08 יוני 2008 | 11:11 ~ 7 תגובות | תגובות פייסבוק

דברים שאיבדנו באש

one flux capacitor to go
fire sale: flux capacitor

רוצים לקנות את קבל הזרימה מ”בחזרה לעתיד”? הוא עולה 250 דולר, ויש רק אלף כמוהו. כן, הוא רק רפליקה של המכשיר שהמציא דוקטור בראון ואורותיו מהבהבים בזכות שלוש בטריות. אבל מי יודע, אולי אם תזרימו לתוכו 1.21 גיגה-וואט בדיוק כשהדלוריאן שלכם (או הסוזוקי סוויפט) תגיע למהירות 88 מייל לשעה תוכלו לקפוץ קדימה ואחורה בזמן (אפשר, אגב, להשתמש בברק במקום פלוטוניום כדי להגיע להספק החשמלי המתאים).

(תודה לדרורית על הלינק)

========

כזכור, הסט של “בחזרה לעתיד”, היה בין קורבנות השריפה באולפני יוניברסל. ג’ונתן קונץ, מרצה לקולנוע ב-UCLA, כותב ל”ניו יורק טיימס”, על כך שאת הסרט המקורי של “קינג קונג” דיוויד סלזניק שרף במו ידיו כדי לשחזר את שריפת אטלנטה ב”חלף עם הרוח”. אבל העובדה שמאות עותקי סרטים אבדו בשריפה נראית מדאיגה יותר. נכון, הוא אומר, לא מדובר בעותקים מקורים, אלא בהדפסות שהאולפן היה משכיר ומשאיל למוזיאונים, סינמטקים ואוניברסיטאות (אני בהלם: תלמידיו של קונץ רואים את הסרטים בקורס שלו ב-35 מ”מ). האם עכשיו יודפסו עותקים חדשים?

=======

דינו ריזי (שביים את ויטוריו גסמן ב”בושם נשים” ב-1974, הסרט שהפך בהוליווד 20 שנה אחר כך ל”ניחוח אשה” עם אל פצ’ינו) מת בגיל 91. ויטוריו צ’קי גורי, בנו של המפיק האגדי (המנוח) מריו צ’קי גורי (שהפיק 11 מסרטיו של דינו ריזי), נמצא במעצר.

========

“סקס והעיר הגדולה” נזרק לכלבים: גם רוג’ר איברט וגם אהרון קשלס מדברים בהרחבה לא על הסרט, אלא על הכלבה של סמנתה שמככבת בו.

נושאים: כללי

7 תגובות ל - “דברים שאיבדנו באש”

 1. h.w 8 יוני 2008 ב - 11:32 קישור ישיר

  ככה אתה זוכר את דינו ריזי? כמי שביים את בושם נשים
  ב-1974?!?. אם כבר, אז לזכור אותו כמי שביים את
  una vita deficile- סרט שהיה אחד מטובי הקומדיה אלה’איטלינה.

  רוה ל-h.w: אני זוכר את דינו ריזי כבמאי של סרטים שלא חיבבתי.

 2. איתן 8 יוני 2008 ב - 11:45 קישור ישיר

  ואם כבר כותרת שכזו : האם הסרט הנושא את השם הזה, בכיכובם של האלי ברי ובניסיו דל-טורו, ובבימויה של סוזאן ביר (בימאית דנית שמביימת לראשונה בארה”ב) נגנז סופית ?

  רוה לאיתן: יפ.

 3. דרורית 8 יוני 2008 ב - 14:41 קישור ישיר

  לגבי אייטם מספר 1, השאלה היא האם אפשר לחזור אחורה בזמן ולעצור אותו בכדי שמייקל ג’י פוקס לא יחלה בפרקינסון?
  🙁
  וגם, מתנת סוף סמסטר א’ תשס”ט?

 4. דרורית 8 יוני 2008 ב - 14:47 קישור ישיר

  בניק לינק, עוד פרסומת וול-אי אחת.
  וגם
  סטיב מרטין בפנתר הורוד 2
  http://www.sonypictures.com/movies/thepinkpanther2/

 5. דרורית 8 יוני 2008 ב - 14:48 קישור ישיר

  והשחקן ששיחק את ג’ורג’ ביילי הצעיר ב”אלו חיים נפלאים”
  נפטר.
  http://news.aol.com/entertainment/movies/movie-news-story/ar/_a/wonderful-life-actor-bob-anderson-dies/20080607165309990001?ecid=RSS0001

 6. אביב 8 יוני 2008 ב - 15:01 קישור ישיר

  אוף טופיק, מישהו יודע מה עם חלומה של קסנדרה? הסרט היה אמור לעלות במאי, לא? או שהוא נזרק לדיוידי?

  רוה לאביב: דווקא יש לי חצי תשובה. לפני כשבועיים פתאום צצה השמועה, שדווח עליה כאן, ש”ויקי כריסטינה ברצלונה” של וודי אלן יפתח את פסטיבל ירושלים ב-10 ביולי. יונייטד קינג כנראה גם שמעו את השמועה ומיד שיבצו את “החלום של קסנדרה” (שהם כנראה הבינו כבר שהוא סוס מת מבחינתם) לאותו יום בדיוק. בינתיים השמועה הזאת הוכחשה. והתאריך של “ויקי כריסטינה ברצלונה” לא ידוע. וגם המיקום של “החלום של קסנדרה” נותר באוויר. עדיין יש סיכוי שהתוכנית המקורית תישאר ושני הסרטים ייצאו יחד ביולי.

 7. איתן 8 יוני 2008 ב - 17:02 קישור ישיר

  הרטרוספקטיבה של ג’ון סיילס יצאה לדרך בסינמטק היום עם “חזרתם של השבעה מסיקוקוס”. סרט חביב מאוד, משוחרר, נעים, כתוב טוב מאוד עם דיאלוגים משעשעים. סיילס הכניס אותי לתוך חבורה סגורה ונתן לי להיות חלק ממנה, עם השפה המיוחדת שלה וההומור הפנימי שלה למשך קרוב לשעתיים. ללא דרמות גדולות, סתם פיסת חיים אמיתית ונעימה. יש כמה סצינות, שבראיה לאחור ניתן היה לקצר (הכדורסל, הרחצה בנהר), אבל בסך בכל, מותק של סרט.


השאירו תגובה