06 יוני 2013 | 14:47 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

קו המשווה: טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 6.6.2013

זה צילום מסך דל רזולוציה של הטבלה. הטבלה המלאה והמתעדכנת נמצאת בפנים

 

הנה היא חוזרת: טבלת המבקרים. ובגרסה חדשה. כדי להשלים-קו נטוי-להתחרות בטבלת המבקרים הממוסדת שחזרה לדפי "גלריה" (מהיום בימי חמישי, לא שישי), החלטתי לייסד טבלת מבקרים אלטרנטיבית. מה אלטרנטיבי בה? א. יש בה עשרה מבקרים במקום שמונה אצלם. ב. היא טבלה צעירה בהרבה. המבקר המבוגר ביותר בחבורה – כחכוח כחכוח – הוא אני. ג. היא קצת יותר מגוונת, לפחות מבחינה מגדרית, מהטבלה ההיא, שהיא לגמרי האולד בויז קלאב של הקולנוע הישראלי. ד. והיא שמה דגש על ביקורות אונליין. נוכחות הפרינט בטבלה שלנו כמעט מינימלית. למעשה, אם מישהו אחר היה מרים את הטבלה הזאת, היא היתה יכולה להיות אפילו יותר אלטרנטיבית: יותר צעירה, יותר בלוגרית, בלי שום פרינט. אני, מסיבותיי, החלטתי להשאיר מעט חפיפה עם הטבלה ההיא. ארבעה מאיתנו נמצאים גם שם וגם כאן: אבנר שביט, שמוליק דובדבני, ישי קיצ'לס ואני. הבאג היחיד של הטבלה שלי הוא שאני לא יכול להכניס לתוכה עוד מבקרים. אני רוצה גם את פבלו אוטין מ"סריטה" ואת מרט פרחומובסקי מ"וואלה" ואת שי רינגל מ"מאקו" ועוד. אבל רוחב הטור של הבלוג שלי – שהוא ממילא רחב למדי – מאפשר לי כרגע להכניס רק עשרה מבקרים.

בקיצור, היא יכולה להיות אפילו יותר אלטרנטיבית. אבל, אם תשימו לב, זה בסופו של דבר אותם סרטים בראש. כן, אני מקווה ש"איש הפלדה" יהיה אצלנו במקום הראשון, כאלה מין דברים, אבל האמת, מסופקני. הבעיה של מבקרי קולנוע, לרוב, אינה הגיל.

אבל יש עוד שינוי: חלפו בסך הכל שבועיים מאז שהורדתי את טבלת המבקרים הישנה והמצב בבית הקולנוע בשבועיים האלה השתנה לחלוטין. מ-35 סרטים שהיו אז, ירדנו ל-17. כמות עצומה של סרטים עפה מהמסכים. "אבדון" של טום קרוז, למשל. 50,000 צופים והביתה. "טראנס" של דני בויל, עף. "לעוף מהתרגשות" של אלמודובר עף. "לא" – שאם היה נשאר עוד שבוע אחד בקולנוע לב היה נמצא במקום הראשון בטבלה השבוע – עף. ורבים נוספים. הכן מסכך לקיץ. ובמקביל, מבקרינו – כולל אני – טרם הספיקו להשלים את הצפייה ב"הנגאובר 3" וב"העולם שאחרי" של מ. נייט שאמאלאן, שמפיציהם הוציאו אותם במבוכה לבתי הקולנוע בלי לעבור דרך המבקרים, כי למה להם.

אז יש לנו רק סרט חדש בטבלה מהשבוע: "פלאות" של אבי נשר, שמפצל את המבקרים בין מחנה השני כוכבים ומחנה הארבעה כוכבים. ומצב נדיר, מבחינתי: צמרת הטבלה מכילה, לטעמי, אחלה סרטים.

הנה היא, תגידו לה שלום. בשבועות הקרובים היא עוד תגדל. תכירו את המבקרים המשתתפים מיד אחריה:

 

 

המבקרים המשתתפים בטבלה (לפי סדר הא'-ב'):

נטע אלכסנדר, אתר "הארץ"

ארז דבורה, "וויינט"

שמוליק דובדבני, "וויינט"

אור סיגולי, "עכבר העיר אונליין"

דורון פישלר, "וואלה" ו"עין הדג"

ישי קיצ'לס, "ישראל היום"

יאיר רוה, עבדכם הנאמן, "פנאי פלוס" ו"סינמסקופ"

אבנר שביט, "וואלה"

יעל שוב, "טיים אאוט"

אורון שמיר, "סריטה"

נושאים: בשוטף

4 תגובות ל - “קו המשווה: טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 6.6.2013”

 1. אסנת 6 יוני 2013 ב - 18:29 קישור ישיר

  אם כבר, יש לומר השישה ביוני.

 2. ד. 6 יוני 2013 ב - 21:20 קישור ישיר

  אלכסנדר ודובדבני צריכים לראות יותר כמות של סרטים. סיגולי ושמיר גם.

  אבל אחלה עבודה, הטבלאות האלה כביכול מכניות, אבל מבחינתי משרתות מטרה אומנותית לחלוטין, לסמן מולנו ולהזכיר באופן רציני- מהם הסרטים שהכי שווה ומעניין לראות באקרנים כרגע.

  אולי במהות הייתי בוחר מבקרים אחרים ומצמצם, אבל ניתן צ'אנס.
  מבחינת שמיר נניח- באממממת רק איירון מאן 3 וסטארבק שווים צפייה כעת ??
  את סטארבק אני הפסקתי אחרי 20 דקות של שיעמום פשטני.
  גם "מחוברים לחיים"- וואוו איזה מוצר מרדים.
  יש קולנוע צרפתי תוסס ואמיץ בהרבה בחוץ. חלודה ועצם, שלגי קילימינג'רו, la proie
  Luc Dardenne אמנם במאי בלגי אבל.. קרוב מספיק (:

 3. איריס 7 יוני 2013 ב - 23:45 קישור ישיר

  דווקא פוסט טבלת מבקרים נראה כמו מקום טוב להמליץ על סרט שאין עליו ביקורת בבלוג- "ג'ק קוטל הענקים". אחרי שהגעתי חסרת נשימה מציפיות ומאושרת לצפות ב- "מת לחיות" חדש ואז גיליתי סרט שהוא עלבון לאינטליגציה של כל צופה אוהד סרטי אקשן, הגעתי ללא ציפיות כלל ל"ג'ק קוטל הענקים". אבל זה סרט מדהים ויזואלית וכיפי בצורה בלתי רגילה. אז "מת לחיות" קיבל בבלוג את הפוסט הראוי לו, אבל "ג'ק" הוא סרט מעולה. ל-מ-ר-ו-ת שלי אישית מפריע סרטים שהקשר היחיד ביניהם לבין סיפור המקור הוא הכותרת בלבד ("בני האלמוות" "שלגיה והצייד" וכיו"ב) הסרט היה מהנה ומעניין.
  טכנולוגיית MOTION CAPTURE בשיא גדולתה בעיניי בסרט הזה.
  מזל שיש אי שם בהוליווד כמה מספרי סיפורים שלא מזלזלים בצופה- במקרה הזה דארן למקה ודיוויד דובקין.
  עכשיו נותר רק לצפות לסרט הזומבים של פיט. כן, אני יודעת על כל הביקורות השליליות. אבל גם "ג'ק" די פישל בקופות, ובכל זאת אהבתי.
  (ומותר גם להגיד שגרסת הולמרק ל"ג'ק" הייתה מעולה?)


השאירו תגובה