30 אוגוסט 2012 | 15:34 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

לא עוד מלחמה ב': רוני קידר מציגה את "סופעולם"


 

וול וול, לרוני קידר יש סרט חדש בקנה. אני מתחיל להתרשם שמדובר בעמוס גיתאי של הפאנק-סינמה הישראלי. היא עובדת בקצב, חסרת מנוחה, וכל הזמן רק מנסה דברים. אז בשעה שחברי האקדמיה מתלבטים האם לשלוח את "ג'ו ובל" לאוסקר, חושפת קידר את האקספרימנט החדש שלה, "סופעולם".

אתם בוודאי זוכרים שלפני כמה שבועות קידר חיפשה (גם כאן) בית פרטי עם בריכה לצילומי לילה אחד. ובכן, "סופעולם" הוא סרט שצולם בבית אחד, בלילה אחד, במשך 14 שעות רצופות. השחקנים קיבלו דף דמויות יומיים לפני וזה כל מה שהם ידעו. היה טייק אחד לכל סצינה. אם כל במאי אחר היה אומר לי שזה מה שהוא עשה, הייתי מצטמרר ממה שעשוי לצאת מזה – לא יודע, ספונטניות וקולנוע לדעתי לא הולכים יחד – אבל איכשהו קידר מצליחה לבקבק גרוב בסרטיה כך שאני חייב בשלב הזה לסמוך עליה. וגם הטיזר הנ"ל עושה צמרמורת קלה. והרשו לי להוסיף, כדי לאזן קצת את האוכלוסיה הנורא מרוכזת בעצמה שם: אני יאיר, בן 44, ואני רק לא רוצה שהבנות שלי ימותו.

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “לא עוד מלחמה ב': רוני קידר מציגה את "סופעולם"”

 1. איתן 30 אוגוסט 2012 ב - 21:17 קישור ישיר

  התפרסם הליין-אפ של טלורייד. יש סרט ישראלי אחד שם: "שומרי הסף" הדוקומנטרי של דרור מורה.
  הצצה אל הליין אפ המצומצם מתחילה לעצב את רשימת הסרטים שיתמודדו על האוסקרים. יש דיון באינטרנט מי יגיש את "אהבה" של האנקה. זה בעקרון סרט צרפתי, אבל הוא לא אמור לצאת שם עד דצמבר. אז או אוסטריה או גרמניה, אבל זה לא ממש סרט גרמני או אוסטרי. וחוץ מזה, לגרמניה יש גם את "ברברה" של כריסטיאן פצולד (גם בליין אפ של טלורייד. סרט מצוין, אגב, אבל לא נראה לי שמתאם לחיך האמריקאי).
  עוד שמות מסקרנים בליין-אפ: לדנמרק, בשנה נטולת סרט חדש של פון טרייר (מצטלם בימים אלו ממש), יש שני סרטים מסקרנים: "הצייד" של תומס וינטרברג (זוכה פרס השחקן בקאן) ו"רומן מלכותי" של ניקולאי ארסל. גם "לא" של פאבלו לארין הצ'יליאני (יוצרו של "טוני מאנרו" הנורא) הוא סרט מדובר שעשוי להגיע רחוק. גם הוא בליין-אפ של טלורייד. וגם "חלודה ועצם" של ז'אק אודיאר הצרפתי.

  לרשימה המלאה
  http://blogs.indiewire.com/thompsononhollywood/telluride-2012-lineup

 2. איתן 31 אוגוסט 2012 ב - 11:19 קישור ישיר

  גרמניה לא תשלח את האנקה לאוסקר. היא שולחת את "ברברה" של כריסטיאן פצולד. מועמד מוביל להגיע לתשיעיה (כנראה דרך הועדה המסדרת, המוסיפה שמות של סרטים מדוברים), ואולי גם לחמישיה הסופית, אם כי קשה לי לראות את הסרט הזה זוכה.


השאירו תגובה