02 ספטמבר 2011 | 09:19 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

אמן הבית

פסטיבל טורונטו ייפתח בשבוע הבא ואל הנציגים הישראליים שיוקרנו שם – "הערת שוליים", "השוטר", "אודם" – יצטרף שחקן חיזוק מפתיע: אבי נשר. נשר הוזמן על ידי הנהלת הפסטיבל להיות אחד מארבעת יושבי הראש של מעבדת הכשרונות הצעירים של הפסטיבל. תפקיד היושב-ראש (Governor, הם קוראים לזה בפסטיבל) הוא להיות מין אמן הבית שמשמש מנטור למשתתפי המעבדה. בכל שנה ארבעה קולנוענים מוזמנים לשמש מנטורים, ונשר יצטרף אל הבמאי ג'ייסון רייטמן ("ג'ונו", "תלוי באוויר", "תודה שעישנתם"), לגורו ההפצה בינגהם ריי ולדוקומנטריסטית ג'ניפר בייצ'וואל.

 

נשר העביר סדנת אמן במעבדת הכשרוות של טורונטו בשנה שעברה, כשהוא הגיע לפסטיבל עם "פעם הייתי". סנדרה קאנינגהם, מנהלת התוכנית, כתבה לנשר שבעקבות ההצלחה המסחררת של הסדנה בשנה שעברה, שהיתה לדעתה מעוררת השראה, החליטה הנהלת הפסטיבל להזמין אותו לתפקיד הבכיר ביותר שלהם למשך הפסטיבל השנה. נשר יעשה הפסקה של עשרה ימים בפרה-פרודקשן של "פלאות", הסרט הירושלמי שהוא עובד עליו כעת, כדי לטוס לטורונטו.

 

==================

 

פסטיבל ונציה נפתח שלשום, ובינתיים הביקורות לא מתפעלות ממה שהם רואים. סרט הפתיחה של ג'ורג' קלוני, "וושינגטון תחתית" קיבל כמה ביקורות סבירות אבל בעיקר ביקורות פושרות ומטה. הקונסנזוס כרגע הוא ש"וושינגטון תחתית" איבד כל סיכוי להיות מתמודד אוסקרים, ושהסיכוי של קלוני באוסקרים כרגע הוא רק על סרטו החדש של אלכסדר פיין (שיוקרן בסוף השבוע בטלורייד). הסרט של מדונה כבמאית, "W.E", מקבל ביקורות איומות. וגם "אלוהי הקטל" של רומן פולנסקי לא סוחף יותר מדי שבחים (פרט למשחקם של ג'ודי פוסטר וכריסטוף וולץ).

 

===============

 

ביום רביעי יוקרן בפסטיבל ונציה בבכורה עולמית "ההתחלפות" של ערן קולירין, אחד הסרטים הכי מסקרנים מבחינתי בעונת הקולנוע הקרובה, בכל שפה. ולרגל פסטיבל ונציה, יש לסרט גם פוסטר בינלאומי חדש. הנה הוא:

 

 

===================

 

ובשאר העולם: קמרון קרואו, אחד הבמאים-תסריטאים האהובים עליי ("כמעט מפורסמים") מסיים בימים אלה את העבודה על סרטו הבא, "קנינו גן חיות", הסרט העלילתי הראשון שלו מאז ההתרסקות של "אליזבתטאון". ובפסטיבל טורונטו הקרוב הוא יציג את הסרט התיעודי שלו על פרל ג'אם (אחרי שבפסטיבל טרייבקה השנה הוא כבר הציג סרט תיעודי שלו על אלטון ג'ון). ובינתיים, הוא פרסם באתר שלו ארבע סצינות מהתסריט הסופי של "תגידי כן" (מ-1988) שלא צולמו או שלא נכנסו לבסוף לסרט.

 

================

 

תזכורת: מחר (מוצ"ש) נפגשים כולנו בהפגנת המיליון, בצאת השבת שבא נקרא בפרשת שופטים "צדק צדק תרדוף". היום עוד יעלו כמה פוסטים, אבל מחר הבלוג יחדש את פעילותו רק אחרי שההפגנה תגיע לסיומה. בתל אביב אשמח לפגוש את קוראיי על ציר שבין כיכר הבימה-מרמורק-אבן גבירול-ז'בוטינסקי-ככר המדינה. הפגינו גם בשאר הארץ. אתם מוזמנים לעדכן כאן רשמים ועדכונים ותיאומי מפגשים מההפגנות ברחבי הארץ.

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “אמן הבית”

  1. בבהשד 4 ספטמבר 2011 ב - 16:45 קישור ישיר

    בתור תושב רמת אביב ג' לשעבר, אני כמעט בטוח שהפוסטר של ההתחלפות צולם באחד מהבניינים ברח' בן יוסף.
    מישהו יכול לאשר?


השאירו תגובה