20 ספטמבר 2012 | 00:24 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

“ההוביט”, הטריילר. והמחשבות

יום גדוש מחשבות. צום גדליה, אז גם הייתי רעב תוך כדי, בשעה שהתבוננתי בתוגה בהתפוררות של דברים סביבי. אני מחפש מילים לתאר את התחושות שלי סביב מה שקורה ב”מעריב”. המקום העבודה שלי למשך רוב שנות התשעים, המקום שבו – ובכן – צמחתי. אני קורא מה שקורא שם וליבי נשבר. אבל בעצם, ליבי נשבר מ”מעריב” כבר ב-1998, אז מה כבר השתנה. ואני עוקב אחר הפיאסקו המתגלגל שמתרחש סביב טקס פרסי אופיר. גם כאן, אני מתלבט האם להעלות על זה פוסט ארוך וגדוש עצבים, על האופן שבו זכיין יכול לקחת בעלות על אירוע שלא שלו ולחסל לו את הצורה. ואז ראיתי ב”עין הדג” שיש טריילר חדש ל”ההוביט”.

 

וגם זה מילא אותי מחשבות. מצד אחד, אני סומך לחלוטין על פיטר ג’קסון שיוציא תחת ידיו סרט נפלא. מצד שני: הייתכן ומדובר בטעות היסטרית מצידו? להוציא את “ההוביט” אחרי “שר הטבעות”, זה קצת לגרום לסיפור להיות חסר חשיבות, אנחנו יודעים איך הכל נגמר – וגם כל מה שבאמצע. וגם הטריילר מאושש את החשש שאלה הולכות להיות – עם כל חלקי הסרט הזה לאורך השנים הבאות – בין שש לתשע שעות מרהיבות של דז’ה וו. אלא אם אני לא נותן לפיטר ג’קסון מספיק קרדיט. גם יכול להיות.

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - ““ההוביט”, הטריילר. והמחשבות”

  1. ירדן 20 ספטמבר 2012 ב - 9:05 קישור ישיר

    השאלה היא לא מה מסופר, אלא איך. הדרך בה הוא יבחר לספר סיפור והאמצעים הטכנולוגיים שיציג – כנראה לראשונה – בפני הצופים, הם העומדים לנגד עיניו של פיטר ג’קסון (כמובן שזה לא בהכרח מעניין את כולנו). מהבחינה הזו הוא הג’ורג’ לוקאס של זמננו – נביא של טכנולוגיות מדיה חדישות. ומכיוון שהוא גם מאוד מוכשר, מצפים ממנו להיות גם הספילברג של ימינו. אני לא הייתי בונה על סיפור מרגש מדי, רגש זה לא הצד החזק שלו. אבל אקשן ומתח ואימה וקומדיה – בהחלט כן. ב’הוביט’ הייתי מצפה לראות ניואנסים חדשים של משחק אצל דמויות אנימטיביות, שיאי קומפוזיטינג ותנועה.. וכמובן כדאי לזכור שזהו נסיון (קשה להאמין שייכשל) להפיח מחדש חיים בסטראוסקופיה, בזמן שתעשיית התלת-מימד לא מצליחה להמריא – ולהתעלות על אווטאר. אם הסרט הזה יגרום לעשרה מליון אנשים בעולם לקנות מסך טלויזיה סטראוסקופי ומשקפיים איכותיות, אז פיטר ג’קסון מציל במו ידיו כמה מפעלים בקוריאה וביפן ועל הדרך מחזיר לשולחן של פוקס, דיסני וכו – את התכניות העיסקיות שלהם לגבי עולם התלת מימד. לגבי קרדיט לפיטר ג’קסון – זו שאלה שלך. כמי שעוקב אחריו מאז bad taste, אני יכול להבטיח לך שהוא מסוגל תמיד להפתיע ולהמציא את עצמו מחדש.

  2. צליל 20 ספטמבר 2012 ב - 12:31 קישור ישיר

    אבוי… זה ממש נראה More of the same… בדיוק כמו הטיזר \ טריילר הקודם – גם כאן זה פשוט לא מספיק מסקרן ומלהיב. אבל כמו שאמרת – ניתן לג’קסון את הקרדיט ונמתין בסבלנות לסרט.


השאירו תגובה