19 יולי 2012 | 19:44 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

עוד סרט ישראלי נוסע לוונציה

וגם “תקריב” מספר 4 # סרטים ישראליים בפאבים # וצייטלין 2

 

 

מתוך “הירושה” של היאם עבאס

 

 

יש סרט ישראלי שלישי בפסטיבל ונציה. אחרי ש”למלא את החלל” של רמה בורשטיין התקבל לתחרות הרשמית ו”מנתק המים” של עידן הובל התקבל למסגרת ה”אוריזונטי” (אופק), הגיע היום העדכון ש”הירושה”, בבימויה של השחקנית היאם עבאס, התקבל למסגרת “Venice Days”. שלושתם סרטי בכורה, בפסטיבל הראשון בניהולו של אלברטו ברברה.

 

“הירושה” (לא בכיכובו של אבי טולדנו, אגב) מתרחש בכפר ערבי בגליל בימי מלחמת לבנון השנייה ב-2006. אריק ברנשטיין, דודי זילבר והאחים אדרי הפיקו. מכרם חורי, קלרה חורי, יוסוף אבו ורדה ועבאס עצמה משחקים.

 

ובכלל, זה יהיה פסטיבל בניחוח ים תיכוני. ארי פולמן יושב בחבר השופטים הראשי. הבמאית הלבנונית נאדין לבאקי והבמאי האירני אמיר נאדר יישבו בחבר השופטים של סרטי הבכורה.

 

================

 

הרימייק האמריקאי של “מר באום” של אסי דיין מתקרב. הצילומים, על פי האייטם הזה, יתחילו כבר בספטמבר בבימויו של פיל אולדן רובינסון (“שדה החלומות”, “סניקרס”). עד אז יסיים רובין וויליאמס לצלם סרט נוסף, בבימויו של לי דניאלס (“פרשס”), ורובינסון יידע כבר האם הוא נבחר לתפקיד נשיא האקדמיה האמריקאית לקולנוע או לא.

 

=================

 

גיליון מספר 4 של “תקריב”, כתב עת מקוון לקולנוע תיעודי, עלה לרשת. יש בו כמה דברים מעניינים מאוד: ראיון עם רענן אלכסנדרוביץ’, וטקסט של יגאל בורשטיין על טרילוגיית הווידיאו-ארט של יעל ברתנא, המוצגת בביתן הלנה רובינשטיין. רן טל וענת אבן ערכו.

 

==================

 

כל מיני מיזמים של הקרנות סרטים עצמאיים בפאבים מגיעים אליי למייל. הנה אחד מהם, של פאב בשם מיסטיק רוז שנמצא בתוך גינה על שפת הירקון, ויש גם רעיון של מועדון הקרוסל בחיפה שמתעתד לצאת לדרך. לא יודע, להקרין סרטים מדי.וי.די בפאב? לא נשמע לי נורא מלהיב.

 

בכל אופן, אירוע הפתיחה של אירועי הקרנות הסרטים במיסטיק רוז יתקיים ביום שני הקרוב, 23.7, ויתחיל עם הקרנת שני סרטים קצרים (“וידיאו קסם” של שיר קומאי ו”מדיום רייר” של בזי גטה) ואז סרט ארוך (“מפטיר” של דוד דזנאשווילי). יוצרי הסרטים יהיו שם כדי להציג את סרטם ולספר עליהם קצת. אני מקווה שנשמע דיווחים איך היתה ההקרנה בתום האירוע.

 

================

 

ציוץ שלי משעות הצהריים:

 

 

אגב, מעניין אם בן צייטלין, במאי הסרט, הוא צאצא של הרב הלל צייטלין, שנרצח בשואה ושעל שמו נקרא הרחוב שבו נמצא קולנוע גת. או אולי של המוזיקאי דני צייטלין, שהלחין את פסקול “פלישת חוטפי הגופות”.

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “עוד סרט ישראלי נוסע לוונציה”

  1. ערן 19 יולי 2012 ב - 21:23 קישור ישיר

    איזה הישג מרשים. מזל טוב ובהצלחה ליוצרים.

    מה עם עדכוני קופות? כבר יום חמישי. המשגיחים? העולם מצחיק?

    !come on man

  2. ענבל 20 יולי 2012 ב - 2:05 קישור ישיר

    אנחנו מדברים על היאם עבאס, כן? איכשהו גם בטקסט וגם בכיתוב יצא לך “היאס”


השאירו תגובה