06 מאי 2008 | 10:38 ~ 20 תגובות | תגובות פייסבוק

הגיע התור של תור. ואיירון מן 2 ייצא באפריל 2010

בשבוע שעבר, רגע לפני צאת “איירון מן”, כתבתי ל”7 לילות” קטע קטן בו אני מונה את גיבורי העל האהובים עליי, שהגיע הזמן שיגיעו גם לקולנוע. אמש פירסמו אולפני מארוול, שהפכו באחרונה לאולפן עצמאי שממן בעצמו את כל סרטיו, את תוכנית ההפקות שלו עד 2011. עבור אולפני מארוול אתמול היה יום חגיגי, אחרי שנספרו הדולרים בקופות והתברר ש”איירון מן” גרף כמעט 200 מיליון דולר ברחבי העולם בשלושה ימים. ההכרזה הגדולה היתה ש”איירון מן 2” מתוכנן כבר ל-30 באפריל 2010.
הגיבורים הבאים של מארוול שיגיעו לקולנוע:

“הענק הירוק”, 13 ביוני 2008
“איירון מן II” (במאי: ג’ון פאברו), 30 באפריל, 2010
“תור” (במאי: מתיו ווהן), 4 ביוני, 2010
“קפטן אמריקה”, 6 במאי, 2011
“The Avengers”, יולי 2011
“אנט מן” (במאי: אדגר רייט), בפיתוח
“ספיידרמן 4”, בעבודה

קפטן אמריקה

כמה מחשבות:
1. אף פעם לא חיבבתי את ת’ור (Thor). אחת מדמויות הקומיקס שתמיד נותרתי אדיש להן. מישהו כאן מחכה לו בקוצר רוח?
2. אני בהיסטריה מ”קפטן אמריקה”, מגיבורי העל האהובים עליי (ראו בהמשך).
3. אני סקפטי לגבי “The Avengers”. מדובר בסופרגרופ של איירון מן, קפטן אמריקה, הענק הירוק ותור. סרטים שמערבבים גיבורים ממקורות שונים יחד לא עובדים טוב, יש בהם משהו נחות. ע”ע “הטורף נגד הנוסע השמיני” או “ג’ייסון נגד פרדי”, או הכשלון בהרמת “ליגת הצדק”, או “ארבעת המופלאים והגולש הכסוף”. לצורך העניין: מה הסיכוי שרוברט דאוני ג’וניור ואדוארד נורטון יבואו ל”The Avengers”? נראה קלוש כמו להביא את סיגורני וויבר ל”הטורף נגד הנוסע השמיני”. אני מקווה שהם יודעים מה הם עושים שם, כי זה כרגע הפרויקט שנראה לי הכי פחות מלהיב.
4. מה זה? אין גיבורי על ב-2009?

ומה הם גיבורי העל שאני הכי מחכה להם? קיפצו פנימה:

פורסם ב”7 לילות”, 2.5.2008

יצרני גיבורי העל לא עומדים בביקוש. העם האמריקאי רוצה עוד ועוד גיבורים, כאלה מהזן העל טבעי: שיכולים לעוף, לנתר מעל בניינים, להדוף קליעים ולכופף את מגבלות הזמן והחלל. חוברות קומיקס ישנות נשלפות, יצרני קומיקס קשישים מוזעקים מפרישתם, יוצרים צעירים נחטפים לעבודה. סופרמן, באטמן וספיידרמן? זה לסבא ולסבתא. רוצים דם חדש.
אז יש את “גיבורים” בטלוויזיה, שניסו להמציא גיבורי על חדשים, ויש את “סופרהירו” בקולנוע, שצוחק על גיבורי העל הישנים, ויש את “סמולוויל”. אבל האולפנים, בניסיונם לנופף מול קהל רוכשי הכרטיסים המשולהב בבד אדום שיכוון אותם לעבר הקופות, מבינים שצריך עוד. אז הם שלפו את “דרדוויל”. ואז את “גוסט ריידר”. ועכשיו את “איירון מן”. פתאום דמויות שהיו מוכרות קודם רק לפריקים שבין אספני הקומיקס, הופכים לשמות המתנוססים על פרויקטים בני מאות מיליוני דולרים. “איירון מן”, שהומצא על ידי חברת מארוול ב-1963 (ונושא דמיון ביוגרפי מסוים ל”באטמן”, של חברת “די.סי קומיקס” המתחרה), חונך היום את עונת סרטי הקיץ (זו העונה עם ההמון אפקטים, פיצוצים, מרדפים, תקציבים, אבל נמוכה בערך תזונתי ונקודות איי.קיו). לא שמעתם עד כה על “איירון מן”? לא נורא. עד שיגיע “איירון מן 2” כבר תתגעגעו אליו.
גיבורי העל משרתים מטרה כפולה: הם מאפשרים לנו לאוורר פנטזיות, להזדהות עם גיבור כל יכול, אבל הם גם מבטאים מצוקה. כשגיבורי העל מתחילים להופיע בשמי הוליווד כמו נחילי עש הנמשכים למנורת המקרנה, קל לשים לב שאמריקה, נו, זקוקה לישועה. וכך “סופרמן” הגיח לקולנוע ב-1978, בשיא משבר האנרגיה והמיתון של נשיאות קרטר. “באטמן חוזר” יצא שנה אחרי מלחמת המפרץ הראשונה, וגל גיבורי העל שרק הולך וגואה בשנים האחרונות בוודאי קשור איכשהו לתחושה שאמריקה חסרת אונים מול מלחמה לא מובנת, נשיא לא אהוד, מערכת בחירות נטולת אופטימיות, מצב כלכלי מידרדר והרגשה כללית שממילא את כל העסק מנהלים תאגידים ששיקוליהם מושחתים וחמדניים. אז אחרי “איירון מן”, יהיו לנו השנה עוד באטמן אחד, ועוד “The Incredible Hulk” ועוד “הנקוק”. ובינתיים סטן לי, האיש שהמציא את ספיידרמן ואיירון מן, קיבל כעת ג’וב, כשהוא בן 85, להמשיך להמציא גיבורי על, אבל לא לחוברות קומיקס, שיעובדו אחר כך לסרטי קולנוע, אלא ישר לסרטים.
ובקצב הזה, כשכל גיבור על הכי נידח וכל נבל הכי נשכח, יכולים להיות בטוחים שאולי תכף גם הם יהפכו לבובות בארוחת ילדים במקדונלדס, אי אפשר שלא לתהות: איך זה שעוד לא עשו שוברי קופות עדכניים ומלאי אפקטים דיגיטליים לדמויות האהובות הבאות?

קפטן אמריקה. סליחה על הווידוי, אבל אחרי ספיידרמן וסופרמן, קפטן אמריקה היה פעם – בילדותי – גיבור העל האהוב עליי. הוא זכה לשני סרטי טלוויזיה בשנות השבעים, ולסרט קולנוע דל תקציב בהפקת מנחם גולן בשנות השמונים (היו ימים, אי שם באייטיז, בהם גיבורי על היו סחורה לא מבוקשת במיוחד בהוליווד והזכויות על לא מעט מהדמויות הכי מבוקשת של חברת מארוול, כולל ספיידרמן, היו בידיים של מנחם גולן). כעת הוא בידיים של ניק קאסווטס, שמתכנן לביים סרט על פיו ל-2009. (עדכון: זז ל-2011)

וונדר וומן. שנות השבעים לא היו רק פוריות מאוד לגיבורי על בטלוויזיה, הן גם היו שיוויוניות למדי. לסופרמן היה את סופרגירל. לסטיב אוסטין היה את האשה הביונית. וגיבור העל הכי פופולרי בפריים-טיים האמריקאי היתה גיבורת על: וונדר וומן. מ-1975 עד 1979 לינדה קרטר גילמה את המדענית הממושקפת שבעת צרה הסתובבה כשידיה פרוסות לצדדים והפכה לוונדר-וומן, לבושה ביגוד חושפני ומסוגלת להדוף קליעים עם צמידיה. שנים שאולפני וורנר מנסים למצוא דרך להביא את וונד-וומן לקולנוע אבל לא מצליחים. הפרויקט היה באחרונה בידיו של ג’וס ווידון (“באפי”), שפרש בשלב הליהוקים בעקבות חילוקי דעות עם האולפן.

וונדר וומן

גרין לנטרן. גיבור העל בחליפה הירוקה שהטבעת שלו מעניקה לו כוחות על. לא להתבלבל עם גרין-ארו (החץ הירוק), שעשה באחרונה קאמבק ב”סמולוויל”. כמו גיבורים רבים בעולם של די.סי קומיקס, גם גרין-לנטרן היה אמור לצוץ בשנה הבאה בסרט “ליגת הצדק” של ג’ורג’ מילר (“מקס הלוחם בדרכים”), אך הפרויקט הזה בוטל בשבוע שעבר מפאת תקציבו המאמיר.

גרין לנטרן

אקווה מן. אחת ההברקות הגדולות של “הפמליה” היתה ללהק את גיבור הסדרה לסרט “אקווה מן” בבימויו של ג’יימס קמרון. רעיון מושלם. הרי מי בקיא יותר מקמרון בצילומים מתחת למים? אקווה-מן הוא בן ליבשת אלטנטיס שכוחותיו הגדולים הם בים, ולא ביבשה. למרבה הצער, חוץ מהרעיון של “הפמליה” אין כרגע תוכניות להפקת אקווה מן לקולנוע. נסתפק בהופעות שלו ב”סמולוויל” – שהפכה בעונות האחרונות למעוזם של חובבי ליגת הצדק – ובסדרת האנימציה משנות השבעים.

אקווה מן

פלאש. עוד גיבור על נהדר שמחכה לקאמבק. הוא היה גיבור סדרת טלוויזיה לא רעה ב-1990, אך שלא זכתה להצלחה, וגם הוא צץ כעת ב”סמולוויל”. אבל סרט קולנוע על מעלליו של האיש המהיר בתבל לא נראה כרגע באופק.

פלאש

ואגב, חיבבתי גם את “דארק אנג’ל”, הניסיון הטלוויזיוני של ג’יימס קמרון להמציא גיבורת על חדשה ואת “ציפורי טרף”, הסדרה על גיבורות העל שחיות בגותאם סיטי, במקביל לבאטמן.

20 תגובות ל - “הגיע התור של תור. ואיירון מן 2 ייצא באפריל 2010”

 1. יניב אידלשטיין 6 מאי 2008 ב - 11:15 קישור ישיר

  אף מילה על ה-Watchmen?

 2. דרורית 6 מאי 2008 ב - 12:05 קישור ישיר

  בעקבות הפוסט נזכרתי בסדרת אייטיז חביבה עלי
  greatest american hero
  ובשיר הנושא המאמם שלה
  http://www.youtube.com/watch?v=e9Q3orQhEcA
  ואם היו עושים סרט על סטיב אוסטין הייתי בוודאי הולכת לראות אותו. (לא ממש גיבור על, אני יודעת).

 3. עדן 6 מאי 2008 ב - 12:31 קישור ישיר

  אני הייתי רוצה לראות את הסילבר סרפר מקבל סרט משלו שיהיה נועז, פילוסופי ומד”בי, כמו כמה מהחוברות היותר טובות שלו. השילוב שלו עם ארבעת המופלאים היה חביב ואפילו מתבקש אבל לא התחיל לגרד את הפוטנציאל האדיר שיש בדמות הזו.

 4. ניקו 6 מאי 2008 ב - 14:38 קישור ישיר

  WATCHMEN עולה על כולם מבחינת התוכן והפוטנציאל..ניראה לי שהוא הולך להיות סוג של קאלט.

 5. ליאור 6 מאי 2008 ב - 16:21 קישור ישיר

  לא נראה לי שהרבה מכירים את הדמות הזו, אבל הייתי רוצה לראות סרט בסדרת באטמן עם “האנטרס”, בת למשפחת מאפיונרים שהופכת לגיבורת על/נבל ממין נקבה. לא תמיד ברור. היחסים שלה עם באטמן אמביווילנטים מאוד, ומי שקרא את הרצת “נו מאנ’ס לנד” המדהימה לא ישכח אותה.

  כן, היא כמו קאטוומן, רק יותר מעניינת.

 6. דרורית 6 מאי 2008 ב - 16:24 קישור ישיר

  ויאיר, אם יש לך שתי דקות פנויות, קפוץ
  לספריית הקונגרס, לשם תרם תורם אנונימי את ספר ספיידרמן המקורי, ואפשר לראות אותו בתצוגה, בניק לינק.

 7. רז-ש 6 מאי 2008 ב - 19:23 קישור ישיר

  שמועות באינטרנט מדברות על תסריט גאוני במיוחד לת’ור. אבל זה היה מזמן לא זוכר איפה. בעקבות הכרזת התאריך בטח יופיע שוב בקרוב.
  שלא כמו ליגת הצדק, לאוונג’רס יש פוטנציאל אדיר. החוברות של האוונג’רס הן מהחוברות המוצלחות ביותר של חבורות גיבורים. אם אקס-מן יכול לעבוד בקולנוע אז גם אוונג’רס. אם הם יעקבו אחר עלילת הסידרה ultimate avengers (וסמואל ל ג’קסון בתפקיד ניק פיורי הוא בהחלט רמז ראשון בכיוון) אז מדובר יהיה בפרויקט השיא של עיבודי קומיקס לקולנוע. חכו ותראו.

 8. נתנאל 6 מאי 2008 ב - 19:47 קישור ישיר

  ככל שאני יודע, ב-2009 עומד לצאת “וולברין”, שהוא של מארוול כידוע…אני מניח שגם זה אמור להיות ברשימה (תקנו אותי אם אני טועה).

 9. שגיא B 6 מאי 2008 ב - 22:44 קישור ישיר

  אבל היה כבר “הענק הירוק” (Hulk), לא?
  http://en.wikipedia.org/wiki/Hulk_%28film%29

 10. קור 7 מאי 2008 ב - 0:33 קישור ישיר

  הענק הירוק בבימוי אנג לי היה פשוט פלופ, נקווה שבסיבוב הבא זה ישתפר, אם כי אני סקפטי

 11. רועי 7 מאי 2008 ב - 1:57 קישור ישיר

  מלאך שחור היתה סדרה מעולה שהופסקה בשיאה. באמת חבל.

 12. מולון 7 מאי 2008 ב - 6:03 קישור ישיר

  dc הם די כישלון בכל מה שקשור לקולנוע. אני יודע שיש תכנונים להוציא סרט לכמעט כל סופר גיבור קיים (כולל הלנטרן והפלאש), והכל תלוי ביכולות של חברת ההפקה להרים עניינים שכאלה, ככה שאולי עוד יבוא יום ובו נראה את הפלאש והלנטרן 🙂

  אני מאוד מתרגש לקראת סרט של ת’ור. מאוד מסקרן אותי לראות איך יעבירו את העוצמה האדירה שלו לקולנוע, וגם מאוד מעניין אותי איך בני אדם רגילים מסתדרים עם העובדה שעומד לידם אל נורדי אמיתי. כאילו, איך אפשר להישאר נוצרייהודיוואטאבר כאשר ממש לידך עומד אל פגאני עתיק?
  אני לא זוכר שבקומיקס היתה התעסקות בשאלה הזאת.

  אוטוטו מסיימים גם לצלם את הסרט של וולברין, שם יש רשימה ענקית של גיבורי-על שיהיו חלק מהעלילה. אני חושב שאם באקס-מן הצליחו להתמודד עם עלילה שיש בה מספר גדול של סופר גיבורים, אז בטח גם באוונג’רס יצליחו. חוץ מזה, זה הכל שאלה של במאי ותסריט, לא? אם אלה יהיו טובים אז בטח גם הסרט יהיה טוב.

  אני דווקא מאוד סקפטי לגבי ווצ’מן.
  ווצ’מן (השומרים?) נכתב במיוחד עבור קומיקס ונוצר כדי להיות קומיקס ולא סרט קולנוע. יש שם דברים שפשוט אי אפשר להעביר אותם למדיום אחר בשום צורה. קשה לי לראות איך עושים מזה סרט טוב ולא איזה פלוף.

 13. הברמן 7 מאי 2008 ב - 11:33 קישור ישיר

  מה עם SANDMAN?
  טים בורטן יכול ללהק שוב את ג’וני דפ….

 14. הברמן 7 מאי 2008 ב - 11:34 קישור ישיר

  או להפוך את MOUSE לסרט מצוייר כמו פרספוליס?

 15. יושיהידה 7 מאי 2008 ב - 12:55 קישור ישיר

  מוזר, לי דווקא היתה תחושה שווצ’מן היה אחד הקומיקסים הסינמטיים ביותר שקראתי, כמעט כאילו מדובר בעיבוד קומיקס מדוייק לסרט קולנוע. אני חושב שאם מישהו היה מנסה לשחזר את הקומיקס אחד לאחד, נאמן לחלוטין לזוויות הצילום (כמעשה גאס ואן סנט בפסיכו) היה יוצא סרט לא רע בכלל.

  אין לי מושג אבל עד כמה סניידר מתכוון להשאר למקור, אבל לפי התמונות זה לא נראה רע. אפילו נייט אוול נראה הרבה פחות מביך מאיך שציפית שהוא יראה. (בקומיקס הוא היה די מביך)

 16. מולון 7 מאי 2008 ב - 13:54 קישור ישיר

  צריך להכיר קומיקס כדי להבין למה ווצ’מן יכול להתקיים במלוא עוצמתו רק בקומיקס ולא בקולנוע.
  מומלץ לדבר עם אורי ברוכין (או יותר טוב, להגיע להרצאות שלו בנושא) כדי להבין את ווצ’מן עד הסוף.

  דווקא היצמדות לקומיקס כסטוריבורד (שזה מה שהבמאי עושה כרגע) היא טעות נוראה. מה שייצא בסוף זה סתם… סיפור.
  הכי טוב יהיה לקחת את הסיפור+הרעיונות+המסרים ולחשוב מהתחלה איך מעבירים אותם דרך הקולנוע בצורה הטובה ביותר, גם אם זה אומר לערוך שינויים.

  ונייט אוול אמור להיות מגוחך P:
  הדמות שלו מעבירה ביקורת על הסופר גיבורים הרגילים (כמו בטמן, לדוגמה).

 17. זוהר 7 מאי 2008 ב - 21:55 קישור ישיר

  מסכים עם רועי. “מלאך שחור” הייתה סדרה מעולה.

 18. gil15 11 מאי 2008 ב - 17:40 קישור ישיר

  נהניתי לקרוא על כל גיבורי העל האלה. בכל מקרה מצאתי כמה עידכונים:
  1.)למיטב ידעיתי “וולברין”, הספין-אוף של X-מן, אמור לצאת ב1 למאי 2009 בארה”ב. מצאתי באתר כלשהוא פוסטר חובבני (נראה לי) של הפרויקט :http://www.sub-baba.com/site/poco_new.php?Id=4697
  2.)יכול להיות שדווקא ילך להם עם האוונג’רס. למתעניינים, יש שני סרטי ultimate avengers. אבל בעיה אחת ברורה שיכולה להיות היא שכל אחד מהשחקנים שיסכימו לחתום על הפרויקט (אדוארד נורטון, רוברט דאוני ג’וניור, מי שיגלם את קפטן אמריקה וכ’ו) יצטרכו גם לעבוד על הסרט בסדרה שלהם וגם על האוונג’רס. זה יראה להם אפשרי? אני בספק אז בינתיים רק צריך לקוות שהם יסכימו לקחת את הסיכון.
  3.)ועוד משהוא לפני שאתם מתייאשים: מתישהוא צריך לצאת “עיר החטאים-sin city 2” לאקרנים. בינתיים יש את הסרט “the spirit” (“הרוח” או “הנשמה” בתרגום חופשי:)) ומשתתפים בו אווה מנדז, סקרהלט ג’והנסון, סמואל ל. ג’קסון, ומביים אותו פרנק מילר, מיוצרי “300” ו”עיר החטאים”. כנסו לאתר הרשמי שלו ותוכלו לראות את הטריילר, תמונות ועוד מידע מהסרט :http://www.mycityscreams.com. עוד פרט קטנטן- הסרט היה צריך לצאת בשנת 2009 (לא פורסם תאריך מדוייק) ולפתע הוא הוקדם לחורף 2008 הקרוב. זה בגלל ווטצ’מן ועיר החטאים 2? אין לי מושג אבל הלוק של הסרט הזה נראה במדוייק כמו של עיר החטאים אבל נקווה שהוא יהיה יותר טוב ממנו ופחות חולני…

 19. סטיבי 26 מאי 2008 ב - 21:15 קישור ישיר

  וואו, הקפצת ת’רד ישן:
  משהו בניו יורק טיימז על ווצ’מן.http://www.nytimes.com/2008/05/26/business/media/26retail.html

 20. אסף רזון 17 אוגוסט 2008 ב - 15:54 קישור ישיר

  עוד החייאת פתיל ישן: כתבת כאן על “ת’ור” . גם אותי לא עניין מעולם, אבל עכשיו קניתי ספר המאגד סיפור קומיקס חדש שמסמן קאמבק של גיבור לאחר הפסקה ארוכה. זאת רק מפני שכתב אותו ג’יי מייקל סטרזינסקי (“בבילון 5” וכיום גם כותב קומיקס לא רע בכלל).

  הספר עוד באריזה אבל מקווה שיהיה טוב, ואולי אעדכן בפרטים.


השאירו תגובה