01 יוני 2010 | 13:11 ~ 11 תגובות | תגובות פייסבוק

פסטיבליזציה

לצערי אני טרוד היום בעניינים אחרים, לכן אני לא יכול לנסוע לדרות אבל נדמה לי שהיום הוא היום הכי מעניין בפסטיבל קולנוע דרום, אז אם אתם באיזור או פנויים, צאו לדרך. הנה תוכניית היום. אני הייתי שמח לראות ב-13:00 את "רק היום" של זאב רווח, סרטו הראשון כבמאי, וסרט שאני זוכר מאוד לטובה, שהייתי שמח לפגוש שוב. ב-18:30 "לולה" של ברילנטה מנדוזה הפיליפיני, שכל המילים הרעו שאני שומע עליהם רק מגרים אותי לראות אותם יותר ולהבין לנה האיש הזה מצליח כל כך לעצבן את צופיו. וב-22:00, ההחמצה הכי מצערת שלי היום: הקרנת הבכורה הארצית של "המשוטט" של אבישי סיון, שהוקרן בפסטיבל קאן האחרון. מי יודע מתי יהיה אפשר לראות את הסרט הזה שוב בארץ.


ועוד מילה על פסטיבל קולנוע דרום: נורא נהניתי בערב הפתיחה מהגרוב המצוין של הרכב בשם האחים רמירז, שלא הכרתי ושהופיע ברחבת הכניסה לסינמטק לפני "המדריך למהפכה". גיטריסט, מתופף וצוצרן, בבלוז-פאנק-רוקאבילי מגניב מאוד.


ובינתיים, מתברר שיוני הלך והצטופף בעוד פסטיבלים. יש את הפסטיבל הצרפתי ב-14 ביוני, עם "החברים של ניקולא" כסרט פתיחה, ועם לוקה בלוו ואיוון אטאל בין האורחים. אטאל הוא בן זוגה של שרלוט גיינסבורג, והפסטיבל יערוך מחווה לאביה, סרז' גיינסבורג (ועם הקרנת בכורה לחדש של לוק בסון, אבל איפה ז'אן-פייר ז'ונה החדש?!).


וב-22 ביוני: הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה. סרט הפתיחה מסקרן מאוד: "אני אוהב אותך פיליפ מוריס", עם ג'ים קארי בתפקיד הראשי. סרט עצמאי קטן, שכנראה בגלל העיסוק ההומואי שלו פחות או יותר נגנז להפצה באמריקה. מעניין מה יהיה גורלו המסחרי בארץ. לא הייתי מתפלא אם זו תהיה הקרנתו הראשונה והאחרונה בארץ.

נושאים: בשוטף

11 תגובות ל - “פסטיבליזציה”

 1. טליה 1 יוני 2010 ב - 13:23 קישור ישיר

  ופסטיבל סרטי סטודנטים בינלאומי ..והאורחים זוכי האוסקר שיגיעו לכבודו …. לא יודעת לגבי הסרטים אבל הסדנאות יהיו מרתקות

 2. רז 1 יוני 2010 ב - 16:18 קישור ישיר

  מה לגבי פסטיבל הקולנוע בירושלים? לא אמורים להתחיל לזרום פרטים לגביו?

 3. שמואל 2 יוני 2010 ב - 1:06 קישור ישיר

  המשוטט מצוין, סרט מדויק ועדין.

 4. ph 2 יוני 2010 ב - 1:17 קישור ישיר

  האחים רמירז פועלים כבר מספר שנים והם באמת מעולים.

 5. איתן 2 יוני 2010 ב - 1:38 קישור ישיר

  לפני כמה שבועות עלה על המסכים "מאיה" של מיכל בת אדם. לא ראיתי שכתבת עליו ביקורת. אולי אפילו לא ראית אותו. מי צריך עוד סרט של מיכל בת אדם?

  Think again

  אתמול ראיתי את "מאיה" בהקרנת האקדמיה. לא יצירת מופת, אבל סרט לא רע בכלל, ואפילו הפתעה נעימה.

  האמת – יש לא מעט דברים שלא עובדים ב"מאיה". יש סיפור צד שלא עובד (ושירי גדני היא תעלומה בעיניי: היא שחקנית לא טובה בדרמות, אבל היא היתה נהדרת בקומדיה "פולישוק"); ובכלל, למה בנות צריכות לנקות כל כך הרבה?; יש מוזיקה אנמית; ויש משהו מיושן בדרך שבה בת אדם מוליכה את הסיפור. אבל יש את לירון בן שלוש.
  לא יודע מי זאת. לא הכרתי אותה לפני הצפיה ב"מאיה". אבל היא מחזיקה את כל הסרט על הכתפיים הצרות שלה.
  וגם בן שלוש היא טעם נרכש. לוקח זמן להתאהב בה. בהתחלה זה עדיין לא יושב (במיוד בסצינת הסטודיו למשחק שאפעס…לא עובדת). אבל לאט-לאט, כשמאיה נכנסת לדמות שלה בהצגה-שבתוך-הסרט, בן-שלוש נכנסת לתוך מאיה, עד שבסוף שתיהן מגיעות לקרשנדו יפה, ואפילו מרגש.
  לגיל פרנק, בתפקיד הבמאי שלה, יש קילומטראז' בטלנובלות, ומרגישים את זה, אבל בכל זאת, הוא מצליח להימנע מהסטריאוטיפ של הבמאי ששוכב עם השחקנית בשביל הפרסטיז'. בכל זאת יש בו משהו, ובסך הכל הוא נותן קונטרה טובה לבן-שלוש. ויש את המסביב. הקטעים בבית המשוגעים נעים מעדינים ויפים למביכים. ויש סצינה מאוד משעשעת עם משה מזרחי וביצים, רק שהיא לא קשורה לשום דבר.
  ב"מאיה" יש לא מעט בעיות, אבל גם לא מעט יתרונות. לא נראה לי שהסרט הזה יגיע למשהו בפרסי האופיר, אם כי אין לפסול מועמדות של בן שלוש לפרס השחקנית.

 6. פידלר 2 יוני 2010 ב - 1:44 קישור ישיר

  חותם על רוב מה שאיתן אמר על "מאיה", ציפיתי לקטסטרופה וקיבלתי סרט לא רע בכלל.

 7. (יובל) 2 יוני 2010 ב - 2:41 קישור ישיר

  המשוטט סרט מעולה!
  תשכחו כל מה שששמעתם עליו. אבישי סיון מרבה לומר בראיונות שזה "ארט-האוס" ושההשראה שלו מגיעה מברסון, רייגדאס וכו', אבל כשצופים בסרט הוא מתגלה כמאד קצבי (אין כמעט שוטים ארוכים) ומאד מחויב לקהל. "המשוטט" רחוק מאד מלהיות הסרט האטי והמהורהר עם השוטים האינסופיים והדמויות שנראות ממרחק. כשצריך קלוז-אפ, יש קלוז-אפ. כשמגיע הזמן לקאט, מגיע קאט. חוץ מזה, בחלקים לא מעטים שלו הסרט גם מצחיק. אבישי סיון התכוון לטענתו שהקהל יחייך, אבל הקהל צוחק בקול. וזה נהדר.

 8. ציבוקא 2 יוני 2010 ב - 3:33 קישור ישיר

  מסכים מאוד עם יובל! סרט פשוט שעובר בצורה מצוינת. שקט מאוד, מזכיר באווירה את "ביקור התזמורת" – רק שלעומתו הוא סרט באמת באמת טוב. הרבה זמן לא ראיתי סרט כה מינימלי שהגיע לרמות כל כך מקסימליות

 9. תשאלו את ארי 2 יוני 2010 ב - 9:06 קישור ישיר

  כל זמן שהפקות קולנוע ישראליות מפרות זכויות יוצרים-שלא יתלוננו שמעתיקים אותם פיראטית

 10. עמית איצקר 3 יוני 2010 ב - 16:08 קישור ישיר

  ראיתי היום את “אני אוהב אותך פיליפ מוריס”. מתחיל חביב אבל מתדרדר במהירות למחוזות השיעמום. הפסקתי אחרי שעה. אכזבה.

 11. Christi Mckeane 7 פברואר 2011 ב - 4:04 קישור ישיר

  I'm having a hard time viewing this information from my iPhone. Maybe you could upgrade the site and make it more accessible from my phone. Thatd be real cool!


השאירו תגובה