28 יולי 2013 | 19:06 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

שני שוטים מ"כוח משיכה"; מאה אלף צופים ל"לצוד פילים"; שתי כותרות "מלחמת הכוכבים"

מבט לקופות: "מגודלים 2" ו"גנוב על המיניונים" הם עדיין הסרטים הכי נצפים בבתי הקולנוע בארץ. "רד 2" ו"האשליה" מאחוריהם. ובשבת, "לצוד פילים" של רשף לוי הפך לסרט הישראלי השני שחצה השנה את קו מאה אלף הכרטיסים ("פלאות" עשה את זה לפני חודש). הוא עשה את זה כארבעה ימים לפני התחזית שלי.

"וולברין" עם פתיחה חלשה בארץ.

תיקון: כפי שמישהו אמר בתגובות, הפתיחה של "וולברין" בארץ היתה מבלבלת, אבל ההפך מחלשה. ריבוי גרסאות הסרט הביא לזה שאף אחת מהן לא השתבצה לטבלאות מכירת הכרטיסים של הרשתות, אבל כשהן נספרו יחד התברר ש"וולברין" היה הסרט הכי מבוקש של סוף השבוע עם כמעט 30,000 כרטיסים.

===================

ג'ון וויליאמס ישוב להלחין גם את פרק 7 של "מלחמת הכוכבים", בבימויו של ג'יי.ג'יי אברמס. זו אולי אכזבה למעריצי מייקל ג'יאקינו, המלחין הקבוע של אברמס, אבל כמובן שזו הבחירה הנכונה. קתלין קנדי, הבוסית החדשה של לוקאספילם, בישרה על כך למעריצי הסדרה בכנס "מלחמת הכוכבים" שהתקיים השבוע בגרמניה. למעשה, הכותרת היא שוויליאמס חתם על הלחנת פרקים 7, 8 ו-9, אבל האיש בן 81, אז בואו ניקח את זה פרויקט-פרויקט. שייבדל לחיים טובים וארוכים, אבל תורו של ג'יאקינו עוד יגיע בטרילוגיה הזאת.

והנה וויליאמס מספר על פגישתו עם קנדי ועם אברמס, ועל הציפייה שלו לקבלת התסריט (עליו אברמס עדיין עובד עם מייקל ארנדט):

 

(ויה Playlist)

===============

וכמובן שתאגיד דיסני לא יחמיץ הזדמנות לעשות סינרגיה בין מותג "מלחמת הכוכבים" שנפל לחיקו. תאגיד פוקס חלב את מותג "מלחמת הכוכבים" שנים – למשל ב"פאמילי גאי". ועכשיו תורו של דיסני. בקומיק-קון שננעל בשבוע שעבר פורסם שיוצרי "פיניאס ופרב" (הסדרה הכי מצחיקה בטלוויזיה שלכם, אני מעדכן את מי שאין לו כאן ילדים בגיל 10 עד 13, חפשו אותה בערוץ דיסני והתמוגגו) עובדים על פרק ספישל בן שעה בו יסתובבו פיניאס ופרב בעולמות ובין הדמויות של "מלחמת הכוכבים". בפרק הזה פיניאס ופרב חיים על טאטואין, וכשתוכניות כוכב המוות נופלות לידיהם עליהם להילחם בדארת-אנשמירץ ומכונת ה"סית'-ימייטור" שלו. פרי הפלטיפוס, בשירות המורדים, נתפס ומוקפא בפחם. וכו' וכו'. כל זה יעלה לשידור בשנה הבאה. בעוד כשבועיים יעלה פרק הסינרגיה הראשון של "פיניאס ופרב" בעולמות המותגים החדשים של דיסני: בתוך עולם גיבורי העל של מארוול. המטרה ברורה: להלהיב את בני העשר מסרט שייצא ב-2015, ושבינתיים ההורים שלהם מתלהבים ממנו יותר מהם. סיפור חיי, למען האמת.

(ויה "הוליווד ריפורטר").

=================

ונישאר בחלל החיצון. יש שם עברי ל"Gravity" של אלפונסו קוארון: "כוח משיכה" "כוח כבידה". ג'ורג' קלוני וסנדרה בולוק אבודים בחלל. חיי פיי בריבוע. תחילת אוקטובר בארץ (ובעולם). כרגע, זה הסרט שאני הכי מחכה לו ביקום. קנאתי בטסים לפסטיבל ונציה שייראו את הסרט בערב הפתיחה כבר בחודש הבא. "כוח משיכה" הוא סרט של כשעתיים המכיל 128 שוטים בלבד. שניים מהם, מפתיחת הסרט, הופצו בעקבות קומיק-קון כטיזרים.

הראשון:

 

השני:

ובוודאי תשאלו: רגע, אם כל בסרט הזה הוא של שתי דקות, זה אומר שיש בו בערך 60 שוטים. אז הנה מגיע טיזר שלישי, הלקוח מתוך אותו סיקוונס, כדי שנדע שיש בו גם סצינות עם שוטים באורך רגיל:

 

 

ונגיד את הברור מאליו: אלה כמובן לא שוטים ארוכים רצופים, אלא צירוף דיגיטלי נסתר ורב קסם של כנראה הרבה שוטים והמון אפקטים ליצירת אשליה של משיכת מכחול רצופה אחת.

נושאים: בשוטף

4 תגובות ל - “שני שוטים מ"כוח משיכה"; מאה אלף צופים ל"לצוד פילים"; שתי כותרות "מלחמת הכוכבים"”

 1. נעמה כ. 28 יולי 2013 ב - 21:00 קישור ישיר

  אפרופו לצוד פילים, אף מילה על הלינץ' בקולגה מ'הארץ'?

 2. אחד שיודע 28 יולי 2013 ב - 22:23 קישור ישיר

  ממה שאני שמעתי וולברין פתח לא רע בכלל

  ===================

  רוה לאחד: המממ… מעניין. למעשה, זה יכול לקרות. כי "וולברין" הוא בעצם ארבעה סרטים שונים: "וולברין" בתלת מימד, "וולברין" בדו מימד, "וולברין" באיימקס ו"וולברין" ב-4DX. יכול להיות שאף אחד מהם לא מכר מספיק כרטיסים כדי לככב בראש טבלת המכירות של הרשתות, אבל כשיקובצו יחד המספרים לדיווח הסופי שיפורסם מחרתיים אולי המספר יהיה סביר יותר. זה יכול להיות. נראה את הדף הרשמי מחרתיים.

 3. דורון פישלר 28 יולי 2013 ב - 23:45 קישור ישיר

  לסרט קוראים "כח משיכה" וזה היה השם שלו בחודש האחרון לפחות. והוא כולל, לפחות בגירסה שהוקרנה לפני כמה חודשים, 156 שוטים.

  ================

  רוה לדורון: תודה. תוקן. לגבי השוטים: נאלץ לספור.

 4. שלו 31 יולי 2013 ב - 9:38 קישור ישיר

  הטריילרים ל"כוח משיכה" ממש ממש מלחיצים.
  אני מתאר לעצמי שזו תהיה חווייה לא נורמאלית לצפות בסרט הזה באיימקס תלת מימד…


השאירו תגובה