14 דצמבר 2007 | 20:21 ~ 9 תגובות | תגובות פייסבוק

דורי/ספייק נכנסת לתמונה

בין מאי ליולי עקבתי כאן אחרי המכרז של הוט למציאת מפעיל חדש לערוצי הסרטים שלהם. מכרז שנראה בתחילה כמו מהלך שנועד לשכנע את המפעילה הנוכחית, יסמין טי.וי בראשות יוסי עוזרד, להוריד את מחיר העלות, או לספק יותר ערוצים בעבור אותו כסף, ובסופו פרשה יסמין מהמכרז אחרי שהכריזה שהתקציב שמציעה הוט להפעלת הערוצים לא מאפשר לה לעמוד בו וסלילת הדרך לזכייתה של קבוצת דורי מדיה/ספייק, בראשות קלייר אלבז, במכרז. אלבז היתה מנהלת הרכש וערוצי הסרטים של איי.סי.פי בימים בהם עוזרד היה מנכ"ל החברה.
למי שהחמיץ, הנה הדיווחים מלפני חצי שנה:
הוט מחפשת מפעילה חדשה לערוצי הסרטים
עריצי הסרטים
הוט בהלם! יסמין טי.וי פרשה מהמכרז להפעלת ערוצי הסרטים
סופית: יסמין אאוט, ספייק אִין

מאז, עוזרד כבר הפך למפיק קולנוע וטלוויזיה בעל הצלחות לא מבוטלות (יחד עם שותפיו אהוד בלייברג ואילון רצ'קובסקי): "ביקור התזמורת" בקולנוע העלילתי, "מרגל השמפניה" בקולנוע התיעודי, "1 נגד 100" בתחום הטלוויזיה ובקרוב הוא יהיה חתום על הגרסה הקולנועית ל"אדם בן כלב" ולגרסה הישראלית לשעשועון "The Singing Bee" עם גיא פינס בתפקיד ג'ואי פאטון.

ומ-1 בינואר 2008 ניהול ערוצי הסרטים של הוט יעבור לידיה של אלבז ואנשיה (ערוץ אחד, הוט קידז, כבר עלה החודש). יסמין טי.וי הפעילה ששה ערוצים. דורי/ספייק תפעיל תשעה ערוצים:

הוט סרטים, הוט דרמה, הוט פאן, הוט אקשן, הוט פריים ואקסטרה הוט שכבר קיימים. אליהם יצטרפו הוט גולד, הוט קידז ובעוד כחודשיים גם ערוץ סרטים בהיי-דפינישן.

התוספת המשמעותית לתפריט של הוט היא ערוץ הוט גולד. הנה ההבטחה של אלבז מההודעה לעיתונות: "(ערוץ הוט גולד) יציג את סרטי הקולנוע החדשים והחזקים ביותר מתוך המלאי הנרכש עבור חבילת הסרטים. הסרטים הנבחרים הינם, ברובם, סרטי קולנוע מששת האולפנים הגדולים הקיימים וכן סרטים מחברות עצמאיות שיצאו למסכי הקולנוע בישראל בשנים האחרונות. בנוסף לסרט השבוע של יום שישי יציג הערוץ מדי יום ראשון ב-22:00 את 'מועדון ה-200 מיליון', שני סרטים שזכו להצלחה בקופות וגרפו מעל 200 מיליון דולר. אנו גאים להשיק את הרצועה החדשה עם 'בוראט'. חידוש חשוב בערוץ הוא שיבוץ מספר הקרנות בכורה מדי יום שבת. לרגל השקתו של הערוץ יוקרנו בו כ-75 בכורות טלוויזיוניות".

ואני מוסיף:
ששה אולפנים? והרי יש שבעה. אה, דיסני חתומה על בלעדיות עם יס.
גרפו מעל 200 מיליון? אה, הכוונה להכנסה ברחבי העולם, לא רק באמריקה. אין בעיה עם זה, רק שזו הבהרה נדרשת. התקשורת הישראלית מפמפמת את נתוני שוברי הקופות האמריקאים, ההצלחה הבינלאומית קצת פחות מדווחת. וכך, למשל, כבר ב-20.1 תמצאו במועדון ה-200 מיליון את "אראגון", סרט הדרקונים עם ג'ון מלקוביץ', שהיה להיט סביר באמריקה, והצלחה חלשה בישראל (פחות מ-50,000 צופים) אבל אכן זכה להצלחה די גדולה בשאר העולם ובאמת חצה את רף 200 המיליון.

אז מה יש לנו בהוט גולד:
– סרט השבוע כל יום שישי.
– מדי יום ראשון שני סרטים שהכניסו מעל 200 מיליון דולר. על פי "בוקס אופיס מוג'ו" יש רק 330 סרטים שהכניסו יותר מ-200 מיליון מה שאומר שעם שני סרטים בשבוע, הרצועה הזאת יכולה להחזיק מעמד שלוש שנים, בתנאי שהערוץ יצליח להשיג את הזכויות של כל 330 הסרטים, וזה גם אומר שיוצגו שם סרטים מכל הזמנים, כולל "מגרש השדים" ו"קרוקודייל דאנדי". אם הערוץ יחליט שהוא הולך על טבלת ההכנסות המעודכנות על פי שינויי האינפלציה, הוא יוכל להכניס לרשימה גם את "חלף עם הרוח", "הבוגר" ו"ד"ר ז'יוואגו".

וגם:
ערב בנות (צ'יק פליק) כל יום חמישי בערוץ הוט דרמה ("לגמור עם האהבה", "הכי דומה לאהבה" ו"ירח דבש מטורף" יפתחו את הרצועה בינואר).

יש לערוצי הוט כמה הישגים החודש: הבכורות הבלעדיות של "בוראט" (סרט השנה שלי ל-2006) ו"צופן דה וינצ'י" (הסרט הגרוע של 2006).
יס יענו להם החודש עם בכורות בלעדיות הישר ממחסניו של משה אדרי: "סיילנט היל" (סרט אימה מצוין שלא קיבל את הכבוד המגיע לו), "המסור 2" (אני חיבבתי), ו"16 רחובות" (לא רע).
"הסופר אקסית שלי", "מהיר ועצבני 3", "אני, אתה והוא" ו"מיאמי וייס" יוצגו בבכורות גם בהוט וגם ביס.

הנה, ללקוחות הוט, רשימת כל הסרטים שיוצגו בינואר בכל תשעת הערוצים.

ואם אתם בהוט, כך תתחילו את 2008: צפו ב"אידיוקרטיה", סרטו הסופר-שנון של מייק ג'אדג' ("ביוויס ובאטהד", "אופיס ספייס"), שיוקרן ב-1.1.2008 אחרי שכמעט נגנז באמריקה ולא הגיע להקרנות מסחריות בארץ.

נושאים: טלוויזיה

9 תגובות ל - “דורי/ספייק נכנסת לתמונה”

 1. זוהר 14 דצמבר 2007 ב - 21:46 קישור ישיר

  אני מצליח לחשוב רק על שישה אולפנים גדולים: סוני, פרמאונט, דיסני, וורנר, יוניברסל ופוקס. מי השביעי?

  רוה לזוהר: על פי הקומוניקט של אלבז היא סופרת שם גם את דרימוורקס – כיום דיוויזיה של פרמאונט – שהסרטים שמגיעים כעת לערוצי הסרטים עדיין הופקו באולפן כשהיה עצמאי.

 2. אלברט 14 דצמבר 2007 ב - 22:33 קישור ישיר

  לא ראיתי את 'סיילנט היל', אבל סיקרנת אותי. אפשר לינק לביקורת שלך עליו?

 3. סטיבי 15 דצמבר 2007 ב - 2:03 קישור ישיר

  "אידיוקרטיה" זכור לי כסרט מצחיק שלכל אורכו לא מבינים למה הוא לא מצחיק יותר, כי הוא אמור להיות אבל לא יוצא לו.
  וחוץ מזה, רשימה לא ממש מרשימה (חוץ מכמה סרטים של ghibli, כפי שיוכל להעיד יניב אידלשטיין 🙂 ואפילו טרחו לקרוא ל'שכן שלי טוטורו' ככה, ולא איזה שם עם שדון/חבר כמו אצל המתחרים ;-))

 4. איתי 15 דצמבר 2007 ב - 2:24 קישור ישיר

  אגב, יכול להיות שחלון הזמן של שידור סרטים בטלוויזיה התקצר? זכור לי שהיה מדובר בשנה וחצי, ובזמן האחרון יש סרטים כמו משימה בלתי אפשרית 3 וכאן אני רואה את המעיין שהיו בקולנוע בארץ לפני פחות משנה כמדומני.

 5. BigBird 15 דצמבר 2007 ב - 14:31 קישור ישיר

  אני זוכר שבעבר היה איסור כלשהו על בלעדיות מול הכבליםהלווין. איך ליס עדיין יש בלעדיות מול דיסני?

 6. biohazard 15 דצמבר 2007 ב - 15:28 קישור ישיר

  בקיצור שוב אין מה לראות בכבלים

 7. assafTV 17 דצמבר 2007 ב - 11:18 קישור ישיר

  לאיתי –
  אכן כן, חלונות השידור מתקצרים, יש הבדלים פה ושם בין אולפנים שונים אבל בגדול החלונות מתקצרים.
  סרטים יוצאים ל-DVD כארבעה חודשים לאחר הבכורה בקולנוע ובין ה-DVD ל-PPV (כדוגמת ה-VOD וה-DVDBOX) יש חלון של שלושה-ארבעה חודשים, תלוי באולפן. מחלון ה-PPV ל-PAY (ערוצי הסרטים ביס והוט) יש חלון של עד ששה חודשים שיכול גם להגיע לארבעה חודשים (בדר"כ עומד על חודשיים-שלושה מיום ירידת הסרט מהשירות).
  דוגמה בשלוף: הסרט "ילדים קטנים" הוקרן בבתי הקולנוע בארץ בדצמבר 2006 והגיע לערוצי הסרטים בהוט וביס בנובמבר 2007 – הפרש של 11 חודשים בלבד.

  הערה כללית לגבי בלעדיות:
  אין חוזה "בלעדי" אצל יס והוט, הבלעדיות היא רק בגלל שאותו גוף שידור לא חתם מול אותו אולפן. אין מניעה ליס ולהוט לחתום על חוזה מול אותו אולפן ולשדר סרטים בחלון מקביל.

 8. yaddo 17 דצמבר 2007 ב - 11:39 קישור ישיר

  יפה, יש ברשימה כמה דברים – מאגף החדשים – שרציתי לראות, בראשם המעיין, חיים בין השורות ועמוק במים.

  חוץ מזה, הורגים אותי השמות. מצוין שם סרט בשם זהות שאולה, שבמקור קרוי High Crimes. גם ככה אני לא יודע לשייך את הזהויות של שלושת סרטי בורן, ובטלוויזיה גם זהות בדויה (המחורבנת) שהייתה לפני כולם, ועכשיו גם זה? ועוד בשמות: ירח דבש מטורף וירח דבש מפתיע. מיותר לציין שבלעז אין קשר בין השמות.


השאירו תגובה