01 אוגוסט 2019 | 22:07 ~ 0 תגובות | תגובות פייסבוק

פסטיבל ירושלים 2019: רשימת הזוכים המלאה

"עיניים שלי" של ירון שני. פרס הסרט, פרס השחקן ופרס הקהל

הערב חולקו הפרסים בפסטיבל ירושלים ה-36. הפסטיבל יימשך עד יום ראשון, ובמהלכו תוכלו לתפוס הקרנות חוזרות של סרטי התחרויות והלהיטים הגדולים של הפסטיבל (כולל הקרנת הבכורה הישראלית ל"מידסומר", סרט האימה המדובר של ארי אסטר). פרטי ההקרנות כאן. והנה המוני הפרסים שחולקו הערב, לסרטים שכבר הוקרנו וגם לסרטים שעדיין נמצאים בשלבי הפקה.

תחרות חג'ג' לקולנוע ישראלי עלילתי באורך מלא

הסרט העלילתי הטוב ביותר: "עיניים שלי". במאי: ירון שני. מפיקים: סער יוגב, נעמי לבארי, מיכאל רויטר

אני כל הזמן מפספס עם הסרט הזה, וכל הזמן ממעיט מערכו ומהציפיות שלי ממנו. לא חזיתי אותו מועמד לפרס אופיר ולא ציפיתי שהוא יזכה בירושלים. איכשהו שוב ושוב אני מבין שכולם אוהבים את הסרט הזה הרבה יותר ממני. משונה. לא מצליח לראות מה מוצאים בו.

סרט הביכורים הטוב ביותר: "נולדתי בירושלים ואני עדיין חי". במאים: יוסי עטיה, דוד אופק

ב"ביכורים" הכוונה כאן היא, מן הסתם, לתפקידו של יוסי עטיה בהפקה. הוא התסריטאי, השחקן הראשי והשותף לבימוי. וזה אכן סרט הביכורים שלו. דוד אופק, הבמאי השותף, אמנם מוכר בעיקר בזכות עבודותיו התיעודיות וסדרות הטלוויזיה שלו, אבל הוא חתום גם על בימוי הסרט העלילתי "המנגליסטים" יחד עם יוסי מדמוני, ועכשיו הוא משתף פעולה בצמד עם יוסי אחר.

פרס התסריט: "קצפת ודובדבנים". תסריט ובימוי: גור בנטביץ'. מפיקים: גור בנטביץ' ורונן שגיא

פרס השחקן: ערן נעים, "עיניים שלי"

פרס השחקנית: נעמה פרייס, "אלוהי הפסנתר" (סרטו של איתי טל)

מעניין, גם איתי טל, גם יוסי עטיה, גם ירון שני וגם גור בנטביץ' הם בוגרי החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב. הסרטים הארוכים של טל ועטיה התחילו כפרויקטים במסגרות הלימודים שלהם (שאר הבמאים בתחרות העלילתית הם גם בוגרי בתי ספר לקולנוע: לימור שמילה ממכללת תל חי, קרן ידעיה מקמרה אובסקורה ודוד אופק מסם שפיגל).

פרס הצילום: לורן ברונה, "מאמי" (סרטה של קרן ידעיה)

פרס העריכה: בעז פרנקל, "ככה את אוהבת" (סרטה של לימור שמילה)

פרס המוזיקה: "מאמי", יוסי מרחיים, אהוד בנאי, דודו טסה וניר מימון, "מאמי".

פרס הקהל: "עיניים שלי", ירון שני.

אח, איזה פסטיבל מנומס הוא פסטיבל ירושלים. יש מספיק פרסים לכל הסרטים בתחרות. אף אחד לא יוצא בידיים ריקות. "עיניים שלי" ו"מאמי" יצאו עם שני פרסים.

השופטים: מאט מיולר, ג'וש סיגל, מיה דרייפוס.

תחרות ון-ליר לקולנוע ישראלי תיעודי באורך מלא

הסרט התיעודי הטוב ביותר: "מאה אחוז". בימוי: רונן זרצקי ויעל קיפר

פרס לבימוי תיעודי: "פאראנו", במאי: אריאל סמל. מפיקים: אריאל סמל, גיל בסרב, גידי דר, אבשלום חרובי, גרגורי בקרמן, ליאנה תומפסון, גבריאל פילמס

פרס הקהל לסרט תיעודי: "פישטייל", עמנואל מאייר

התחרות הבינלאומית:

פרס הקרן לירושלים לסרט הבינלאומי הטוב ביותר: "עלובי החיים". במאי: לאדג' לי (צרפת)

שופטים: שמוליק מעוז, אווה פוצ'ינסקה, אליסה סימון

פרס לסרט הביכורים הטוב ביותר: "יונק הדבש". במאי: קים בורה (קוריאה הדרומית)

חבר השופטים: באשאק אמרה, גיום דהסיי, דן פיינרו.

תחרות וןליר לקולנוע ישראלי קצר

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר: "אשמינה", דקל ברנסון

הסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר: "תמונת ניצחון", עדי משניות

פרס לסרט האנימציה הטוב ביותר: "הדוב שאיתי", דפנה אוודיש

ציון לשבח: "אוסלו", שאדי סרו

פרסי פיצ'פוינט:

אני אוהב את פרסי הפיצ'פוינט – תחרות הפיצ'ינג של פסטיבל ירושלים – כי היא שמה זרקור די מדויק על סרטים שנמצאים עדיין בשלבי הפקה (ראשוניים או סופיים) ושיבלטו בקולנוע הישראלי בשנה או השנתיים הבאות.

פרס הקרן לירושלים: "שפה מתה", מיכל ברזיס ועודד בן נון (גרין פרודקשנס)

סרט הביכורים הבינלאומי של ברזיס ובן נון, "החיוך האטרוסקי", הוא להיט עכשיו בארץ עם מאה אלף צופים, ועכשיו הם סוף סוף מתפנים להשלים את מה שהיה צריך להיות סרט הביכורים שלהם, הגרסה הארוכה ל"איה", הסרט הקצר שעליו הם היו מועמדים לאוסקר.

פרס נחמה רבלין ליוצר בתחילת דרכו: יובל שני, "מכולת" מכולת יובל שני (גאודמוס).

יובל שני זכה לפני כמה שבועות במענק הפקה של בית הספר לקולנוע באוניברסיטת תל אביב (המענק שאיתו יצא "הצלילה" לדרך לפני שנתיים ובשנה שעברה זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים). ועכשיו הוא מקבל חיזוק גם עם הפרס החדש הזה שנוסד לזכרה של רעיית הנשיא, וידידה ותיקה של פסטיבל הקולנוע והסינמטק, ו היא היתה אורחת קבועה.

פרס ואוטר ברנדרכטליה ון ליר: "כביש הסרגל", מיה דרייפוס (תותים הפקות).

גם סרטה השני של מיה דרייפוס (אחרי "ההיא שחוזרת הביתה") מסתובב כבר כמה שנים וקוטף פרסים בשלב התסריט. הוא זכה בפרס בחממת הקולנוע של סם שפיגל, השתתף באטלייה בקאן ועכשיו גם פרס בפיצ'פוינט.

פרס Cinalab: "להתאהב ברקס", מעין אנגלמן ואלירן פלד (אלדי פאי TLV).

סרט אנימציה.

פרס מטעם אולפני DB ואופוס: שמואל ברו, "אדיסיי ארץ חדשה" (זד סרטים).

לפני כמה שנים זכה בפיצ'פוינט "עץ תאנה", ועכשיו תורו של שמואל ברו ("זרובבל") להביא פרויקט נוסף העוסק בימי מלחמת האזרחים באתיופיה ועליית היהודי לישראל.

פיצ'פוינט קצרים

מענק הפקה מטעם קרן גשר: "2:51", מוריה גולדברג קורן. (Tom & Hani Animation)

מענק ציוד ופוסט מטעם מובימוביל ואולפני אדיט, מענק עידוד ופיתוח מקרן גשר: "התנין האחרון" של ארז תדמור, תסריטאית נטע בר רפאל (קאםבק סרטים)

מענק סאונד מטעם אולפני ג'אנגל סאונד ומענק פיתוח לעידוד המשך היצירה מטעם קרן גשר: "חוף הכלבים" של אורית זמיר (גם סרטים).

חבר השופטים: דני רוזנברג, אורית אזולאי, טוני קופטי.

תחרות ברוח החופש לזכרו של וים ון ליר

סרט עלילתי: "תן לי חופש", במאי: קיריל מיכנובסקי

סרט תיעודי: "משפחת חצות". במאי: לוק לורנטזן

חבר השופטים: דומיניק ולינסקי, דן שדור, תרזה קאבינה

פרסי החוייה היהודית בתרומת מיכאלה וליאון קונסטנטינר

פרס ליה לסרט העוסק במורשת היהודית: "M", יולנד זאוברמן

פרס אבנר שלו יו"ר יד ושם: "היימאט הוא חלל בזמן". במאי: תומאס הייסה.

חבר השופטים : יערה קדם, שרון בלבן, עליזה חנוביץ'

התחרות לאמנות וידיאו וקולנוע ניסיוני

פרס לסרט הניסיוני הטוב ביותר: "חלומות על מקום אחר", נעמה שוחט

פרס קרן משפחת אוסטרובסקי: "פרהוד", יותם מנדהלוי

ציון לשבח: "סלוקי", ציון אברהם חזן

שופטים: נבט יצחק, דלית מתתיהו, פדריקו רוסין

מענק אלכס ברנשטיין להפקת סרט גמר של סטודנט מצטיין: "בשני לא יצייצו הציפורים", טל כהן (מכללת תל חי)

מקום שני: "חוקי הגולן", רון מור (בצלאל)

חבר השופטים: אביגיל שפרבר, אריק ברנשטיין, ארי דוידוביץ

נושאים: בשוטף

השאירו תגובה