26 ספטמבר 2013 | 20:19 ~ 0 תגובות | תגובות פייסבוק

כל הזוכים בפסטיבל חיפה 2013

הילה וידור מ”לוויה בצהריים” של אדם סנדרסון. זוכת פרס השחקנית בפסטיבל חיפה

ובכן, כצפוי. “בית לחם” של יובל אדלר זכה לפני שעה קלה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל חיפה. “אחרי הים” של יוסי אבירם זכה בפרס סרט הביכורים. “היה שלום פטר שווארץ”, הסרט התיעודי היחידי שראיתי בחיפה, זכה בתחרות התיעודית.

הנה רשימת הפרסים המלאה:

תחרות הסרט העלילתי

חבר השופטים:

גילה אלמגור, יו”ר, שחקנית; ויויאן אוסטרובסקי, אמנית ויוצרת קולנוע ניסיוני; חורחה גורביץ, במאי, מפיק, צלם ומורה לקולנוע; חיים מקלברג, מפיק סרטים; עזיזה טאן (תורכיה), מנהלת פסטיבל הסרטים באיסטנבול.

הזוכה: “בית לחם” של הבמאי יובל אדלר, זכה בפרס קרן תרבות חיפה לסרט העלילתי בסך 100,000 שקל. הפקה: טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן-קרן, דיאנה אלבאום, סבסטיאן דלואה, סטיב הדסון.

פרס לסרט ביכורים עלילתי בסך 50,000 שקל:

“אחרי הים”, במאי: יוסי אבירם. הפקה: איילת קייט, אמיר הראל, יעל פוגל, לטיסיה גונזלס.

פרס התסריט:

“אנה ערביה”, במאי: עמוס גיתאי. תסריט: עמוס גיתאי, מארי ג’וזה סנסלם.

פרס השחקנית:

הילה וידור, על משחקה בסרט “לוויה בצהריים”. בימוי: אדם סנדרסון. הפקה: אילון רצ’קובסקי, יוסי עוזרד, גיא יקואל, יוחנן קרדו.

פרס השחקן:

צחי הלוי, על משחקו בסרט “בית לחם”. בימוי: יובל אדלר. (כמה משונה: בפרסי אופיר צחי הלוי מוגדר, משום מה, שחקן משנה, והנה הוא זוכה כאן בפרס השחקן הראשי).

פרס הצילום:

גיורא ביח וניר בר, על עבודתם בסרטו של עמוס גיתאי “אנה ערביה”. (אני מניח שניר בר, האופרייטור של “אנה ערביה”, שהיה צריך להחזיק עליו את המצלמה במשך שוט רצוף אחד של 90 דקות הוא האיש שעבד הכי קשה השנה בקולנוע הישראלי).

פרס הסרט התיעודי

חבר השופטים:

היינץ אמיגהולץ (גרמניה), במאי, אמן כותב ומפיק; נטעלי בראון (ישראל), במאית, משוררת ומנהלת אמנותית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים; תמר ירום (ישראל), במאית ותסריטאית.

הזוכה: “היה שלום פטר שווארץ” בבימויה של יעל ראובני.

ציון לשבח: “משמרת לילה” של הבמאי איתמר חן.

פרס הסרט הקצר:

חבר השופטים:

יובל נתן (ישראל), במאי ואנימטור; סוהא עראף (ישראל), תסריטאית; לאון פרודובסקי (ישראל), תסריטאי ובמאי.

הזוכה: “איפה שנגמרים השמים”. בימוי: גלעד כהן, ג’קי ברמן. הפקה: פריסקופ הפקות בע”מ.

מענק קרן מקור לקולנוע וטלוויזיה ע”ש שרון עמרני: “בכורה”. בימוי: לאה טוניק מביה”ס לקולנוע וטלוויזיה סם שפיגל- ירושלים.

פרס אלי גלפנד לסרט אנימציה:

“ליילה”. בימוי: לונה מטר, המכללה האקדמית ספיר.

ציונים לשבח: “קפה בבל”, בימוי: מיכל רבינוביץ’, דפנה בן עמי, היחידה לאנימציה, בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

“סיפור פעוט”, בימוי: מזמור ויצמן. המכללה האקדמית ספיר.

 

פרס עוגן הזהב לקולנוע ים תיכוני

“ויוה לה ליברטה” של רוברטו אנדו (הסרט, אגב, יעלה בקרוב להקרנות מסחריות בישראל).

חבר השופטים:

קסביה קולר (שוויץ), במאי; ששון גבאי (ישראל), שחקן; לינה צ’פלין (ישראל) במאית.

ציונים לשבח ניתנו לשחקנית עמנואל דבוס על משחקה בסרטים “רגע בחיים” ו”ויולט”, וכן לבמאית ולריה גולינו על סרטה “דבש”.

פרס פדאורה (איגוד מבקרי הקולנוע של אגן הים התיכון)

“בורגמן” של הבמאי אלכס ואן ורמרדם (נציג הולנד לאוסקרים)

חבר השופטים:

גידי אורשר (ישראל), מבקר קולנוע, גלי צה”ל; יהודה סתיו (ישראל), מבקר קולנוע, ידיעות אחרונות; אוסקר פיירו (ספרד), מבקר קולנוע.

ציון לשבח ניתן לסרט “המחברת הגדולה” של הבמאי ההונגרי יאנוש סאס.

פרס על הישג אומנותי בקולנוע הישראלי ניתן לסרטו של יוסף פיצ’חדזה, “סוכריות”.

נושאים: בשוטף

השאירו תגובה