09 יולי 2008 | 09:00 ~ 6 תגובות | תגובות פייסבוק

הנה "פרסטו"

לפני "וול-E" מוקרן סרט קצר ונטול מילים בן 5 דקות של פיקסאר בשם "פרסטו". הבמאי והתסריטאי הוא דאג סוויטלנד, שהלך עם כיוון צ'אק ג'ונסי/האנה-ברברה שפיקסאר עד כה התרחקה ממנו. הנה הסרט:

(ויה "Wired")

6 תגובות ל - “הנה "פרסטו"”

 1. אורון 9 יולי 2008 ב - 12:46 קישור ישיר

  הבטחתי, אז סליחה על האוף: "חומוס בירושלים – המדריך למתחילים". לכבוד הפסטיבל, המתקיים ממש לא רחוק מהעיר העתיקה, מעוז החומוס.
  (סליחה לכל מי שהעניין לא נוגע לו, פשוט קיבלתי פניות וחשבתי לענות לכולן כאן ובמרוכז).
  לפני הכל, שלוש הבהרות:
  1. חובבי אבו-חסן/עלי קרוואן התל-אביבים, דעו לכם – בירושלים אוכלים חומוס. אפשר פול, אפשר גרגרים או ווטאבר. אבל לא מסאבחה ולא שאר השמות והתרכובות האחרים. הזמינו חומוס, או שתתאכזבו. ואני אומר זאת בתור מעריץ של החומוס היפואי ההוא, שהתעקש על מסבאחה גם בירושלים עד שהבין את הקונץ.
  2. אני לא מאוד ממליץ לאכול חומוס של יהודים, כשיש חומוסיה ערבית פתוחה. ואם כבר, אז לכו למטבחון ברחוב מרדכי נרקיס. שמעתי, אבל טרם טעמתי, שיש גם חומוס אורגני חדש בשוק מחנה יהודה, ברחוב האגס 1 (לשעבר). באופן כללי, לא כדאי להתרחק מחומות העיר העתיקה.
  3. אם יש חומוס שאתם מכירים ולא הזכרתי כאן – אז כנראה שאני לא ממליץ עליו. ואני ממש לא אוטוריטה בתחום. הסיבה שהוא לא יוזכר היא כי לא בא לי להכפיש.

  לעניין:
  שלוש החומוסיות הטובות בעיר הן קארים, אבו טייר ואקרמאווי. בסדר הזה. הדרך אל אקרמאווי היא הפחות מסובכת, כיוון שהוא נמצא בשער שכם, מחוץ לחומות. חפשו שלט (גם באנגלית- Akarmawai) של המקום הקטן והחביב, מול הירידה לשער, בצד השני של הכביש, איפה שנהגי מוניות יתאגדו ליד כיכר קטנה וישאלו אתכם לאן אתם צריכים. מי שכבר נמצא במרכז העיר, ימצא את החומוס של אקרמאווי מוגש גם בפאב ה"אוגנדה", ברחוב אריסטובולוס המשתפץ תמיד.

  קארים ואבו-טייר הם שני מקומות קטנטנים, פיציים ממש, בתוך תוככי העיר העתיקה. מי שלא אוהב ללכת לאיבוד בין ריכוז גדול של מוסלמים – לא לנסות אפילו בלי הדרכה. אם הרובע לא מפחיד אתכם, אלה ההוראות הכי ברורות שאני יכול לנפק. אפשר גם להגיע משער יפו, אבל אין לי מושג איך ונקודת ההתחלה שלי היא אותו שער שכם. יורדים במדרגות ונכנסים אל תוך החומות. תנו לעיקולי הרחוב להוביל אתכם פנימה אל השוק המקומי, שנמצא כולו בירידה מתמדת. בסוף הירידה הלא ארוכה יהיה מזלג דרכים, בו תבחרו במסלול הימני. במפה לרחוב האמצעי קוראים "הגיא" והוא מוביל לכותל בסופו של דבר. למסלול הימני בו יש לבחור קוראים במפה "בית הבד". משם יש ללכת ישר ככל האפשר במשך כ-10 דקות, ברחובות הדחוסים של הרובע. אפשר לעצור לקנות חלבה ותדעו שאתם בדרך לפי חנויות הבדים והצעיפים ההולכות ומתרבות. מכאן יש שתי אפשרויות:
  לקארים – יש לחפש פניה קטנה שמאלה. במקום בו יש לעמוד ישנה חנות נעליים מימין, סלולריה ואלקטרוניקה משמאל ומעליכם שלט ועליו מספר הטלפון 6263899. במפה הסמטה נקראת "שוק הצורפים", והיא מקבילה וצמודה לרחוב בית הבד הראשי. קארים הוא חור קטן בקיר, בצד השמאלי של הסמטה והוא החומוס הכי טוב בעיר.
  לאבו-טייר – יש לחפש פניה ימינה לשוק הקצבים. כך נקרא הרחוב גם במפה. הרחוב מתחיל באיזור שנפתח קצת יחסית לדחיסות בה הלכתם עד כה, ממנו אפשר להגיע לכנסיית הקבר. אם פספסתם את שוק הקצבים לא נורא, גם הוא מקביל לבית הבד וצמוד אליו ואפשר להגיע אליו גם מפניות נוספות.

  נא להשתדל לחזור בדרך בה הגעתם ולא להמציא דרכי יציאה מהעיר העתיקה…

 2. גרגרים חמים 9 יולי 2008 ב - 14:30 קישור ישיר

  יאללה
  לכו על לינא, זה החומוס בחית הידיעה לא רק בעיר העתיקה, אלא בפלסטין כולה. אבו טייר הוא חומוס בינוני מאד, אבל התבשילים טובים, ועכרמאווי הוא נחמד אבל לא פחות בשבת.

 3. ערן אלתר 9 יולי 2008 ב - 15:12 קישור ישיר

  הסרטון לא עובד כאן. אבל אפשר לראות אותו כאן:

  http://videolog.uol.com.br/ajax/codigoPlayer.php?id_video=345166&v=b0/f2/345166&v_hd=&relacionados=S&default=S&cor_fundo=000000&swf=1&width=424&height=318

  חשבתי על "פרסטו" שהוא חמוד, אבל די מטופש.

 4. איתן 9 יולי 2008 ב - 16:32 קישור ישיר

  תודה, ערן על הלינק. "פרסטו" בעיניי מצחיק מאוד, ומזכיר קצת סלפסטיק הוליוודי ישן וטוב.

  ולשאר חדשות היום :
  לא שזה חשוב, אבל פרסי האקדמיה עוברים לערוץ 10.
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3566007,00.html

  טקס פרסי הטלויזיה, זה שרני בלייר יצא בקריאה להחרים (יאיר – מה נגמר עם זה ?) יתקיים ב-31 ביולי.
  טקס פרסי אופיר יתקיים "במהלך ספטמבר". מה אני צריך להבין מזה ? שעדיין לא נשכר אולם ? שעדיין לא שוריין תאריך ?

  וגם : "שני טקסי הפרסים ישודרו בשידור ישיר אבל לא חי" : כלומר, שידור דחוי.

 5. דורון 9 יולי 2008 ב - 16:40 קישור ישיר

  איתן – נדמה לי שארגון הבמאים והתסריטאים הגיע לפשרה עם קשת בנושא הטקס ובלי קשר, אני לא מופתע מכך שקשת העדיפו להיפטר מהשידור הזה, בעיקר עם הצוות הניהולי החדש שם.
  וגם – נדמה לי ששידור דחוי אמור להיקרא "חי אבל לא ישיר" אבל את זה צריך לומר למירב קריסטל (הכתבת של ויינט).
  ואורון – תודה, אבל זה לא פותר אותך מסיור מודרך בשבת!

 6. yonatan hakatan 9 יולי 2008 ב - 17:20 קישור ישיר

  והנה פיאסקו,
  אני בגלובוס קניון הזהב עם קרוב ל – 100 צופים שמחכים לדובי פנדה שמתחיל בעוד כמה דקות
  ואין אף צופה שמחכה באולם של איים אבודים שעכשו מתחיל.


השאירו תגובה