22 אוקטובר 2008 | 17:00 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

נביחות

ערן ריקליס גייס 2.5 מיליון דולר להפקת "שליחותו של הממונה למשאבי האנוש", העיבוד הקולנועי בבימויו לספר של א.ב יהושע. ההסרט הוא הפקה ישראלית-צרפתית-גרמנית והיא כבר נקנתה להפצה בינלאומית על ידי חברת פיראמיד הצרפתייה ("שלושה קופים"). הצילומים יתחילו בפברואר.

=====

רק אתמול קראתי את עיתוני סוף השבוע ונתקלתי בכיתוב התמונה של עמית שהם ב"מוסף הארץ" על הברווז של דודו גבע על גג עיריית תל אביב, ואני חותם בהתלהבות על כל מילה. זו עדות למושג "חזון": אנשים שדחפו לטובת משהו שהם רצו שיקרה, למרות שאחרים בוודאי חשבו שהמיזם הזה נע בין התמהוני לגחמני, ואז התברר שבעלי החזון צדקו: המיזם היה מקסים, מרגש, ובדרכו ההזויה מעורר מחשבה. ואף יותר: אי אפשר היה ללכת או לנסוע על אבן גבירול בחודשים האחרונים ולהיתקל פתאום בברווז – אי אפשר היה להתרגל אליו או לקחת אותו כמובן מאליו, בכל פעם שהוא נקלע לטווח הראייה הוא הצליח להפתיע – מבלי שהמפגש איתו יעורר חיוך ושמחה. ואיזה הישג אדיר זה: חפץ שכל הווייתו וסיבת קיומו הן הפצת שמחה. קראתי בעבר שרון חולדאי ואנשיו לא השתגעו על רעיון הברווז והתרצו ללכת על זה מתוך לחץ מסיבי של אהרון ותמי גבע, ילדיו של דודו גבע, אבל אני חייב לתת לו קרדיט שהוא בוודאי הבחין בעצמו שהברווז הזה הוא הברקה, גומת חן מקסימה על הלחי של העיר, מתחת לזיפים. ואם לא שם לב בעצמו, יפה שהיטה אוזן לקול העם והבין את הלך הרוח. וכך זכה הברווז – בפוטו אופ מקסים מאין כמוהו – למעמד של אזרח כבוד וקמע רשמי. רק שאלה אחרי כל זה: איפה הברווז עכשיו?

=====

מחר ב-20:30 באוזן השלישית: הופעה של להקת הבית "אלפנט פארייד". ויש סינגל ראשון מהאלבום השני שנמצא בדרך. השיר הוא "Crazy Boyfriend" והוא נפתח עם הנביחות של בוני, כלבת הבית. (השיר, אחרי הקפיצה).

נושאים: כללי

2 תגובות ל - “נביחות”

 1. ברווז גומי 22 אוקטובר 2008 ב - 18:05 קישור ישיר

  הברווז, כך הבנתי, עוד ישוב. דובר על גירסה חורפית, אולי אפילו כחולה, אז זה בנתיים לא קרה. אחר כך הוחלט למצוא לו מקום חלופי, ואני מחכה בקוצר רוח. עצוב להרים את הראש ולגלות שהוא לא במקומו על הגג.

  ועם כל החיבה ללהקת הבית, מחר אהיה בזאפה עם האנימל קולקטיב. פעם הבאה.

 2. סטיבי 23 אוקטובר 2008 ב - 1:50 קישור ישיר

  גם אני עוד לא התרגלתי להיעדרו של הברווז שהיה גורם לי לחייך כל בוקר ביציאה מהבית (טוב, ביציאה מהבית לכיוון ההוא) ולעיתים בחזרה אליו במחשבה על נפלאותו.

  ובלי קשר: אני לא ממש מעודכנת באירועי העולם בעקבות צלילתי לפסטיבל חיפה (ובעקבות העובדה שה-RSS שלי יצא לחופשה פתאומית), אבל הצלחתי לשים לב לעובדה שדיוויד גורדון גרין חתם לביים עיבוד לקולנוע של הרומן הגרפי של סטיב ניילס "Freaks of the Heartland". ויכול להיות שיהיה מצוין. אבל בינתיים, לאיפה נעלם ממסכינו סרטו הנוכחי "אננס אקספרס"?
  http://www.hollywoodreporter.com/hr/content_display/film/news/e3i9e2284979c0b8c782f723c65d816185e?imw=Y


השאירו תגובה