14 אפריל 2008 | 17:05 ~ 19 תגובות | תגובות פייסבוק

או סופרמן

האח! הידד! מוריסי יגיע להופעה בישראל ב-29 ביולי. הווידיאו-פרומו שלו ב-ynet מקסים. אבל מה זה פסטיבל "היט-ווייב" שהוא יופיע במסגרתו? מי עוד יופיע שם? וככה יש לנו בקיץ הקרוב את לורי אנדרסון, מוריסי ואיאן בראון. אני בשמיים. את לורי אנדרסון ראיתי כבר פעמיים בהופעה חיה. את מוריסי ראיתי גם. את איאן בראון טרם. ארוץ לראות אותם.

==========

עלי ג'פאר מדווח ב"וראייטי" על ערוץ ה-HD של MGM שיושק בקרוב ביס. וואו! האם ישודר "התפוח" של מנחם גולן בהיי-דפינישן?

==========

אל תתבלבלו: "חיי נישואין" שעולה בסוף השבוע בארץ ו"חיי אהבה", ההפקה הישראלית-גרמנית שתעלה כאן כמה שבועות אחר כך, אינם אותו סרט.

===========

ב"ברוז'", סרט מצוין שיעלה בארץ בסוף השבוע, מפתח קולין פארל תיאוריה לפיה גמדים (או ננסים) נוטים להתאבד בפרופורציות לא שגרתיות יחסית לכמותם באוכלוסיה. והוא מנסה להיזכר האם הגמד (או הננס) שגילם את R2D2 גם התאבד או לא. אז הוא לא. קני בייקר עדיין חי, הוא בן 73, אבל עכשיו הוא גם די חולה. אולי קולין פארל עשה לו נאחס.

ואגב, אחרי שראיתי את "החלום של קסנדרה" ואת "ברוז'" באותו שבוע אני שוב מחבב את קולין פארל.

=========

באיזור וולסטריט במנהטן שיחזרו את קיר הזכרון שהוקם באופן ספונטני על גדר כנסיית סיינט פול בימים שאחרי 9/11, וזאת במסגרת צילומי הסרט "ג'ולי וג'וליה".

ה"ניו יורק טיימס" מדווח.

===========

דחיית סיפוקים

כשסרט מדובר, עם כוכב גדול, נדחה ונדחה ונדחה, הרושם שנוצר הוא שמדובר בפרויקט בצרות, או לפחות במצוקה. לפעמים המצוקה היא רק מסחרית, ולא אמנותית. אבל בכל מקרה, זה מביא את הסרט לבתי הקולנוע כשהוא צריך להיאבק בשמועות על היותו דפוק. "ואלקירי" של בריאן סינגר, עם טום קרוז בתפקיד הראשי, הוא עכשיו כזה. אחרי שנחדה פעם אחת לסוף 2008, הוא נדחה השבוע בפעם השניה לפברואר 2009. האולפן – "יונייטד ארטיסטס" – מנמק את זה בשיקולים שונים של תיאומי תאריכים, אבל הסטיגמה כבר נקבעה. ומה שברור הוא שהאולפן לא מאמין שהסרט הוא בקליבר אוסקרים. הנה הטריילר בהיי-דפינישן ל"ואלקירי" (כמה מתערבים שבעברית יקראו לזה משהו בסגנון "התנקשות גורלית"?).

ובאותו עניין: אני עדיין משלים ידיעות קולנועיות מימי היעדרי, וגיליתי רק כעת ב"עין הדג" ש"ארץ יצורי הפרא" של ספייק ג'ונז גם הוא נדחה, זו כבר הפעם השלישית או הרביעית (מועד ההפצה המקורי שלו היה אמור להיות בעוד חודש, והסרט כנראה די גמור – לפחות מבחינת ג'ונז – אלא שאולפני וורנר כנראה מאוד לא מרוצים ממנו).

=============

ויה אן תומפסון: דייטון ופאריס ("מיס סאנשיין הקטנה") מביימים את הפרומואים לפליי-אוף של האן.בי.איי שמתחיל בשבוע הבא. (הלינק אמור להפעיל נגן חלונות אצלכם).

=============

לשאלתי מלפני כמה ימים מה קרה לבית הבונים החופשיים ברחוב ברקוביץ' בתל אביב, ענו לי ידידיי, חברי מסדר הבונים החופשיים, סניף תל אביב, שראו את הלשכה הגדולה שלהם נמחקת מעל פני האדמה: מתברר שהיה איזשהו עניין הקשור בקרקע, בין המסדר ובין עיריית תל אביב, והעירייה ניצחה. השטח עליו ניצב הבית החד קומתי (שעם קצת שיפוץ יכול להפוך לפנינה אדריכלית מודרניסטית) ייקבר בקרוב תחת מגדל משרדים ענק. מסדר הבונים החופשיים יקבל חצי קומה לפעילותיו במגדל המוזיאון הסמוך. לפחות בית שלום עליכם הסמוך, אחד הבתים האהובים עליי בתל אביב, עדיין לא הוחרב.

==============

כשהייתי ילד כל החברים שלי היו מראשון לציון, גרו באותה שכונה והיו כולם בנים, סטרייטים ואשכנזים. כיום יש לי חברים מכל מיני סוגים: שינקינאים ומתנחלים, אתאיסטיים ודתיים, סטרייטים והומואים, ימנים ושמאליים, ברסלבים וחב"דניקים, במאים ומבקרים, ואפילו חברי מסדר הבונים החופשיים. ואני כמו "זליג", אבל הפוך. ליד האתאיסטיים אני קצת דוס, ליד הדתיים אני חילוני, ליד הימניים אני שמאלי, ליד השמאליים אני ימני. האישיות שלי נטועה אי שם בתווך שבין "הכל" ו"כלום". אבל יש רגעים בהם פתאום משהו נוגע בי ודורש ממני הבהרות. רגע כזה – שנמשך כבר כמה ימים – נחת עלי מאז שמעתי את השיר "המשורר", מתוך הדיסק הנפלא "נקודה טובה" של שולי רנד. אם בעוד עשר-עשרים-שלושים שנה תפגשו אותי ותגלו שחזרתי בתשובה, דעו שזה בגלל/בזכות השיר הזה. ובכלל, כל הדיסק הזה – שנשמע כמו ועידת פסגה של אהוד בנאי (שמשתתף בו), מאיר אריאל וה-Travelling Wilburies – הוא מאז מוצאי שבת ספק רגעי הנחת הכי גדולים שלי.
"המשורר" מספר על שיחות בין רנד ובין דמות שהוא קורא לה "המשורר" (עטיפת הדיסק, בה צולל רנד לבריכה כשהוא בלבוש חסידי מלא, מתכתבת עם מילות השיר הזה). רנד טוען שיש אלוהים, המשורר ("רב מג של מילים") טוען שאין. מי זה המשורר? האם זה סיפור אמיתי? והאם יש קשר בין השיר ובין סרט הסטודנטים "המשורר", שביים גידי דר (מי שביים גם את "אושפיזין"), בו שיחק רנד, עוד כשהיה חילוני?

(ליזט דנן ב"מומה" קלעה בול: "מה התכלית", השיר שפותח את הדיסק, יכול להיות החצי השני של מאש-אפ נהדר עם "Calling Elvis" של דייר סטרייטס. ב"מומה" תוכלו לשמוע שלושה קטעים מהדיסק).

ואגב: רנד מבקש על עטיפת הדיסק לא לנגן את הדיסק בשבתות ובחגים. כיבדתי את בקשתו והאזנתי רק ממוצאי שבת. אבל בחנות "צליל" בסינמה סיטי מכרו את הדיסק בשבת. אז מה הקטע? לנגן לא, אבל למכור כן?

(ובהשפעת רנד והדיסק שלו אכתוב היום יותר מאוחר את ההתרשמות שלי מ"הורטון שומע מישהו").

19 תגובות ל - “או סופרמן”

 1. דורון פישלר 14 אפריל 2008 ב - 17:26 קישור ישיר

  השם העברי של 'ואלקירי' הוא 'מבצע ואלקירי' – אלא אם כן המפיצים הישראלים ישנו את דעתם מעכשיו ועד פברואר 2008.

 2. ארז 14 אפריל 2008 ב - 17:53 קישור ישיר

  לפני ה COMINGSOON.NET ארץ ייצורי הפלא אמור לצאת
  ב 16.10.09 כבר כמה חודשים טובים

 3. itaihasid 14 אפריל 2008 ב - 19:56 קישור ישיר

  אין ספק שהדיסק של שולי רנד הוא פנינה אמיתית וכבר מתחרה לאחד מהדיסקים הטובים של השנה

 4. אורון 14 אפריל 2008 ב - 20:11 קישור ישיר

  שאני אבין – ראית את "ברוז' " וכל מה שכתבת עליו זה "סרט מצוין שחצי בזכותו אתה מחבב שוב את קולין פארל"? אמתין לתגובה קצת יותר ארוכה, גם של שאר הקוראים שוודאי יצפו בו בימים הקרובים.

  למרות האכזבה שלי, הפוסט בהחלט מפוזר ונהדר, אז הנה עוד ידיעה קולנועית בשם הדחיסות שכבר יש בו – נטלי פורטמן תככב בעיבוד נוסף של…"אנקת גבהים" (ניק-לינק).

  רוה לאורון: אל דאגה.

 5. דרורית 14 אפריל 2008 ב - 20:36 קישור ישיר

  אופטופיק, ג'ין ווילדר מדבר עם אלק בולדווין (ניק לינק) והוא נראה מאוד, מאוד זקן בתמונה.
  🙁

 6. רני 14 אפריל 2008 ב - 21:23 קישור ישיר

  אני ממש מקווה שלא תחזור בתשובה.

  רוה לרני: אני מקווה שתתפלל לאלוהים שזה לא יקרה.

 7. אופיר זמר 14 אפריל 2008 ב - 23:45 קישור ישיר

  עוד חדשות משמחות בקשר למוריסי (חוץ מההופעה בארץ) – בקרוב ייצא ביצוע שלו לשיר אהוב במיוחד של דיוויד בואי:
  http://www.nme.com/news/morrissey/35886

 8. דור 15 אפריל 2008 ב - 3:44 קישור ישיר

  לחובבי מוריסי אני יכול לומר שמדובר באחת ההופעות הטובות שתהיה פה אי פעם ללא צל של ספק. ראיתי אותו לפני שנתיים בהולנד והוא האפיל בקלילות על כל ההופעות האחרות שראיתי באותו פסטיבל.

 9. דרורית 15 אפריל 2008 ב - 6:47 קישור ישיר

  בניק לינק – סרט של מרלין מונרו שכבר לא נראה.

 10. עניין שולי 15 אפריל 2008 ב - 13:07 קישור ישיר

  שולי רנד אומר שמקור ההשראה לשיר "המשורר" היה חנוך לוין.

 11. דרורית 15 אפריל 2008 ב - 13:33 קישור ישיר

  כנראה שגיל 96 הוא גיל טוב למות בו.
  (ניק לינק).

 12. דרורית 15 אפריל 2008 ב - 13:39 קישור ישיר

  ולזכרו של אולי ג'ונסון מהניק לינק – הנה סרט שהוא היה בו ה-animating director, היום הוא נחשב בטח גזעני ואיום, אני זוכרת אותו כחוויה נפלאה מהילדות.
  http://www.youtube.com/watch?v=47ak4vjiNzw

 13. איתי 15 אפריל 2008 ב - 14:36 קישור ישיר

  אם ג'י אם הוא ערוץ הסרטים הטוב ביותר כרגע בטלוויזיה, סתם לידע כללי.

 14. okok4 15 אפריל 2008 ב - 16:10 קישור ישיר

  אוביי בול הוא הבמאי הטוב ביותר כרגע בהוליווד, סתם לידע כללי.

 15. עדן 15 אפריל 2008 ב - 19:03 קישור ישיר

  מספר המזל שלי הוא 27, סתם לידע כללי.

 16. סטיבי 15 אפריל 2008 ב - 20:51 קישור ישיר

  זה מסביר (באופן לא מפתיע) את המייל שלך 🙂
  שלי הוא לא 27, סתם לידע כללי.

  אז מה עם איירון מן? יוצא ב-1/5 או ב-8/5?

  וגם – הסתבר לי היום שעד ה-22/4 מוכרים את הדיסק של שולי רנד רק בסטימצקי.

 17. איתן 15 אפריל 2008 ב - 21:36 קישור ישיר

  טום פאוארס, שהיה בצוות השיפוט ב"דוק-אביב", מספר על ביקורו הראשון בישראל, ועל הסרטים שראה.

  http://www.indiewire.com/ots/2008/04/festivals_doc_a_1.html

 18. שירי 28 אפריל 2008 ב - 14:20 קישור ישיר

  נקלעתי לכאן כשחיפשתי מידע על השיר הנפלא ששמעתי הרגע ברדיו.
  נהניתי מהכתיבה. מקסים ונעים פה.
  אני אשוב.
  שירי.

 19. גיא פרחי 18 מאי 2008 ב - 13:51 קישור ישיר

  מוריסי בהחלט מופיע טוב, אבל עושה רושם שקריירת הסולו קצת הרסה אותו. לעומת זאת, איאן בראון עדיין חי ובועט ונראה לי שתהיה לו הופעה מצוינת.


השאירו תגובה