27 דצמבר 2012 | 09:10 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

"לא בתל אביב": הפסקול הכי קול

חידה: מה הסרט הישראלי היחיד שיצא לו דיסק עם פסקול הסרט ושיריו? זה בוודאי הלהיט "העולם מצחיק", עם שלל שירי הגששים? לא. ואולי פסקול למוזיקה של "למלא את החלל" שבוודאי יהפוך לרב מכר במגזר הדתי והחרדי? לא. אה, זה חייב להיות "המשגיחים", סרט שבו הגיבור הוא מוזיקאי שממקסס טרקים לננחים ועם שושן כמלחין הסרט? גם לא. משונה, סרטים שמגיעים מאת מפיקים גדולים ומנוסים, שזוכים להצלחה, ואף אחד לא מוציא דיסק פסקול. אפילו ל"בלדה לאביב הבוכה" הוציאו רק סינגלים לרדיו וכמה טרקים שנשלחו אליי להאזנתכם. פסקול שלם, לקניה או להורדה או סתם להאזנה? אין. עבור הקולנוע הישראלי מוזיקה אינה מקדמת מכירות.

בעיניי זו טעות גדולה ואיומה. אני חושב שמוזיקה היא מקדמת מכירות אדירה. ויותר מזה, היכרות עם המוזיקה של סרט לפני הצפייה בו הופכת את חוויית הצפייה לאחרת, פמליארית יותר, ואף מרגשת יותר.

אז הנה, הפסקול היחיד שיצא בארץ השנה הוא דווקא לסרט המיקרו-באדג'ט "לא בתל אביב", הסרט היחיד שמבין כמה מוזיקה היא חלק בלתי נפרד מהצפייה בסרט, ונענה לרצון הטבעי של כ מי שרואה סרט ונהנה ממנו, לאחוז במשהו ממנו כדי להמשיך את החוויה הלאה אל היום-יום. הפסקול מכיל קטעים מוזיקליים של עוז רמירז ושירים של רותם בר-אור. אפשר להקשיב לו במלואו בחינם בבאנד-קאמפ (ופה בהמשך), ולקנות אותו כדיסק באוזן השלישית או לקנות אותו כאלבום דיגיטלי להורדה. בעבר כבר השמעתי לכם כאן את "אתה בסדר" הנפלא מהסרט. האזינו עכשיו, לצורך התרשמות, לשיר הראשון, "לב ענק", ואז לקטע 4: "נשמה דובדבן", ותגידו לי אתם אם לא הייתם רוצים לראות סרט שככה נשמעת המוזיקה שלו. ברור שכן. אגב, מוסרים לי באוזניה שהסרט (שמוקרן בסינמטקים ובעוד בתי קולנוע בארץ), מתקרב ל-2,000 צופים.

 

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “"לא בתל אביב": הפסקול הכי קול”

  1. אבישג 27 דצמבר 2012 ב - 23:37 קישור ישיר

    יש לי בבית את הפסקול של "בסמה מוצו" הסרט של יוסף פיצ'חזדה ואני זוכרת שגם ב"שנת אפס" הוא הוציא דיסק של פסקול הסרט.


השאירו תגובה