26 יוני 2008 | 12:30 ~ 29 תגובות | תגובות פייסבוק

מזכר

דברים לעשות:

1. להתלבט בקופות: "הענק הירוק" יוצא היום בקולנוע. סרט פעולה חביב מאוד, בעיקר בתחילתו. אבל ההפתעה הגדולה מבחינתי היא דווקא מצד "האי של נים", סרט הרפתקאות לקהל צעיר, שלמרות מערכה שנייה טיפה מקושקשת, הצליח לרגש אותי מאוד. שרבטתי עליו כמה מילים קצרצרות כאן.

2. לרוץ ולקנות את מארז טרילוגיית "הסנדק" שיצא שלשום למכירה בחנויות. 250 שקל הוא מחירו הקטלוגי. יש שם את שלושת הסרטים (כולל קומנטרי של קופולה על שלושתם) באיכות תמונה משופצת – אחרי שנגאטיבים עברו תיקונים וסריקה מחודשת השנה – ושני דיסקים עם בונוסים. דיסק אחד מכיל את התוספות מהמארז האמריקאי מ-2001 ודיסק שני תוספות ייחודיות למארז החדש. הסרטון על האופן בו צילם גורדון וויליס את הסרט, ואז איך הצילום הזה השפיע על תהליך שיחזור הנגאטיב, הדהים אותי. קצרצר אבל גדוש אינפורמציה טכנית פוקחת עיניים. ולידיעת רון מיברג: כן, אני יודע גם לך יש כבר בטח את המארז האמריקאי מ-2001. גם לי. ובכל זאת, אתה צריך גם את המארז הזה. הוא טוב יותר. רק מה, הפעם פיצו קודם את האירופים. המארז החדש יוצא קודם באיזור 2 ורק בהמשך השנה ייצא באמריקה.

3. ללכת להגיד שלום ליעל סיון שחוגגת החודש מלאת עשר שנים להשקת האתר החלוצי שלה "יעל מבקרת בקולנוע" ועושה את זה בצורה מקורית: מודיעה על סגירת האתר בעוד כחודש. מצד אחד, סיון ניבאה במידה מסוימת את גל בלוגי הקולנוע, והאופן המאוד משוחרר והמאוד אישי בו הם נכתבים. מצד שני, "יעל מבקרת בקולנוע", ממש כמו "עין הדג", הם "אתרים", לא בלוגים, ולפיכך יש בהם משהו שקצת מזכיר את הטלוויזיות הישנות, עם המחוג בצד, שהיה צריך לקום מהכסא כדי להחליף בהן ערוצים (ישראל, ירדן, מצרים). התוכניות אותן תוכניות, רק ממשק השימוש נראה כבר לא רלוונטי לתקופה. שאלתי את סיון איך זה יכול להיות שאחרי עשר שנים של כתיבה על קולנוע היא פשוט מפסיקה. הרי זה ברור שתוך כמה חודשים היא תכריז על השקת בלוג, לא? סיון עונה: "אני גם שואלת את עצמי. מה יקרה אם אראה סרט, וכל כך ארצה לומר משהו, למי אגיד אותו? ומי יקשיב לי? אם בתוך הוואקום שיווצר, יוולד חשק, או צורך או דחף, אמצא דרך לכתוב. אולי דברים אחרים לגמרי". בקיצור, אני מהמר על בלוג תוך חצי שנה. דיר בלאק אם הוא בישראבלוג, רשימות, דה מרקר קפה או בלוגלי. וחסר לה שאת הבשורה על ההשקה המחודשת היא תיתן קודם ל"עין הדג".
מה שכן, בזכות הודעת הסגירה גיליתי מחדש את האתר שלה והשתעשעתי כהוגן לקרוא את סיון כותבת על סרט ישראלי מדובר מאוד בו מככב אח שלה.

4. לקרוא את עצותיו של ורנר הרצוג לקולנוענים צעירים. "אין יותר תירוצים", הוא אומר.

5. לסמן ביומן: פסטיבל לונדון יפתח ב-15 באוקטובר עם הקרנת הבכורה העולמית של "פרוסט/ניקסון", העיבוד של רון הווארד למחזה (ולתסריט) של פיטר מורגן ("המלכה").

6. להתלבט בין ירושלים וצ'כיה: כשניסיתי להמר לפני כחודשיים מה יהיו סרטי הפתיחה בפסטיבל ירושלים, הימרתי קודם כל על "קונג פו פנדה" (ראיתי. מקסים) ואז על "וול-e" (שהולך לשבור שיאי קופות כהוגן ממחר באמריקה). אבל תהיתי: אולי "מאמא מיה!"? ובכן, מתברר שקלעתי בול, רק שפספסתי ביומיים ובחצי יבשת. יומיים אחרי פתיחת פסטיבל ירושלים יוקרן "מאמא מיה!" בבכורה בתור סרט הנעילה של פסטיבל קרלובי וארי.

7. להתחיל לחפש ביקורות על "באטמן: האביר האפל". אולפני וורנר מתחילים להראות את הסרט. קודם היו בעלי בתי הקולנוע. ואז קיבל המבקר של "הרולינג סטון" את הפרס להיות הראשון שרואה את הסרט וכותב עליו. ומחר יתחילו הקרנות העיתונאים שלו באמריקה. כך שעד יום ראשון יתחילו לצוץ לא מעט התרשמויות מהסרט מכל מיני סוגים.

8. להתרגל ולהתמודד: "High School Musical" זה מה זה אאוט. עכשיו בני הטפשעשרה שלכם יטמטמו אתכם עם "קייטנת רוק" ("Camp Rock"), סרט הטלוויזיה החדש של ערוץ דיסני. הוא אמנם לא שבר את השיאים של "היי סקול מיוזיקל 2" מהשנה שעברה אבל השיג כמות עצומה של צופים כשהוקרן בשלושה ערבים רצופים בערוצים השונים של תאגיד דיסני: הבכורה בשישי שעברה בערוץ דיסני הביאה 8.9 מיליון צופים. לשידור השני, למחרת, ברשת הברודקסט איי.בי.סי הגיעו 3.6 מיליון צופים. ובשידור השלישי בערוץ הכבלים "דיסני פאמילי" הגיעו עוד 3.7 מיליון. סרט ההמשך אושר השבוע ועשוי לצאת לצילומים עוד לפני תום השנה. וכן, זה כנראה אומר שבקיץ 2010 נקבל את "קייטנת רוק" המיוזיקל הבימתי המעוברת.

9. להגיד שלום לשני הבלוגרים החדשים בשכונה: פטריק גולדסטין מ"הלוס אנג'לס טיימס" ופיטר בארט, עורך "וראייטי" (ולשעבר מראשי פרמאונט וסגנו של בוב אוונס בימי הפקת "הסנדק", חפשו אותו בבונוסים של המארז החדש). שניהם עיתונאים ותיקים שבעבר הביעו סלידה עזה מתרבות הבלוגים. והנה, כעת גם הם בלוגרים. ניקי פינק פשוט מביסה אותם במגרש שלהם בלי לקום מהכסא שלה בכלל, ועכשיו הם ינסו להשיב מלחמה.

10. לקחת בדי.וי.די את "בריק ליין" של שרה גברון, סרט בריטי על פי רב מכר שהוקרן בפסטיבל הבריטי אבל נזרק ישר לדי.וי.די על ידי קולנוע לב. השבוע יצא הסרט באמריקה והביקורות נעו מהסביר אל הככה-ככה. מישהו ראה ויכול להמליץ או להזהיר?

29 תגובות ל - “מזכר”

 1. דרורית 26 יוני 2008 ב - 14:10 קישור ישיר

  אז מי הזאק אפרון הבא?
  לשמחתי הרבה הנוער הפרטי לא קונה את החיקוי הישראלי וכך חסכתי כך וכך שקלים על ההופעה.

  רוה לדרורית: מה פירוש "מי זאק אפרון הבא"? על איזה כוכב את חיה? האם השם "האחים ג'ונאס" לא עושה לך ויברציות עילפון? אח, פער הדורות הארור.

 2. ניר 26 יוני 2008 ב - 14:12 קישור ישיר

  הגעת לרשימת ה"Hit list" של הIMDB.
  כל הכבוד.

 3. ניר 26 יוני 2008 ב - 14:15 קישור ישיר

  הנה ביקורת ל"אביר האפל"
  http://www.aintitcool.com/node/37214

 4. זוהר 26 יוני 2008 ב - 14:56 קישור ישיר

  הייסקול מיוזיקל זה איכס.

 5. איתן 26 יוני 2008 ב - 14:58 קישור ישיר

  אז אכן נכנסתי ל-IMDB בכדי לראות במה מדובר. סחתיין. בצד ימין חוגג התנ"ך יום הולדת לפול תוס אנדרסון. הגאון רק בן 38 ! מה שמזכיר לי – מחר, יום שישי, ב-22:00, ישודר בהוט דרמה "שמונה בטוח" (תרגום, אפעס, צולע ל-"Hard eight"), הסרט שאנדרסון עשה לפני "לילות בוגי". מומלץ.

  וחוץ מזה, עלה היום על האקרנים "חיי אהבה". כאנטיתזה למתקפת הפרומושן בעתוני סוף השבוע, קבלו את הביקורת שלי

  http://www.parshan.co.il/index2.php?id=1914&lang=HEB

  ובנימה אישית יותר – כמה תחנות תרבותיות (סינמטיות בעיקרן) בחיי האישיים, בניק-לינק.

 6. דרורית 26 יוני 2008 ב - 15:06 קישור ישיר

  אני עדיין באקסטזה רק מהשמועות שפול מגיע לארץ. למרות שיתכן ש-paul is dead.

 7. יניב אידלשטיין 26 יוני 2008 ב - 15:42 קישור ישיר

  אז אפרופו סנדלר, סמייגל ופול תומאס אנדרסון…
  הנה (בניק לינק) הסצינה המשותפת שלהם מתוך "מוכה אהבה" של אנדרסון – סנדלר בתפקיד בארי איגן וסמייגל בתפקיד גיסו הרופא (החל מדקה וחצי אחרי תחילת הקטע)

 8. ליאור 26 יוני 2008 ב - 16:07 קישור ישיר

  איתן, פת"א שונא את השם Hard Eight. בקומנטרי של "לילות בוגי" הוא מקפיד לקרוא לו "סידני". לא ראיתי את הסרט, אבל עושה רושם שפת"א עצבני מאוד בגלל משהו.

  ויאיר, מתי ביקורת לחדש של שאמאלן? ראיתי את הסרט וחשבתי שהוא די מבריק. אני סקרן לשמוע את דעתך.

 9. ניר4819 26 יוני 2008 ב - 16:44 קישור ישיר

  הולך לראות את הענק הירוק היום בעזריאלי. מקווה שאוהב את הסרט – אני לא מאמין שאסבול שם יותר ממה שסבלתי בגרסה של אנג לי, אבל הייתי רוצה באמת להינות. כמו שכבר אמרתי פה, יש לי חיבה גדולה לענק והאלטר אגו שלו (יאיר, האם אדוארד נורטון באמת ליהוק גאוני פה, כמו שאני מקווה? חשבתי כל הזמן שהוא יכול להביא המון מורכבות ואפלוליות לדמות של ברוס באנר).

  והכתבה על האביר השחור… אוי, היא עושה חשק לראות את הסרט. להאמין שהית' לדג'ר יותר טוב מניקולסון בתור הג'וקר? שהוא מצליח להשכיח את ניקולסון, הדבר הכי טוב – לדעתי – בסרט הראשון בעלילותיו של באטמן? אוי, עכשיו יש לי חשק לראות את הסרט… מתי הוא עולה, אגב? מישהו יודע?

 10. סטיבי (לא בבית) 26 יוני 2008 ב - 17:26 קישור ישיר

  אם מישהו עוד תוהה, הקודם של וודי אלן אמור לעלות בארץ ב-10/7. שבוע אחריו ייצא "משחקי שעשוע" המחודש.

 11. ערן 26 יוני 2008 ב - 17:33 קישור ישיר

  Off topic:
  Wall-painted animation. pretty cool!

  http://www.youtube.com/watch?v=uuGaqLT-gO4

 12. יניב אידלשטיין 27 יוני 2008 ב - 8:00 קישור ישיר

  להגיד שהביקורת מתלהבת מ-Wall•E זה אנדסטייטמנט. נכון לעכשיו יש לו דירוג של 97% ב-Rotten Tomatoes מקרב כלל המבקרים, ו-100% מקרב הטופ של המבקרים.
  הסרט הזה כבר עושה לי את הקיץ, ועוד לא ראיתי אותו.

 13. דרורית 27 יוני 2008 ב - 8:28 קישור ישיר

  יניב, LOL
  🙂
  כשהיינו בשבוע שעבר ביס פלנט ("סוס המים" – פרווה לגמרי) הילד רצה לגרור איתו הביתה את בובת הקרטון של וול-אי, ורב בהרבה שיכנועים הצלחתי למנוע את זה ממנו.
  אכן נראה לי להיט רציני.

 14. איתן 27 יוני 2008 ב - 9:07 קישור ישיר

  אגב "יס פלאנט" – אתמול הייתי בחיפה. מתנוססים שם שלטים : "הפלאנט מגיע לחיפה". הפתיחה בשבוע הבא. יש כאן חיפאים שיודעים לתת פרטים ?

  רוה לאיתן: יש מצד שמאל, טיפה למטה, תיבת חיפוש. כותבים "יס פלאנט חיפה", מוודאים שמסומן החיפוש ב"סינמסקופ" ולא בכל הרשת, ומגיעים לשלל דיווחים בנושא. למשל זה, מנובמבר 2007. או זה, מתחילת החודש. ואם מחפשים "תיאטראות ישראל חיפה" מגיעים לאייטם הזה מאוקטובר 2006 (שאמור להיות לך מוכר) המצטט ידיעה שלי מדצמבר 2005. בקיצור: חדשות ישנות. כל מה שנשאר זה לשמוע דיווח מהאולמות עצמם אחרי הפתיחה.

 15. איתן 27 יוני 2008 ב - 9:34 קישור ישיר

  ללא פוטושופ. תמונה מדהימה של אדי מרפי

  (ויה ג'ף וולס)

 16. סטיבי 27 יוני 2008 ב - 11:18 קישור ישיר

  הפתיחה ביום חמישי. או כך מוסרים מקורותיי (:-)), לא הייתי בחיפה מזמן.

 17. סטיבי 27 יוני 2008 ב - 11:46 קישור ישיר

  נדב לזר פרסם בבלוג שלו שאולמות ההקרנה של האוזן עומדים להיסגר (אחד יישאר פתוח ושאר החלל יהפוך למועדון הופעות).
  http://blog.hadugmaniot.co.il/stakato-260608

 18. assafTV 27 יוני 2008 ב - 12:56 קישור ישיר

  אין כזה ערוץ דיסני פאמילי, הכוונה היא ל-ABC פאמילי.

 19. דורון ז 29 יוני 2008 ב - 11:03 קישור ישיר

  טיפה הגזמת באנלוגיה שלך.
  לומר שאתרים כמו 'יעל מבקרת בקולנוע' ו'עין הדג' הם ארכאיים כמו טלוויזיות ישנות, לעומת בלוגים שהם גל העתיד, זו נקודת מבט מאוד חד צדדית של בלוגר.

  בלוג זה כמו בנאדם אחד שעולה על במה וחולק עם העוברים והשבים את דעתו. בהרבה מקרים הדעה הזו מעניינת ומעוררת דיונים, אבל בבסיס הבמה היא שלו. אתרים כמו עין הדג חולקים את הבמה הזו עם כמה וכמה כותבים, ומאפשרים דיונים הרבה יותר נרחבים משיש ברוב המוחלט של הבלוגים. אני בהחלט מקווה שזה לא ייעלם לטובים שצף של בלוגרים שכל אחד ינסה לנאום בבמה משלו.

 20. speech autism 16 ינואר 2011 ב - 22:08 קישור ישיר

  I just added your web page to my top picks. I like reading your posts. Thanks!

 21. porno za darmo 16 ינואר 2011 ב - 23:56 קישור ישיר

  Hi there, Just wanted to show my appreciation for your time and hard work

 22. filmy darmowe 17 ינואר 2011 ב - 18:58 קישור ישיר

  First of all, allow my family appreciate a person’s command during this matter. Even though this is certainly brand new , nevertheless soon after registering your site, this intellect has exploded extensively. Allow all of us to take hold of one’s rss to help keep in touch with at all probable messages Sincere understand but will pass it on to help admirers and my private are living members

 23. Thad Gambler 18 ינואר 2011 ב - 6:41 קישור ישיר

  I noticed something as well about this topic on another blog.Amazingly, your linear perspective onto it is diametrically opposite as to the I read before.

 24. Lacy Wilbert 22 ינואר 2011 ב - 0:57 קישור ישיר

  Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly return.

 25. wyspy kanaryjskie 28 ינואר 2011 ב - 1:32 קישור ישיר

  As a Newbie, I’m usually searching online for articles that can help me. Thank you.

 26. Jean Brooks 30 ינואר 2011 ב - 19:24 קישור ישיר

  Thank you for the helpful tips! I'd not have gotten this by myself!

 27. MLM Leads 4 פברואר 2011 ב - 0:50 קישור ישיר

  Love your website, will be preventing back again.

 28. wpolscemamymocneseo 5 פברואר 2011 ב - 23:57 קישור ישיר

  Do you like my site?


השאירו תגובה