12 אפריל 2011 | 16:01 ~ 9 תגובות | תגובות פייסבוק

ארבעה סרטים ישראליים עצמאיים ומגניבים יגיעו להקרנת חצות בפסטיבל קולנוע דרום

זה היה מהלך מאוד מהיר: אנשי פסטיבל קולנוע דרום שלחו מייל ביום חמישי והציעו לי להצטרף לחבורה שתמיין סרטים ישראליים שהופקו באופן עצמאי למסגרת חדשה של הקרנות חצות. הסכמתי. ביום ראשון ושני הגיעו אליי שמונה סרטים לצפייה, וביום חמישי – לפני חמישה ימים, שבוע אחרי אותה שיחת הטלפון – כבר ישבנו (אבנר פיינגלרנט, מנהל הפסטיבל, אבי נשר, לימור שטרית ואני) לבחור אילו ארבעה סרטים מתוך השמונה שראינו ישובצו למסגרת.

 

לכן, ההגדרה "זוכי פרס לסרטים אלטרנטיביים" אינו נכון. אלה סרטים שמסיבה אוצרותית התאימו למסגרת ההקרנות. ארבעת הסרטים האחרים היו מוצלחים גם הם, כל אחד בדרכו, אבל או שהיו (לטעמנו) פחות טובים או שפשוט לא התאימו למסגרת. הסרטים שיוקרנו יקבלו מענק סמלי בסך 12,000 שקל שאמור לעזור להם איכשהו להתקדם עם ההפצה (לגבי הפצה, אנחנו עוד צריכים להקדיש לזה פוסט נפרד. כי הרי ברור שהפצת הסרטים האלה צריכה להיות עצמאית ואלטרנטיבית ומצומצמת כמו ההפקה. כל סרט שחושב לצאת ב-20 עותקים בחסות משה אדרי יורה לעצמו ברגל. ובלב).

 

ארבעת הסרטים הם:

"חתולים על סירות פדלים" של נדב הולנדר ויובל מנדלסון, הסרט שייפתח את המשבצת הזאת.

"2 בלילה" של רועי ורנר.

"ג'ו ובל" של רוני קידר.

"פלנטה אחרת" של עידן זעירא.

 

זה מקבץ בעל קווי מתאר דומים – אפלוליות משועשעת, משחקי ז'אנר – אבל עם גיוון מסוים: סרט אימה פרודי אחד, סרט דייטים אחד, קומדיית פשע פסאודו-לסבית, וסרט קוואזי-דוקומנטרי שמצליח לתעתע בצופיו כהוגן. ארבעה במאים ובמאית אחת.

 

מבחינתי, שימו לב במיוחד ל"ג'ו ובל", סרט מפתיע ומצחיק עם אוסף רפליקות שנונות להפליא; ו"2 בלילה", שבו קרן ברגר ממגנטת לצד ירון ברובינסקי במעין "שגעון של לילה" פוגש את "לפני הזריחה" ברחבי תל אביב, בסרט מסוגנן מאוד וממש מתוק. על אלה ועל השניים האחרים ארחיב לקראת פתיחת הפסטיבל, ב-29.5.

 

(אגב, יש לי ניחוש לגבי סרט הפתיחה הנעילה של הפסטיבל, אבל פיינגלרנט סרב להגיד לי. בכל זאת, יש לי בלוג קולנוע קצת חטטני. לכן אני חושש שאם אכתוב את ההימור שלי ויתברר שצדקתי זה ייראה כאילו אנשי הפסטיבל הדליפו לי. אבל העובדה שהפסטיבל מסתיים ב-2.6 היא בעיניי נתון מכריע שבוודאי לא מקרי לגבי זהות סרט הפתיחה הנעילה שלו. קולטים לאן אני הולך?).

 

================

 

אגב, הנה הטיזר השלישי של "הערת שוליים", של יוסף סידר. אני לא מאמבד אותו כאן, כי פייר בפעם השלישית זה כבר טיפה מנדנד. וחוץ מזה, בסוף השבוע כבר יגיע טריילר מלא).

נושאים: בשוטף

9 תגובות ל - “ארבעה סרטים ישראליים עצמאיים ומגניבים יגיעו להקרנת חצות בפסטיבל קולנוע דרום”

 1. קולנוענית 12 אפריל 2011 ב - 16:19 קישור ישיר

  כמה הייתי רוצה להיות חברה בוועדת המיון.ברצינות. ואכן – מי שילך עם אדרי יורה לעצמו לא רק ברגל אלא גם בראש !!!!!

 2. בני 12 אפריל 2011 ב - 16:59 קישור ישיר

  נדמה כי איזבל אופר לא קיימת בעולמך. שום דיווח עלייה? פוי, סטיבן שפילברג חשוב לא פחות ממנה? רווה, ישנה סיבה מיוחדת שבגינה החלטת לא לפרסם אודות ביקורה בארץ?

 3. x 13 אפריל 2011 ב - 6:41 קישור ישיר

  הערת שוליים נראה כמו העיבוד הקולנועי לסיפור שעגנון לא כתב. נראה מסקרן מאוד.

 4. JNH 13 אפריל 2011 ב - 9:30 קישור ישיר

  לוקו – בתור בחור בן 27, אני יכול להגיד באחריות שאין שום בעיה עם המונח "מגניב". הוא מונח תקין לחלוטין, הוא מעודכן, הוא 'איני' (ואם כבר, 'איני' זו מילה ארכאית הרבה יותר), ואנשים משתמשים בו גם בגילי. חמור בהרבה הוא לא לדעת לאיית "פאתט", לתשומת ליבך.

 5. דיסקו 13 אפריל 2011 ב - 12:53 קישור ישיר

  קולנוענית: תני הסבר מפורט לגבי אדרי.
  מעניין אותי לשמוע.

 6. סטודנטית לקולנוע 13 אפריל 2011 ב - 19:27 קישור ישיר

  אתה טועה לגביי סרט הפתיחה של הפסטיבל
  סבלנות

  ==================

  רוה לסטודנטית: אה, הבנתי אותך. תיקנתי את ניחושי.

 7. עמית איצקר 13 אפריל 2011 ב - 19:51 קישור ישיר

  ראיתי שוורנר העלה עכשיו את הטריילר ל"2 בלילה" ליוטיוב
  http://www.youtube.com/watch?v=vR9mvqW6S2w&feature=feedu

 8. גיל 13 אפריל 2011 ב - 20:55 קישור ישיר

  נעמה די, זה מביך

 9. איתן 13 אפריל 2011 ב - 21:07 קישור ישיר

  הי, נראה חמוד לאללה ה-2 בלילה הזה…
  והשם שלו באנגלית אפילו יותר יפה מהשם שלו בעברית…


השאירו תגובה