22 יוני 2008 | 12:58 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

סרטי וולג'ין 2008

אלון רוזנבלום מדווח ממסיבת העיתונאים של פסטיבל ירושלים בבית אסיה בתל אביב. ארבעה סרטים יתחרו השנה בוולג'ין לסרט העלילתי: "שבעה" של שלומי ורונית אלקבץ, "אצבע אלוהים" של יגאל בורשטיין, "ברוריה" של אברהם קושניר ו"סוף שבוע בתל אביב" (לשעבר "בשביל אבא שלי", לשעבר "שבת שלום מראדונה") של דרור זהבי.

שלוש הערות:

1. לפני כמה ימים כתב בתגובות מישהו המיודד עם יוצרי "בשביל אבא שלי" ועדכן ששם הסרט שונה ל"סוף שבוע בתל אביב". לא האמנתי שיש סיכוי שהפרט הזה נכון. לא האמנתי שמפיקי הסרט יחליפו שם רע אחד בשם גרוע שני ואז לשם איום שלישי. לא חשבתי שיש סיכוי שהם החליפו שיש היגיון בלהחליף את "בשביל אבא שלי" כדי שלא יבלבלו עם "כמו אבא שלי" ואז לתת שם גנרי לחלוטין – "סוף שבוע בתל אביב" – שיבלבל עם "סוף שבוע בגליל" שמוקרן בימים אלה ללא הצלחה. והסרט עצמו, כאמור, חינני למדי. אם רק יכולים כעת יוצריו לחלץ אותו מידי מי שאחראי על השיווק וההפצה כי הוא הורג לו את הסרט. ואם כבר החלפתם שלושה שמות, נסו שוב. מה כבר ההבדל. חפשו שם שיהיה קצת קליט וייחודי יותר.

2. לפני כשבוע סיפרו לי כמה קולנוענים שנציגי פסטיבל ירושלים התקשרו אליהם – אחד מהם אמר ש"הם נשמעו בהיסטריה" – בבקשה שיצרפו את סרטיהם לוולג'ין. אחד מהם סיפר לי שהם פנו לאלקבצים והם הסכימו, למרות שהסרט הוקרן כבר קודם בפסטיבל דרום. קולנוען אחר אמר לי: "נראה היה לי שהם לא חיפשו משתתפים, הם חיפשו זוכה". סרט אחד ענה להם בשלילה, "שבעה" ענו בחיוב. "שבעה" יזכה בוולג'ין.

3. חורחה גורביץ' מעדכן לגבי "בדרך אל החתולים" בבימויו: "לאקדמיה לא הספקנו לסיים אותו. אנחנו בשלבים אחרונים של עריכת פס הקול. אנחנו עושים מאמצים להיות מוכנים לירושלים, אבל לא בטוח שנספיק. ירושלים דורשים עותק פילם והסרט צולם ב-HD. נדע רק ביום חמישי הקרוב".

4 תגובות ל - “סרטי וולג'ין 2008”

 1. רוני 22 יוני 2008 ב - 13:27 קישור ישיר

  אבל הסרט "שבעה" היה מיועד לתחרות וולגין.
  "הרבה מחוות של רצון טוב קשורות בפסטיבל קולנוע דרום שמתקיים כנגד כל הסיכויים בהווה חסר ודאות. הקרנת "שבעה" היא אחת מהן כשהמחווה היא מצדו של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים בו יוקרן הסרט במסגרת התחרות. זו הפעם הראשונה בה משחרר הפסטיבל בירושלים סרט שיתמודד בתחרות וולג'ין להקרנה קודמת בפסטיבל אחר." – http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3550766,00.html

 2. איתן 22 יוני 2008 ב - 14:21 קישור ישיר

  * נראה לי שהתפקיד של אילן דה-פריס קצת גדול עליו. הוא הולך על בטוח עם "וול-אי", והוא בפאניקה בגלל וולג'ין. תחשוב קצת. תנסה קצת יצירתיות. דוגמא ? יאיר כתב כאן בשנה שעברה (אין לי סבלנות לחפש את זה, אבל אני זוכר את זה בבירור) שמישהו העלה רעיון שלסרטים שמתחרים על פרס וולג'ין תתוסף הקרנה, בכדי לפתוח את האפשרות לקהל הרחב להציץ בסרט. בשנה שעברה זה לא התבצע. והשנה ? זה יכול לצמצם במעט את אפקט שניצקליין.

  * יש ל"שבעה" תאריך הפצה ?

  * לחורחה גורביץ' : קח את הזמן שלך. קראתי את תקציר סרטך, ומאוד הסתקרנתי. מעט מאוד סרטים נעשים על אהבה מבוגרת. מה גם שמושונוב (האב), שחקן אהוב ומצוין, משחק בתפקיד הראשי. במעמד הנוכחי של וולג'ין, אין לאן למהר. וכמו במקרה של "שבעה", אני אשאל : יש לסרט שלך כבר מפיץ/תאריך הפצה ?

  * בקשר לשם המתחלף : אני לא קופירייטר, אבל בגלל שמעורב בסיפור כפתור להפעלת פצצה שכושל ברגע האמת, מה דעתכם על "כפתור ופרח" ?

  רוה לאיתן: יודע מה, אני לא חושב שהתפקיד גדול עליו. נראה לי שהוא בול עליו. אבל נדמה לי שמהרצון לעשות פסטיבל חגיגי מחד ומצד שני לא לטלטל את הסירה יותר מדי בשנת הבכורה שלו כמנהל הכל יצא קצת עקום – בתוכן ובתקשורת. לפחות בדברים הרשמיים – סרט פתיחה, תחרות. רשימת הסרטים, לעומת זאת, היא מהמרהיבות שנראו כבר שנים בירושלים. פסטיבל ירושלים חייב להמציא עצמו מחדש. המודל הקודם כבר לא עובד. ולא בטוח שהקרנות סרטי ילדים זה הפתרון. אבל בוא נשוחח על המצב בעוד שנתיים-שלוש. יש לי תחושה שנראה אז פסטיבל אחר לחלוטין.


השאירו תגובה