25 מאי 2008 | 10:10 ~ 14 תגובות | תגובות פייסבוק

הבשיר שלנו

ויה ניקי פינק: ככה נראה התור לכרטיסים ל"אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגולת הבדולח" ביום רביעי בחצות בלוס פליס:

lines pf ticket buyers for indy 4

והליצנים ב-Vulture מעלים עשר תהיות שנותרו פתוחות אחרי הצפייה ב"אינדיאנה ג'ונס" הרביעי. אם כבר ראיתם את הסרט בטח תוכלו להוסיף בתגובות עוד שפע תהיות משל עצמכם.

=======

פיטר ג'קסון וגיירמו דל טורו קיימו אתמול צ'ט עם מעריצים בו הם ענו במשך שעה לשאלות על סרטי "ההוביט" שהם מתחילים לעבוד עליהם עכשיו. כ-7000 שאלות נשאלו מתוכן הספיקו השניים לענות על 60. הנה התמלול המלא של הצ'ט.

=======

הסרט שאני הכי מחכה לו הקיץ הוא לא סרט אקשן ולא סרט ישראלי אלא "Standard Operating Procedure" של ארול מוריס. הלוואי שהוא יגיע לפסטיבל ירושלים. מוריס הפך את הסרט גם לספר אותו כתב יחד עם פיליפ גורביץ' וה"ניו יורק טיימס" מציג פרק מתוכו.

========

אז מה הסיפור האמיתי עם הפסילה של כרזות "סקס והעיר הגדולה" בירושלים? האם באמת היתה צנזורה על רקע דתי או שמא זו החלטה עסקית קרה שתורגמה לספין יחצני אדיר? הנה התזה שלי, מהבלוג באנגלית.

========

waltz with bashir


ולעניין המרכזי של היום:
עם מה ייצא "ואלס עם בשיר" מפסטיבל קאן? טקס חלוקת הפרסים יתקיים הערב ויועבר בשידור חי בערוץ יס 3. ההימור שלי הוא שאיסטווד או סודרברג ייקחו את דקל הזהב וארי פולמן את הפרס הגדול של חבר השופטים (מעין "מקום שני"). העובדה שבראש חבר השופטים עומד שון פן ולצידו נטלי פורטמן ואלפונסו קוארון הופכת את "צ'ה" של סטיבן סודרברג – גם מאוד פוליטי וגם דובר ספרדית – לפייבוריט (סודרברג כבר זכה בדקל הזהב על סרט הבכורה שלו "סקס, שקים ווידיאוטייפ" ב-1989, כשהיה בן 26 – צעיר זוכי קאן). גם לאיסטווד, שמעולם לא זכה בקאן, יש על פי הביקורות סיכוי טוב, אם כי זה יחייב את פן להגן על בחירתו כהוגן מחשש למראית עין של אינטרסים זרים (פן זכה באוסקר על תפקידו ב"מיסטיק ריבר" של איסטווד). יכול להיות שבמקרה כזה אולי פן יעדיף לתת את דקל הזהב למישהו אחר ("ואלס עם בשיר"? מישהו אחר לגמרי?) ואז פרס חבר השופטים – שלכאורה מנותק מנוכחותו של נשיא חבר השופטים – יינתן לאיסטווד. קחו בחשבון שפסטיבל קאן – כמו כל פסטיבל – הוא אירוע שמאוד קשה לחזות והפייבוריטים המתוקשרים לעיתים נדירות באמת זוכים. יש סיכוי גם ש"ואלס עם בשיר", למרות כל הביקורות האוהדות, ייצא בידיים ריקות, או בפרס ניחומים משני. זה סצנריו שצריך להיערך לקראתו מבחינת הציפיות.
אז ההימורים שלי הם:
דקל הזהב: "צ'ה", סטיבן סודרברג
פרס חבר השופטים: "ואלס עם בשיר", ארי פולמן
פרס הבימוי: פאולו סורנטינו.
פרס התסריט: ארנו דפלשן.

(צריך לשים פה בסוגריים את העובדה שבשנה שעברה "בופור" של יוסף סידר התחרה בברלין נגד "הגרמני הטוב" של סודרברג ו"מכתבים מאיוו ג'ימה" של קלינט איסטווד וניצח את שניהם).

נתניאל רוג'רס מגיש בבלוגו סיכום מאוד שימושי של כל סרטי התחרות בקאן ומציע הימור משלו. הוא צופה ש"עמורה" של מתיאו גרונה ייקח את דקל הזב וש"ואלס עם בשיר" או הסרט של וולטר סאלס ייקחו את פרס חבר השופטים. סודרברג או איסטווד יקחו את פרס הבימוי. פרס השחקן, הוא צופה, יילך לבניסיו דל טורו. פרס השחקנית לאנג'לינה ג'ולי.

ובאתר הצרפתי allocine.fr מהמרים כך: דקל הזהב לקלינט איסטווד. הפרס הגדול של חבר השופטים לארי פולמן. שחקן: חואקין פיניקס (על הסרט של ג'יימס גריי). שחקנית: מרטינה גוסמן (על "גוב האריות" הארגנטינאי). בימוי: נורי בילג'ה ג'יילון הטורקי. תסריט: "עמורה" של מתיאו גארונה.

מה ההימורים שלכם?

14 תגובות ל - “הבשיר שלנו”

 1. איתן 25 מאי 2008 ב - 11:44 קישור ישיר

  בשבוע האחרון עקבתי די באדיקות אחרי הדיווחים מקאן באתרים הזרים. הרושם שאני קיבלתי הוא שרוב הסרטים בתחרות קיבלו ביקורות הנעות בין "טוב מאוד" ל"מצוין". לכן, קצת מעצבן אותי שכותרת המשנה בעמוד הראשון של "גלריה" היום, שמקדמת את כיסויו היומי של אורי קליין את הפסטיבל, אומרת : "לקראת חלוקת פרס דקל הזהב הערב, הרושם העיקרי הוא שרוב סרטי התחרות מאכזבים למדי". איך הוא תמיד מצליח לראות את חצי (או שמינית) הכוס הריקה ?

  For what it's worth, ההימור שלי : "ואלס עם באשיר".
  אני לא אראה היום את הטקס כי :
  1. אין לי "יס"
  2. אני מתכנן ללכת היום להקרנת האקדמיה של "מפטיר".

 2. ארנב 25 מאי 2008 ב - 11:47 קישור ישיר

  תקן אותי אם אני טועה, אבל סידר לקח את דוב הכסף שהוא בכלל פרס הבימוי של פסטיבל ברלין, והוא כלל לא התחרה בקאן.

 3. דרורית 25 מאי 2008 ב - 11:57 קישור ישיר

  מחזיקה אצבעות לבשיר (באשיר? מבלבל הקטע הזה).
  בשישי בערב ראיתי את הטריילר על מסך גדול, בלב תל אביב לפני "ברוז'", והוא עשה לי את אותו בוקס בבטן, מאוד מחכה לראות אותו.

 4. עידן 25 מאי 2008 ב - 13:47 קישור ישיר

  ואלס יזכה כי זה סרט חזק ואמיתי שחושף סוף סוף את האחריות של ישראל לטבח בסברה ושתילה. הרבה חיילים יודעים את האמת ישראל תמכה בטבח ולא מנעה אותו, וזה חשוב שכל העולם יידע את זה.

 5. BigBird 25 מאי 2008 ב - 13:47 קישור ישיר

  מה שמעניין זה שפיטר ג'קסון בישר כי הם עובדים על גירסאת ה-BluRay לשר הטבעות יחד עם וורנר, אבל כרגע אין צפי להוצאה לחנויות. אמר שבשנה הקרובה זה לא יקרה. חבל..

 6. ארז 25 מאי 2008 ב - 14:15 קישור ישיר

  החדש של ג'ון סיילס (האנידריפר) מגיע לקולנוע ב 5.6.08

 7. ניר4819 25 מאי 2008 ב - 14:30 קישור ישיר

  קודם כל, מכל המשפטים בלינק שנתת לגבי אינדיאנה ג'ונס, אהבתי במיוחד את זה:

  I didn't stay for the end of the credits for "Skull". Does Samule L Jackson come on the screen and tell me how I can get my money back for watching this piece of crap?

  חביב ביותר…

  שנית, האם ראית את צ'ה, יאיר, שאתה חושב שהוא יזכה בדקל הזהב? אני שואל, כי זה הסרט שאני הכי מצפה לראות. וחייבים, בכל מקרה, להוריד את הכובע בפני סודרברג על הסרט הזה. כי אם יש הסכמה בין מבקרי הקולנוע שאהבו וששנאו את הסרט (לפחות, ממה שאני ראתי, וחרשתי קצת את האינטרנט בחיפוש אחר ביקורות), זה שהסרט הזה הוא בלתי מסחרי בעליל. הגדיל לעשות אורי קליין מהארץ, שתהה אם הסרט יופץ בכלל בבתי הקולנוע בארה"ב. העובדה שסודרברג עשה את הסרט הזה, כנראה במודעות מלאה לכך שמדובר בפרויקט בלתי רווחי ובלתי מסחרי בעליל, היא סיבה אחת להוריד את הכובע בפניו, בלי קשר לאיכויותיו של הסרט.

  חוץ מזה, אני באמת רוצה ומקווה שזה יהיה סרט טוב, כי צ'ה גווארה מרתק אותי כאישיות. וחוץ מ"דרום אמריקה על אופנוע", לא ראיתי עליו ביוגרפיה קולנועית. אז אני מחזיק אצבעות לסרט הזה מכל הבחינות.

  ההימורים שלי לקאן?

  דקל הזהב: איסטווד וסרטו. ואני ממש שמח שכולם מתלהבים ממנו ואפילו מדברים עליו בהקשר האוסקרי. תודה לאל שיש את קלינט, במאי קולנוע אחד שאפשר לסמוך עליו שיספק את הסחורה.

  בימוי: סטיבן סודרברג, בלי קשר לאיכות האמיתית של צ'ה. רק בזכות העובדה שעשה את המבצע הגדול הזה.

  שחקן: בניסיו דל טורו (אני מקווה מאד, לפחות…).

  שחקנית: הייתכן? אנג'לינה ג'ולי? עצם המחשבה מעבירה צמרמורת, אבל ממה שראיתי יש התלהבות מאד גדולה מהמשחק שלה אצל איסטווד.

 8. רחש בחש 25 מאי 2008 ב - 16:41 קישור ישיר

  ואלס עם בשיר לוקח.
  בזכות פורטמן, פן, הרצון של חבר השופטים לבחור בסוס שחור, הזכיה של סרט ישראלי בסינפונדסיון וכו'.

 9. אינדיאנה ג'ונס 4 כיפי לאללה! 25 מאי 2008 ב - 17:30 קישור ישיר

  צמרמורת?

  אנג'לינה ג'ולי היא שחקנית מצוינת.

 10. דודי קינג 25 מאי 2008 ב - 18:33 קישור ישיר

  לעידן,
  זה בסדר, כל העולם יודע כבר מאז 1983, אין צורך שהסרט יזכה בקאן על מנת לחשוף את ה"אמת". אחריותה של ישראל נקעה באופן פומבי ורשמי כשועדת כהן, ועדת חקירה ממלכתית שהוקמה לאחר "הפגנת הארבע-מאות אלף", הגישה את מסקנותיה. היו ביניהן מסקנות חמורות כנגד שר הביטחון, הרמטכ"ל וראש אמ"ן. יש הרבה פגמים במדינה ובהיסטוריה שלה, אין צורך להוסיף עליהם גם קונספירציות יש-מאין. במקרה הזה הממשלה הישראלית, בעקבות לחץ הציבור הישראלי, דאגה בעצמה לחקירת וחשיפת האמת.

  בניק-לינק קישור לערך "ועדת כהן" בויקיפדיה.

 11. mook2006 25 מאי 2008 ב - 20:11 קישור ישיר

  אם ההודעה תעלה אחרי שמונה וחצי ראוהה כמבוטלת, אם לא, אז יש שידור ישיר של הטקס גם באתר וואלה:
  http://e.walla.co.il/?w=///43/@@/live

 12. אבנר 25 מאי 2008 ב - 20:46 קישור ישיר

  פאטי אקין עולה להגיש את פרס התסריט, מברבר מברבר, לבסוף הוא קורא למנחה ולוחש על אוזנו "אני לא יודע מי הזוכה". המנחה, נבוך, יוצא מהבמה בהליכה מהירה, ויש הרבה ללכת, נכנס בהליכה מהירה (ויש הרבה וכו') ואומר "אדוני הנשיא (שון פן), אני מצטער, תוכל לגלות לנו מי הזוכה". קם שון פן ומכריז.
  האחים דארדן, דרך אגב.
  אח, מזל שהם לא בונים את גשר המכביה.

 13. איתי (אחר) 25 מאי 2008 ב - 23:54 קישור ישיר

  התמונה מבשיר מאד מזכירה את סגנון האנימציה של רנה לאלו. הלוואי שגם שם יש דמיון ברמות דומות.
  אה, והטקס של קאן היה קיקיוני לגמרי, פשוט לא יאומן. כל שנה זה ככה?

 14. Ferry pour la Grece 28 ינואר 2011 ב - 1:04 קישור ישיר

  Thanks a million. That was cool seeing


השאירו תגובה