16 מאי 2011 | 08:40 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

"נמס בגשם" יפתח את TLVFest


 

 

TLVFEst, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה בניהולו האמנותי של יאיר הוכנר, ייפתח ב-11 ביוני. הווידיאו הנ"ל, שיצר מיש, הוא סרטון הפתיחה של הפסטיבל.

 

להבדיל מפסטיבלים אחרים בעולם שבוחרים בעיקר סרטים מיינסטרימיים שבהם יש עיסוק בהומואים, לסביות וטרנסג'נדרים, הפסטיבל של הוכנר ושות' הוא כזה שהולך על הסרטים הכי קיצוניים, הכי מחתרתיים, והוא למעשה חושף לא רק קולנוע קווירי, אלא עולם קולנועי קיצוני, אלטרנטיבי לחלוטין, שנמצא רחוק מכל מיינסטרים. והשנה, כך נדמה, הוכנר הלך הכי קיצוני שאפשר: הוא בחר בסרט של דורון ערן לפתיחת הפסטיבל. דורון ערן?! במאי הסופט-קור של "טהארה" ו"הדרך לעין חרוד"?! סרטו החדש של ערן, "נמס בגשם" (על שם שירו של יהודה פוליקר, אני מניח). אתן לקומוניקט של הפסטיבל להמשיך מכאן:

 

הדרמה המרגשת מתארת את סיפורה של משפחה הנקלעת למשבר כאשר ההורים מגלים שהילדה, אותה הם ראו כבנם היחיד, מתלבשת בסתר בבגדי נשים. הם מסלקים אותה מהבית וכעבור שנים, כאשר האב גוסס מסרטן, שוכרת האם את שירותיו של בלש פרטי שיאתר אותה. במקום "הבן" מוצא הבלש זמרת יפהפייה במועדון לילה. מנהל הפסטיבל יאיר הוכנר מסביר את בחירתו: ""נמס בגשם" הוא סרט קולנוע אפקטיבי ומרגש עם משחק מעולה. נדיר שסרטי קולנוע ישראלים עוסקים במגדר ותמיד כיף לפתוח את הפסטיבל עם יצרה מקומית. אני מקווה שזאת תהיה מסורת".

 

טוב, אני מניח שהוא ראה את הסרט ומצא אותו ראוי. מקווה להתנער מהסקפטיות שלי גם אחרי הצפייה. שאר סרטי הפסטיבל באים ממקורות צפויים והגיוניים יותר. את הפסטיבל ינעל סרטו החדש של גרג אראקי, "קאבום". ובמהלך הפסטיבל יוקרן סרטו החדש של תומר הימן, "למלכה אין כתר" (שוב, שם של שיר. הפעם של חוה אלברשטיין. סליחה, לאה גולדברג).

נושאים: בשוטף

4 תגובות ל - “"נמס בגשם" יפתח את TLVFest”

 1. ענבל 18 מאי 2011 ב - 2:42 קישור ישיר

  זה לא שם של שיר. זו חצי שורה משיר.

 2. ענבל 18 מאי 2011 ב - 2:43 קישור ישיר

  (התכוונתי לשיר של לאה גולדברג, כמובן, לא לשל יהודה פוליקר)

 3. מורן 21 יוני 2011 ב - 19:18 קישור ישיר

  ראיתי את הסרט בפתיחת הפסטיבל.
  התרשמתי ממנו מאוד.
  היה סרט מקסים, חם, נוגע ללב ובעיקר- סרט גאה לחלוטין שעשו זוג סטרייטים.

 4. רומן 30 אוגוסט 2011 ב - 16:43 קישור ישיר

  איפה אפשר למצוא / לראות אותו?


השאירו תגובה