  http://www.apple.com/finalcutstudio/profiles/?profiles/apple_fcs_profile-fincher_h640#

 10. קורא ביקורות 19 נובמבר 2006 ב - 17:04 קישור ישיר

  בוראט זה אחד הסרטים הכי פאתטיים שראיתי. זה כאילו חתרני וכאילו וכאילו חריף וכאילו וולגארי במובן הנועז של המילה. למעשה זאת תוכניות טלוויזיה עם רייטינג גבוה על מסך גדול שמזעזעת את הדודות הבורגניות, ואת כל מי שהוא דודה בורגנית מבלי לדעת שהוא כזה. חוץ מזה זה דפוק ומשעמם ולא מצחיק בצורה די קיצונית. שרדתי בערך חמישים דקות. למעשה הסיבה היחידה להגיב על הדבר הזה היא סוציולוגית, ההיסטריה שהוא מעורר גם בקרב הקהל הגדול, זה אולי לא מפתיע למול מסע היחצ"נות, וגם בקרב עיתונאי ומבקרי קולנוע- במחשבה שנייה גם זה לא מפתיע

 11. עידן 20 נובמבר 2006 ב - 9:52 קישור ישיר

  יניב, טרם ראיתי את הסרט אבל על סמך הקטעים שראיתי ואשר שודרו והוקרנו בתקשורת עשרות פעמים ההתרשמות שלי שמדובר בסרט נחות למדי. אני מתכוון לצפות בו לכשיעלה ואם אשנה את דעתי אכריז על כך בראש חוצות.


השאירו תגובה