18 אפריל 2008 | 17:51 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

פתיחות וסגירות

סרטים שמציגים עכשיו בבתי הקולנוע בארץ:
"Shine a Light" שהיה סרט הפתיחה של פסטיבל ברלין
"לילות בלוברי" שהיה סרט הפתיחה של פסטיבל קאן בשנה שעברה
"כפרה" שהיה סרט הפתיחה של פסטיבל ונציה
"ברוז'" שהיה סרט הפתיחה של פסטיבל סאנדאנס
"21" שהיה סרט הפתיחה של פסטיבל SXSW
ו"מלך קליפורניה" שהיה אמור להיות סרט הפתיחה של פסטיבל אילת

=========

פסטיבל טרייבקה ייפתח ביום רביעי הקרוב, עם היצע ישראלי דל (בהתחשב בכך שבשנה שעברה זכה שם "חופשת קיץ" של דוד וולך בתחרות הדרמטית): פיצ'ר אחד ושני סרטי סטודנטים קצרים. הפיצ'ר הוא "זרים", שכבר הוצג בירושלים וסאנדאנס, ויעלה להקרנות מסחריות בארץ בתחילת מאי. הקצרים הם "דרכים" של ליאור גלר מאוניברסיטת תל אביב ו"הרי את" של פזית ליכטמן ממעלה. בלינקים של שמות הבמאים תמצאו קטעי וידיאו שהיוצרים הכינו לפסטיבל טרייבקה בו הם מציגים את עצמם ואת סרטם.

==========

נטע אלכסנדר שיושבת באמסטרדם שלחה לי מייל שנבלע בספאם ורק אתמול גיליתי אותו, באיחור של חודש. אז הנה עדכון על אייטם לא אקטואלי, ובכל זאת מעניין: שלושה צעירים הולנדיים, בעלי רקע ישראלי, החליטו ליזום, להפיק, לאצור ולהרים בכוחות עצמם פסטיבל קולנוע ישראלי בהולנד. מהדורת הבכורה התקיימה באמסטרדם לפני שבוע בדיוק. שידור חוזר ומצומצם של הפסטיבל יתקיים בשבוע הבא בהאג. זה האתר של הפסטיבל. וזו השיחה שקיימה אלכסנדר בבלוגה עם יזמי הפסטיבל.

===========

סיגורני וויבר נדבקה בחידק התלת מימד אחרי שהצטלמה ל"אוואטר" של ג'יימס קמרון (21 שנה אחרי שהם עשו יחד את "שובו של הנוסע השמיני"). בראיון ל"בוסטון הראלד" היא מנבאת שבעתיד כל הסרטים יהיו בתלת מימד ושילדים לא ירצו לראות את הסרטים הישנים "כי הם שטוחים". זה הציטוט:

To see scenes that are really about something played beautifully by our young actors and see them in a 3-D context was like a revelation to me. I think kids soon are going to be saying, ‘I don’t want to see that. That’s flat,’ because it’s such a natural step forward for our business.

===========

indiana jones

"אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגולת הבדולח" נמשך שעתיים ועשרים. ומקורותיו של דווין פראצ'י מ-CHUD שראו את הסרט טוענים שהוא לא טוב. מצד שני, אם הסרט יצליח הריסון פורד כבר מביע נכונות לככב באינדיאנה ג'ונס חמישי. ולוקאס את ספילברג מתכננים להשיק, אחרי זה, טרילוגיית אינדיאנה ג'ונס נוספת, הפעם בכיכובו של שיי לבף, שיחליף את פורד כשכבר יהיה באמת מבוגר מדי לשיט הזה.

============

grand theft auto IV

השאלה שהוליווד שואלת כרגע היא: במה יבחרו נערי אמריקה לשרוף את זמנם בסוף השבוע הראשון של מאי. האם הם ילכו לבכורת "איירון מן" או האם יישבו בבית וישחקו ב"Grand Theft Auto IV". על פי הערכות שפורסמו השבוע ב"וראייטי", ובהסתמך על הזמנות מוקדמות, מסתמן שמשחק הווידיאו הזה ישבור לא רק את השיא של "היילו 3" אלא כל שיא אפשרי של עולם הבידור ויניב הכנסות של 400 מיליון דולר במכירות בשבוע אחד.

10 תגובות ל - “פתיחות וסגירות”

 1. james newton howard 18 אפריל 2008 ב - 18:32 קישור ישיר

  כל ידיעה נוספת שאני קורא על אינדיאנה ג'ונס החדש רק מלבה את חששותיי. סרט חמישי? טרילוגייה נוספת? שייה לבוף (או איך שלא קוראים לו – נראה לי שבסוף נצטרך להתפשר על "ההוא מ-Holes")? די, שנות השמונים נגמרו, תעברו הלאה. לוקאס הזה, שאני משוכנע שזה רעיון שלו, פשוט לא מסוגל לתת לדברים טובים לנוח על מרבצם.
  ונשאלת גם השאלה: מתי הריסון פורד יהיה באמת זקן מדי לשיט הזה? אצל דני גלובר זה היה בגיל 50, אם אני לא טועה. פורד כבר עבר אותו בכמעט 20 שנה.

 2. רז 18 אפריל 2008 ב - 20:22 קישור ישיר

  הציטוט של סיגורני וויבר מזכיר לי את דבריו של וינזור מקיי, מגדולי אמני הקומיקס שקמו בארה"ב וחלוץ האנימציה הקולנועית, שהתנבא אי-אז בעשורים הראשונים של המאה ה-20 כי יום יבוא ואנשים לא יבינו איך פעם תמונות שהיו תלויות במוזיאונים היו סטטיות ודמויות לא זזו בתוכן.

 3. ניר 18 אפריל 2008 ב - 22:20 קישור ישיר

  עכשיו חזרתי מ"ברוז'" וממש נהנתי.
  סרט נפלא ומהטובים ביותר שיצאו השנה.
  הסרט ממש התעלה על הציפיות שלי(אחרי שהייתי ב"איש הכריות" וצפיתי ב-"six shooter" של מקדונה).
  מדובר ביוצר מעולה שלא מפחד מאף אחד ועושה זאת כמו שצריך.
  מחכה לסרט הבא.

 4. אבנר 19 אפריל 2008 ב - 0:33 קישור ישיר

  The Golem Meets Black Francis

  חייבים להודות שהתסרוקת של הגולם מזכירה קצת את אנטון שיגור. גם בקווי האופי יש איזה דימיון.

 5. הברמן 19 אפריל 2008 ב - 0:44 קישור ישיר

  http://www.youtube.com/watch?v=GSsVZcKHues

  GTA IV – הטריילר

 6. יוני 19 אפריל 2008 ב - 9:36 קישור ישיר

  נרשמתי V.O.D של האוזן השלישית בהוט לאחר שהצצתי ברישמת הסרטים שבאתר של האוזן. לדאבוני לאחר שרציתי לצפות בסרטים גילית כי הסרטים המופיעים ברשימת ה -V.O.D אוזן באתר האוזן בכלל לא מופיעים ברשימה שבהוט. לא מתאים לאוזן להונות אנשים, לרוב הם הגונים.

 7. אלון רוזנבלום 19 אפריל 2008 ב - 11:44 קישור ישיר

  חג שמח יאיר וכולם, רק תיקון קטן, בסופו של דבר "מלך קליפורניה" לא פתח את פסטיבל אילת, ברגע האחרון היתה איזו בעיה והסרט שפתח את הפסטיבל היה "יחידת האמיצים"….חג שמח.

 8. סטיבי 20 אפריל 2008 ב - 17:25 קישור ישיר

  מה הסיכוי שיקרינו בארץ את הסרט החדש של טום מקארתי?

  רוה לסטיבי: אם היתי צריך להמר היתי אומר שהוא יהיה בפסטיבל ירושלים ואז יעלם לנצח.

 9. סטיבי 21 אפריל 2008 ב - 0:17 קישור ישיר

  באסה.

  יומולדת שמח 🙂

 10. Paul 21 אפריל 2008 ב - 15:53 קישור ישיר

  "I felt compelled to write, having just read Anne Thompson's 4.17 Variety column which states that 'the advance buzz on Indy 4 is getting damaging enough that Lucas and Spielberg may want to reconsider the current strategy of waiting until May 18 to show the film…that's a long way off.'

  Composer John Williams, Guy #2 says, was initially correct on the Indy 4 running time of 140 minutes, but the film "underwent belt tightening and has been receiving customary tweaking for its final mix."

  Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull "is the best of the Indy sequels," he declares. "Steven Spielberg's helming puts the imitators (The Mummy, National Treasure) to shame. There are many breakneck set pieces, with a protracted jungle chase being particularly memorable. As well as being evocative of the truck chase from the first movie.

  Harrison Ford, he claims, "gives his best performance in the role, not only physically belying his age but layering in welcome poignancy. More than before, audiences will be rooting for Indy. Shia LaBeouf makes essential contributions. Chemistry between he and Ford is palpable, yielding some nice character comedy.

  "Jones is particularly beleaguered throughout the adventure, making his predicaments all the more entertaining.

  "The film has the strongest supporting cast of the sequels. They all raise the bar. Ray Winstone amuses and fascinates, but the strongest impression is left by Cate Blanchett's Agent Spalko, a characterization that achieves instant cult status.

  "Hopefully, the surprises in this film can continue to be guarded. Eventually, these spoilers will get out, but it would be shameful for reviewers and bloggers to reveal an ending that any longtime diehard fan of the films could only dream about. Expect a particularly resounding reaction in the theater.

  "Kudos to screenwriter David Koepp for pulling all this together on the page. This will easily be the biggest hit of the year."

  http://hollywood-elsewhere.com/2008/04/jonesah_mr_jone.php


השאירו תגובה