06 יולי 2008 | 20:30 ~ 13 תגובות | תגובות פייסבוק

דורית ענבר נבחרה לתפקיד מנכ"לית הקרן החדשה

ההודעה לעיתונות הגיעה לפני שעה קלה (בדיוק כשהאתר נפל לחצי שעה בגלל תקלה בשרת): דורית ענבר היא המנכ"לית של הקרן החדשה במקומו של דוד פישר. ענבר תהיה המנכ"לית השלישית של הקרן, אחרי פישר ואחרי אורנה בן-דור. היא גם תהיה הראשונה שאינה יוצרת דוקומנטרית מוערכת הנכנסת לתפקיד. אולי משום כך היא מצהירה שמשימתה הראשונה היא למנות לצידה מנהל אמנותי, תפקיד ששני המנכ"לים הקודמים מילאו בעצמם.
ביום חמישי דיווחה נירית אנדרמן על הישיבה לבחירת המנכ"ל. בשבת שמעתי שמבין השבעה נותרו ענבר וקובי גל-רדאי כמועמדים סופיים. לא אתפלא, לפיכך, אם גל-רדאי יהיה המנהל האמנותי.

דורית ענבר היתה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ואז שימשה מנכ"לית טלעד בתקופת המכרז החוזר לערוץ 2, בו נכשלה הזכיינית. יהיה מעניין לראות כעת איך תגיב קהילת הדוקומנטריסטים בארץ – חבורה תוססת ולוחמנית מאוד – למינוי הזה, של אדם שמגיע מחוץ למערכת הקולנועית. האם יקבלו אותה בברכה, כמנהלת מקצועית חפה מניגודי עניינים וחברות בקליקות, או שיזעמו על חוסר הניסיון שלה בתחום? האם יתנו לה חסד להוכיח את עצמה או שינפנפו מולה כבר עכשיו בכשלון של טלעד במכרז, כשלון שעוזי פלד האשים אותה בו.

גילוי נאות: אחת המשימות הראשונות של ענבר בתפקידה כמנכ"לית יהיה לטפל בהצעה שלי ושל קסטינה תקשורת להפקת הסרט התיעודי "סרט לא גמור", הצעה שמונחת על שולחן הקרן זה מספר שבועות אך בהיעדר מנכ"ל עדיין לא טופלה.

מה דעתכם? האם ענבר תהיה טובה לקרן? האם נכונה ההפרדה בין מנכ"ל ומנהל אמנותי? ומה הייתם רוצים שישתנה בקרן החדשה אחרי עידן דוד פישר?

נושאים: breaking news, תיעודי

13 תגובות ל - “דורית ענבר נבחרה לתפקיד מנכ"לית הקרן החדשה”

 1. אדם 6 יולי 2008 ב - 21:09 קישור ישיר

  אני חושב שדורית ענבר היא לא האדם המתאים לניהול הקרן.
  אין לה חזון, היא אשת מנגנון. רצוי היה שאיש כמו קובי גל – רדאי ימונה.

  רוה לאדם: איך אתה יודע שאין לה חזון?

 2. Cinephile 6 יולי 2008 ב - 21:14 קישור ישיר

  אוף-תאופיק…

  בתור גודארופיל ותיק שמח לבשר על יציאת ביוגרפיה
  חדשה על הדוד ז'אן-לוק – "הכל קולנוע".
  את הביוגרפיה כתב ריצ'רד ברודי, עורך ומבקר קולנוע בניו-יורקרר
  ובמאי עצמאי, שזה לו ספרו הראשון.

  http://www.powells.com/biblio/1-9780805068863-0

  בקורת על הספר

  http://www.powells.com/biblio/1-9780805068863-0

  וראיון עם ברודי

  http://www.cinemawithoutborders.com/news/139/ARTICLE/1582/2008-05-14.html

 3. עדן 6 יולי 2008 ב - 21:27 קישור ישיר

  הייתי היום בהקרנה של "לפגוש את דייב" ומדובר בסרט שהכותרת "לא מזיק ברובו" תפורה עליו. זה ממש לא סוג של קאמבק לאדי מרפי שכבר 20 שנה לא עשה משהו מצחיק באמת, אבל זו גם לא הקטסטרופה שצפיתי. זהו סרט חביב ומוזר למדי לכל המשפחה שלא גרר ממני אף צחוק מתגלגל אבל כן הוציא ממני די הרבה חיוכים.

 4. דורון 6 יולי 2008 ב - 22:06 קישור ישיר

  לא. לא טוב שלא מדובר באדם שלא מבין כלום בדוקו.
  מה טוב יכול לצאת מזה? הרי אין באמת תפקיד למנכ"ל קרן בנפרד מהמנהל האמנותי! מה כבר יש לנהל שם חוץ מאת האמנות? זה גוף קטן, עם מעט עובדים שעושה בעיקר דוקו, אז היה נחמד עם המנהל החדש שלו היה מבין משהו בנושא, לא?
  מה עושה פה זו שבמשמרת שלה המשיכה ההדרדרות המזעזעת ביצירת דוקו מקומית בכבלים ובלווין! מה היא עושה פה לעזאזל?
  אגב, גם פקידי סרטים נוסח גל-רדאי אנחנו לא ממש צריכים – אנחנו צריכים אנשים שצברו קילומטרז' בחפירות! שלכלכו את הידיים! ש/יודעים מה זה להגיש, מה זה לקבל לא ומה זה לקבל כן. שצלמו, שערכו, שהקרינו!
  הבו לנו יוצרים! הביאו הנה חזון אומנותי, מהסוג שהפך את הקרן למה שהיא! מה, נואית גבע לא הייתה פנויה? או ארז לאופר? או (הוי חלום רטוב) דויד אופק? אאיפה הם היוצרים האחרים, הצעירים יחסית, בעלי חשיבה שונה, שייקחו אותנו עוד צעד קדימה?

  מנוי מביש.

 5. אבינתן 6 יולי 2008 ב - 22:55 קישור ישיר

  אני לא מכיר את הנפשות הפועלות, אז אין לי דיעה.

  ההפרדה בין מנכ"ל ומנהל אמנותי היא בסופו של דבר "לקטור" נוסף שמשתכר כמו מנהל אמנותי.(אני מקווה שהרמז ברור)

  מה שמדאיג אותי באופן מיוחד זה הזמן הארוך שבו שהה המנכ"ל הקודם בתפקיד. צריך לדאוג שהקדנצייה הנוכחית (והבאות אחריה)לא יעלו על 4-5 שנים.

 6. Cinephile 7 יולי 2008 ב - 0:56 קישור ישיר

  פרופיל וקוי מתאר לאישיותה והלך רוחה של עו"ד דורית ענבר
  מתוך ראיון ראיון פרידה לכשנפרדה מכס יו"ר המועצה לשידורי
  כבלים ולוויין ,די מזמן-2003.

  "תעשו מה שעושים אנשי הקולנוע, היוצרים, תצעקו, תבעטו,
  תייללו תנשכו תגיעו לישיבות ועדת הכלכלה של הכנסת
  תראו נוכחות בסוף כל מי שבועט וצועק מקבל משהו וזה חשוב".

  ttp://comtv12.pionet.com/?catid=%7BF01935F3-0819-4C62-949D-0A9BE6253589%7D

 7. מולי 7 יולי 2008 ב - 1:41 קישור ישיר

  למרות שאת השם שמעתי, אני לא מכיר את דורית ענבר ואין לי שום דעה ביחס אליה או דעה נחרצת נבשאלה האם אדם שמגיע מחוץ למערכת הוא טוב או רע לעניין.
  יחד עם זאת, זה מינויי פחדני שמראש ובהחלטה מכוון לא לשנות כלום, נאדה, אפס, זירו, סתם מכוון לא לעורר גלים בביצה.
  מצד אחר, וכאן אולי תלויה תקווה, אולי בגלל שהיא מגיעה מדסיפלינה אחרת, ואם יש לה ראש על הכתפיים, היא תקלוט שלא מבקשים ממנה לשפר אלא לשמר ואז וכדי לא להיות סתם מריונטה היא תתקומם ותנסה להביא לשיפור אמיתי.
  כדי שזה יקרה (ובלי לפרט לטרחן) הייתי מציע לה לוותר וויתור מוחלט על מנהל אומנותי ולעשות שימוש אפקטיבי בשיטת הלקטורים שהיא השיטה היחידה שעובדת נכון במקומותנו.
  במאמר מוסגר. שינויי הוא החלפת דור וזה בדיוק מה שנועד לחסום המינויי הזה.
  אז עכשיו נשאר רק לחכות ולראות באיזו שיטה היא תבחר. אם תהיה זו שיטת העלק מנהל אומנותי אפשר לשוב לנמנם ולחלום על שינויי ואנשים כמו יאיר יידחו שוב מפני הדודו פישרים שישובו ויצוצו לפניהם כדי למשוך משאבים מהציבור והפעם כיוצרים.
  ושאלת אגב חשובה יותר ואם כבר ואולי התחילה כאן עונת האביב למה נחמן אינגבר וגדעון גנני שהם וותיקים יותר עדיין לא מועמדים לתיחלוף? יש להם חסינות משהו?

 8. דורון 7 יולי 2008 ב - 3:49 קישור ישיר

  הבחור העצבני משהו מתגובה 4 הוא לא אני אלא דורון אחר.
  אם אתה מתכוון להמשיך להגיב כאן, אשמח אם תעשה את זה בשם מעט שונה, וזאת מהטעם הפשוט ש… אני הייתי כאן קודם.
  תודה,
  דורון

 9. מישהו 7 יולי 2008 ב - 9:04 קישור ישיר

  בלי שום קשר לדורית ענבר, זה הזמן והמקום להגיד את האמת, המנכ"ל הקודם וכלבת הצו'צו' שלו- נואית, ששרצו תשע שנים בקרן לא עשו הרבה וודאי שלא עשו טוב. האופן בו התנהלה הקרן בשנים אלו הוא מחפיר. אבל, יאללה, נו, הם כבר לא אתנו.

  רוה למישהו: תגובה פרובלמטית שמשדרת מרירות וסגירת חשבונות. או שתציג עובדות או שתזדהה בשמך. כמי שעקב אחרי תוצרי הקרן, והפעילות השיווקית שלה בחו"ל, וכמי שדיבר ארוכות על סרטים תיעודיים עם נואית, שבקיאה בתחום יותר מהרבה שאני מכיר שעוסקים בכך, אני ראיתי תמונה הפוכה לחלוטין, של קרן שלקחה תחום נידח והפכה אותו לאחד מתחומי הייצוא המובילים, המתוקשרים, המכובדים והמהוללים של ישראל. אני מניח שהיו תקלות ורגעים פחות מבורכים (פרשת "ג'אפה", הבג"ץ הגד מועצת הקולנוע), או החמצות, אבל זה חלק בלתי נפרד מהעשייה. התנהלות מחפירה? תצטרך לבסס את זה באופן כזה שלא ישתמע שאתה מתכוון לכך שפרויקט שלך לא אושר.

 10. שי 7 יולי 2008 ב - 10:51 קישור ישיר

  פרשת ג'אפה לא הייתה של הקרן החדשה אלא של קרן רבינוביץ'. קרן רבינוביץ' התצסבכה סביב חוסר היכולת לספק גיבוי לבמאי אייל סיון, במאי אנטי ציוני, שבסרטו היא בחרה כסרט שיופק לרגל חגיגות 60 למדינה. לאחר קמפיין של "מעריב" קרן רבינוביץ' החליטה שלא לממן את הסרט.

 11. שי 7 יולי 2008 ב - 10:53 קישור ישיר

  פרשת ג'אפה לא הייתה של הקרן החדשה אלא של קרן רבינוביץ'. קרן רבינוביץ' הסתבכה סביב חוסר היכולת לספק גיבוי לבמאי אייל סיון, במאי אנטי ציוני, שבסרטו היא בחרה כסרט שיופק לרגל חגיגות 60 למדינה. לאחר קמפיין של "מעריב" קרן רבינוביץ' החליטה שלא לממן את הסרט.

 12. אורי 7 יולי 2008 ב - 13:03 קישור ישיר

  כלבת הצ'וצ'ו?
  וואי וואי וואי!
  נאה דרשת, יאיר בתגובתך. נואית היא אולי אחד מאנשי המקצוע המבריקים יותר שמתפקדים בקרנות, ומועמדת טבעית לניהול אמנותי.
  אבל למרות הסגנון המגעיל משהו – הנקודה נכונה: למה החבר'ה האלה שוהים כל כך הרבה זמן בתפקיד? בשלב כלשהו, מוכשרים ככל שיהיו, הדבר מוביל לניוון.
  אבל בואו נדבר על גנני לפני שאנחנו נטפלים לפישר! הוא לפחות, ידע לפרוש.

  אגב, גם לי אין לי מושג למה דרוש מנכ"ל בנפרד ממנהל אמנותי. נראה לי בזבוז כספים – כמה סרטים אפשר לעשות באותה משכורת נוספת?

 13. מישהו 8 יולי 2008 ב - 7:30 קישור ישיר

  אוקי, אני מתנצל על הסגנון הבוטה. את מה שיש לי להגיד לדוד פישר ונואית כדאי שאומר באופן אישי.
  אתה צודק, אין טעם להכפיש בשם בדוי, זו הייתה תגובה אמוציונלית. אם קיבלתי או לא קיבלתי פרוייקט זה לא העניין. שמעתי כל מיני סיפורים על קשרים אישיים, קומבינות ועוד. אבל כל זה כבר לא רלוונטי וכבר לא משנה, היה ונגמר.


השאירו תגובה