18 אוקטובר 2007 | 07:30 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

שלט רחוק

ביקורות השבוע במדור הדפוס: האם רוברט בנטון ("חגיגה של אהבה") וקנת בראנה ("משחקי בילוש") איבדו את זה?

========

שאפו לפיני אסקל, הרכש החדש של מערכת "פנאי פלוס", על ההתייחסות המוצדקת שלו לשביתת התסריטאים האמריקאים שהיתה אמורה לפרוץ בשבועות הקרובים. ממש אתמול, ביום שהטקסט הזה הגיע לקיוסקים, נדמה שאיום השביתה נמוג כשמפיקי הוליווד חזרו בהם מהדרישה הכי דרקונית שלהם מהתסריטאים, זו שהקפיצה להם את הפיוזים. המפיקים דרשו לבטל את הכנסות התסריטאים מתמלוגים. כרגע, כל די.וי.די שנמכר מכניס לתסריטאי שחתום על הסרט 4 אחוז ממחיר המכירה. המפיקים דרשו לבטל את זה. התסריטאים דרשו להכפיל את האחוזים ל-8 ולהחיל את הסדר התמלוגים על כל הפצות הניו-מדיה, אינטרנט וסלולר. אז כרגע יש סיכוי שהשביתה הזאת תבוטל.
ובינתיים בישראל: אסקל כותב "תסריטאים ובמאים מחזיקים ידיים בצורה מטאפורית ומחכים שמשהו יקרה. כן, הם מדברים, וכן, הם זועמים, אבל ההפגנה (סו קולד) היא בעיקר הפגנת אימפוטנציה", ואכן יש תחושה שקצת מדברים יותר מדי, ועושים פחות מדי, אבל נכון לעכשיו התוצאות הן לטובת התסריטאים והיוצרים. המחאה מהשבוע שעבר עזרה לעצור את חקיקת חוק זכויות היוצרים שאיים לנשל את היוצרים מהזכויות ליצירתם, בשנה שעברה הצליחו היוצרים לכופף את הוט ואת הזכיינים ולהביא אותם לשלם בראשונה תמלוגים, ואך לפני שבועות ספורים הנפיקו קשת ואיגודי התסריטאים והבמאים מחירון ראשון מסוגו מאז קום הטלוויזיה הישראלית למחירי מינימום של עבודת תסריטאים ובמאים, מחירון שמחייב כרגע רק את הפקות קשת, אבל שבפועל יהפוך לסטנדרט התעשייתי. ומי שעוקב באופן יומיומי אחר דיווחי המו"מ מהוליווד רואה שגם שם לא הכל מיליטנטי. נתחים מרכזיים בגילדת התסריטאים רצו לאגד את כוח השביתה שלהם עם גילדות הבמאים והשחקנים, שהכריזו על שביתה ביולי 2008 אם לא ייכנסו איתם לדיוני חוזים מחודשים. רק פלח מיליטנטי יותר מהאגף הלוס אנג'לסי של הגילדה טען שהשביתה חייבת להתקיים בשבועות הקרובים, ולפרוץ באופן מפתיע, ללא הצבת תאריך יעד, כדי למנוע מהאולפנים לאגור תסריטים ובכך להפוך את השביתה למעין חופשה. ניקי פינק מסכמת את המצב, נכון להיום.

===========

חדשות מעולות: "קונטרול" נקנה להפצה בישראל. תאריך ההפצה המשוער: ינואר. המפיץ הצדיק: עודד הורביץ מסרטי אורלנדו. "קונטרול", סרטו של אנטון קורביין על ג'וי דיוויז'ן, יצא בסוף השבוע באמריקה וזכה למטר של לא מעט ביקורות מעולות ומוצדקות. זהו הסרט הטוב ביותר שראיתי השנה – עצוב להפליא, אבל מהווה שילוב מדויק בין אהבה למוזיקה ותשוקה לקולנוע.

8 תגובות ל - “שלט רחוק”

 1. סטיבי 18 אוקטובר 2007 ב - 9:21 קישור ישיר

  זה ישעשע אותי אם קונטרול וג'ון רמבו ייצאו בארץ באותו יום.

 2. איתן 18 אוקטובר 2007 ב - 11:30 קישור ישיר

  1. לאט לך, יאיר. זה שהסרט נקנה להפצה לא אומר שהוא אכן יופץ.
  2. בשבוע שעבר ראיתי ב-DVD, באדיבות האוזן, את "החבר הכי טוב שלי" של פטריס לקונט. עוד סרט שנקנה להפצה בארץ, אבל נגנז. הסרט, אגב, די בינוני, אבל לאלו שאוהבים את הבמאי, שווה לנסות. פטריס לקונט עדיין לא "איבד את זה".
  3. הפעם אני לחלוטין מסכים עם יאיר. לא רק ששנינו לא אהבנו את "משחקי בילוש", שנינו גם השתמשנו באותם נימוקים.
  4. תודה למגיב מהפוסט הקודם שצירף לינק לטריילר של החדש של שבי גביזון. אני מודאג. זה נראה כסרט שמתפזר מדי, דבר שיתאים לסדרה, אבל לא בטוח שיתאים לסרט. מצד שני, גם "האסונות של נינה" היה אוסף של אנקדוטות, והוא היה נפלא.
  5. ב"גלריה" של "הארץ" היום: ניקולס קייג' יככב בסרט החדש של האני אבו-אסעד.וגם: הרומן של פאני ארדן עם ישראל ממשיך: היא מתאחדת שוב עם ז'ראר דפארדייה, ושניהם יבואו לארץ לצלם סרט צרפתי המתרחש על קו ישראל-צרפת.
  6. שאלה לסידר: אהבתי את "ביקור התזמורת", וחבל לי שהוא לא שם. אהבתי גם את "בופור". ועכשיו, כשאתה שם, אלו צעדים שיווקיים ננקטים על מנת ליצור איזשהו באז שיכניס את הסרט לחמישיה ? הפצה בארה"ב ? ראיונות בטלויזיה ?

  ונעבור לתחזית (מיד אחרי החסות, כמובן).

  רוה לאיתן: אם עד סוף ינואר "קונטרול" לא בבתי הקולנוע אני פורץ למחסנים, גונב את גלגלי הסרט, משתלט על קולנוע גת ומקרין אותו בעצמי.

 3. אבנר 18 אוקטובר 2007 ב - 12:10 קישור ישיר

  מסכן עודד הורביץ, עוד פעם הוא יאבד את המכנסיים בגלל כמה מילים טובות בבלוג קטן על סרט לא משהו. אין סיכוי שהסרט הזה מצליח, הוא פשוט לא טוב ונדב רביד נימק זאת מצוין בוואלה.

 4. איתן 18 אוקטובר 2007 ב - 13:57 קישור ישיר

  איתן ליאיר 1: בקצב שסוגרים פה בתי קולנוע, מי אמר שיהיה בכלל קולנוע גת עד אז ?

  איתן ליאיר 2: רציתי לכתוב את זה כבר לפני כמה ימים, כשהואקום שקיים פה (חוסר בסרטים חדשים וטובים) שאב לתוכו ויכוח צורם מדי בעניין תזמורת-בופור, אבל מכיוון שהקרנות טרום בכורה של "Eastern promises" מתקיימות כבר מחר, אני יוצא בקריאה נרגשת: יאורגן ספיישל קרוננברג לאלתר !

 5. web analytics 8 דצמבר 2010 ב - 4:31 קישור ישיר

  Mate this spamming here will drive me nuts! Delte them!

 6. RealTimePlease 8 דצמבר 2010 ב - 7:39 קישור ישיר

  Mate the spam here are driving me insane! Get rid of it!

 7. RealTimePlease 8 דצמבר 2010 ב - 8:05 קישור ישיר

  Buddy the spamming here will drive me crazy! Do something about it!

 8. dentist in geelong 8 דצמבר 2010 ב - 10:25 קישור ישיר

  Man this spamming here will drive me nuts! Delte them!


השאירו תגובה