05 מאי 2011 | 02:00 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

ברונו דומון בשדרות, "כלבת" בחלל

תוכניית פסטיבל קולנוע דרום המלאה התפרסמה אתמול והיא מצדיקה פעם נוספת את המוניטין שהפסטיבל רכש לעצמו בתור האירוע הקולנועי הכי קינקי בישראל. השנה, יש סיכוי שזה אפילו יותר מדי קינקי בשבילי. אנשי פסטיבל דרום בשדרות, בראשות אבנר פיינגלנרט, מקפידים כבר כמה שנים לארח בפסטיבל את הילדים הרעים של הקולנוע העולמי – היוצרים הכי פרועים ופרובוקטיביים שפועלים בחוד החנית (או בתחתית התחתית) של הקולנוע.

 

האורח המרכזי של הפסטיבל השנה יהיה הבמאי הצרפתי ברונו דומון. ארבעה מסרטיו יוקרנו: "חיי ישו", "האנושות", "פלנדריה" ו"הדוויג". בפסטיבל קאן שייפתח בשבוע הבא יוקרן כבר סרטו החדש. סקס מפורש, אשמה נוצרית וניכור קיומי הם סימני ההיכר שלו. ולמרות שאני מסויג ממנו, אין ספק שהוא אחד היוצרים הכי בולטים ומשפיעים כרגע בעולם.

 

אורחים נוספים: הבמאי הצ'יליאני פבלו לארין, שביים את סרט הדיסקו/רוצח סדרתי, "טוני מנרו" שפשוט שנאתי. סרטו החדש, "פוסט מורטם", יוקרן גם. עוד מצ'ילה יוקרן הסרט התיעודי המדובר "נוסטלגיה לאור" של פטריסיו גוזמן, שיוקרן בשבוע הבא גם בדוק-אביב. וגם הבמאי הקנדי דני קוטה יגיע. אותו אני לא מכיר כלל, אבל סרטיו האחרונים התבלטו בפסטיבל לוקרנו, שם זכה ברציפות בפרס הבימוי. יהיה מסקרן להתוודע אליו. ואורח אחרון: ריצ'רד פניה, אוצר הקולנוע של הלינקולן סנטר בניו יורק, שיציג מקבץ סרטים מקסיקניים שבחר.

 

"עדות" של שלומי אלקבץ יהיה סרט הפתיחה ב-29.5, "הערת שוליים" של יוסף סידר יהיה סרט הנעילה ב-2.6. ובין לבין יוקרנו ארבעה סרטים ישראליים עצמאיים בהקרנות חצות, ותיערך מחווה לקולנוע התיעודי של נורית אביב, שכצלמת עבדה עם אנייס ורדה ועמוס גיתאי וכיוצרת נמצאת על התפר שבין וידיאו ארט/סרטי גלריה ובין קולנוע תיעודי.

 

=====================

 

עדכונים אחרונים (בינתיים) ממסעות "כלבת" בטרייבקה: "הלוס אנג'לס טיימס" מציין את "כלבת" כאחד מחמשת הסרטים הכי טובים שהוצגו בטרייבקה. ושניים ממבקרי "Twitch" מסכמים את הפסטיבל ופשוט מהללים ל"כלבת" את הצורה. די מדהים לקרוא. שני הטקסטים האלה מעלים את השאלה האם אין איזשהו הסכם הפצה צפון-אמריקאי שמתבשל באופק כדי למנף את הבאז התקשורתי הזה? ובכן, אהרון קשלס בפייסבוק שלו רומז: "גם ל'כלבת' מגיעות חדשות טובות: כנראה, טפו-טפו, שאלו לא היו ארבע ההקרנות האחרונות של סרט האימה הישראלי בארה"ב". אני מנחש שזה אומר שיש מפיץ בתמונה.

 

מי שבטוח נמצא בתמונה זה רוברט דה נירו. הנה הפפושלסים מצולמים איתו:

 

 

דה נירו לא מודע למבול הישראלים שייפול עליו החודש. אחרי אנשי "כלבת", יגיעו אנשי התלמוד. אני מצפה לראות בשבוע הבא את דה-נירו, שיהיה יו"ר חבר השופטים מצולם גם עם יוסף סידר, שלמה בראבא וליאור אשכנזי.

נושאים: בשוטף

10 תגובות ל - “ברונו דומון בשדרות, "כלבת" בחלל”

 1. איתן 5 מאי 2011 ב - 9:36 קישור ישיר

  ועוד שני עדכונים:

  מהנהלת פסטיבל קאן נמסר ש"האמן" של במאי עם שם בלתי אפשרי (שביים בעבר את OSS 117ׂׂ המשעשע), שהיה משובץ למסגרת "מבט מסוים" הוקפץ כיתה, והוא עכשיו חלק מהתחרות הרשמית. בנוסף, התווסף לרשימת הסרטים ב"מבט מסוים" הסרט "אלנה", החדש של הבמאי הרוסי אנדריי עוד-שם-משפחה-בלתי-אפשרי (שביים בעבר את "השיבה" המצוין, ועוד סרט אחד שלא ראיתי).

  ומיוון: משהו די מפחיד עובר על המדינה הזו. אחרי ש"שן כלב" הפרוורטי והנורא הגיע עד למועמדות לאוסקר, היוונים כבר בחרו את נציגם לאוסקר לשנת 2012: מדובר בסרט "אטנברג". הבמאית קיבלה קרדיט הפקה ב"שן כלב", והבמאי של אותה זוועה משחק בסרט הזה. מקריאה על הסרט מתחוור שהוא קצת פחות סוטה, אבל לא חסרים בו ענייני חיפוש מיניות (כולל שיחה של הגיבורה עם אביה הגוסס על הנושא).
  ואגב, בטקס פרסי האקדמיה היוונית לקולנוע שהתקיים השבוע, "אטנברג" לקח רק את פרס המשחק. את פרס הסרט לקח סרט אחר, ובכל זאת "אטנברג" נבחר לייצג את יוון באוסקר. רק בישראל חכמים יותר מכולם.

 2. Spartak 5 מאי 2011 ב - 10:51 קישור ישיר

  הכל טוב ויפה,אבל לחזור משדרות בערב למי שאין רכב זה די בעיה… 🙁

 3. סטיבי 5 מאי 2011 ב - 15:58 קישור ישיר

  למי ששאל פעם מזמן – יונייטד מתכננים (כרגע, נתון לשינוי מעכשיו לעכשיו) להוציא לאקרנים את "Conviction" עוד כחודש. השם העברי הנבחר, מלא המחשבה והמקוריות – "הפרקליטה".

 4. איתן 5 מאי 2011 ב - 16:59 קישור ישיר

  או.קיי, סטיבי. חדשות טובות. אני חושב. כבר הייתי בטוח שאראה את הסרט באיזה פסטיבל. אני כבר אראה אותו (כנראה) במסך הקולנוע הקרוב לביתי. ויותר חשוב – ראית את הסרט? יש לך משהו טוב להגיד עליו? כי מהטריילר אני מניח שמדובר במשהו דביק, אבל אפקטיבי…

 5. שלמה 5 מאי 2011 ב - 21:57 קישור ישיר

  מסתבר שכלבת הוא סרט מדהים.

 6. מיכאל 23 5 מאי 2011 ב - 22:14 קישור ישיר

  איתן –
  השיבה לא מצוין, הוא רק נראה כך. למה הוא מותיר את הצופה להתבוסס בשלולית של שאלות לא פתורות? המסתורין העלילתי הזה קצת יומרני מדי, למרות שהשוטים בו מדהימים למדי.

 7. ציבוקא 6 מאי 2011 ב - 0:30 קישור ישיר

  "הפרקליטה"? באמת? טוב, נו, גם ככה זה סרט די רע שערוך על הפנים והמשחק של סאם רוקוול ובמיוחד של הילארי סוואנק מאכזב במיוחד.
  ולגבי הפסטיבל – מגניב! בתור סטודנט שנה ב' שם אני שמח לגלות יותר ויותר פרטים (:

 8. רני 6 מאי 2011 ב - 2:07 קישור ישיר

  ומתי יונייטד יואילו להוציא מהמחסנים את "אנימל קינגדום", אחד הסרטים הכי טובים שראיתי בשנה שעברה? ובעצם: הסרט הטוב ביותר שראיתי ב 2010. עוד מעט קט כבר עברה מחצית 2011 והסרט עדיין לא מראה נוכחות מקרנה.

 9. רונן 6 מאי 2011 ב - 9:13 קישור ישיר

  במשפט אחד: הותשנו מפוסטים על "כלבת". אנא די.

  ==================

  רוה לרונן: רגע, עוד לא סיפרתי ש"כלבת" יוצא השבוע בדי.וי.די.

 10. סטיבי 6 מאי 2011 ב - 20:04 קישור ישיר

  אני מניחה שמדובר על הוצאה מהירה מטעם חברת ההפצה, לא משהו מושקע מטרם היוצרים?


השאירו תגובה