29 נובמבר 2013 | 13:10 ~ 5 תגובות | תגובות פייסבוק

טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 28.11.2013

מה מעדיפים מבקרינו? אגדה או מציאות? על פי הטבלה השבוע: אגדה. ובכן, בבואי לקולנוע אני בהחלט בצד של האגדות הרבה יותר מאשר בצד של המציאות. וכך, בסוף השבוע הנועז ביותר בקולנוע בארץ מאז ״הטנגו האחרון בפריז״ או ״בר 51״, בו יוצאים שני סרטים צרפתיים מדוברים מאוד ומיניים מאוד – גם ״כחול הוא הצבע החם ביותר״ (זוכה פסטיבל קאן האחרון) וגם ״זרים על שפת אגם״ (שנבחר לסרט השנה ב״קאייה דה סינמה״ השבוע) – התחרות הכי גדולה שלהם מגיעה דווקא מצד הנסיכות של דיסני ב״לשבור את הקרח״.

גם ״גשם של פלאפל 2״ ו״משחקי רעב: התלקחות״, שיצאו בשבוע שעבר, נכנסו השבוע לטבלה.

הנה היא:

״כחול הוא הצבע החם ביותר״ קיבל ממני שלושה כוכבים: כוכב לכל שעה. אבל שימו לב שיש לו פעמיים חמישה כוכבים, מאבנר שביט ומנטע אלכסנדר.

יצאו מהטבלה השבוע: ״אנחנו המילרים״, שהיה להיט ענק בישראל עם כמעט 300,000 צופים. ולצידו סדרה של פלופים: ״חיי עם ליברצ׳ה״, ״דיאנה״, ״ההצעה הטובה ביותר״, ״הרשות החמישית״ ו״קארי״.

המבקרים והמבקרות המשתתפים בטבלה (לפי סדר הא'-ב'):

נטע אלכסנדר, אתר "הארץ"

ארז דבורה, "וויינט"

שמוליק דובדבני, "וויינט"

אור סיגולי, "סריטה"

דורון פישלר, "וואלה" ו"עין הדג"

ישי קיצ'לס, "ישראל היום"

יאיר רוה, עבדכם הנאמן, "פנאי פלוס" ו"סינמסקופ"

אבנר שביט, "וואלה"

יעל שוב, "טיים אאוט"

אורון שמיר, "עכבר העיר אונליין"

נושאים: בשוטף

5 תגובות ל - “טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 28.11.2013”

 1. איתן 29 נובמבר 2013 ב - 14:06 קישור ישיר

  1. אני אפילו הייתי יותר חמור סבר ממך. רק שני כוכבים נתתי לסרט הצרפתי המהולל כל כך ("כחול הוא צבע חם"). פוסט ארוך מאוד שמנסה להסביר למה עלה אצלי בבלוג אתמול (בניק לינק)
  2. "ההצעה הטובה ביותר" הוא ממש לא פלופ. הוא אמנם לא סרט כזה גדול לטעמי, אבל הוא נמצא על המסכים שלנו כבר 3 חודשים, והוא עדיין רץ. למעשה, הפוסט שכתבתי עליו הפך לפוסט הנקרא ביותר השנה אצלי בבלוג.
  3. בשבוע הבא: "שש פעמים". צפיית חובה. וגם "פרנסס הא" המתוק. ואפילו הרימייק של ספייק לי ל"אולדבוי" (טרם ראיתי, אבל העגבניות הרקובות שלו עומדות על 44%. לא מזהיר).

 2. אוהד 29 נובמבר 2013 ב - 14:19 קישור ישיר

  יעל שוב נתנה ל'כחול' חמישה כוכבים בטיים אאוט

 3. גיל 29 נובמבר 2013 ב - 14:40 קישור ישיר

  "ההצעה הטובה ביותר" ממש לא היה פלופ, עבד יפה יפה שבועות לא מעטים באחד משלושת האולמות הגדולים בפלנטים למרות שנדחק מהר משיבוצים בסיטי,דוגמא נוספת המתכתבת ישירות עם כתביך בנושא "אשבץ לי ולא אשבץ לך"

 4. ד. 29 נובמבר 2013 ב - 21:07 קישור ישיר

  ״חיי עם ליברצ׳ה״ ו״ההצעה הטובה ביותר״ הם כן פלופים מאכזבים אומנותית. צודק אם לזה התכוון רוה.
  לשניהם אולי יש רגעים. אבל זה לא מספיק. חובה לדרוש יותר מסרטים.

  אני עדיין בטענה הנצחית שחבל, מאוד מאוד מאוד חבלל- שאין כבר, אתר צפיה בתשלום לסרטים חדשים (אומנותיים ומסחריים גם יחד).

  רשת בתי הקולנוע של ישראל (יס פלנט למשל) יכולים בעצמם לבנות אתר כזה, שיקרינו סרטים באינטרנט ( צפיה בתשלום באיכות יפה ועם תרגום לעברית- גם לישראלים) …נניח חודשיים אחרי שסיימו להקרין בבתי הקולנוע.
  כולם מרויחים מיזה !!!!

 5. טורנטורה 30 נובמבר 2013 ב - 14:34 קישור ישיר

  דע לך שההצעה הטובה ביותר עשה בארץ 80-90 אלף צופים. אם לסרט עצמאי נטול כוכבים של טורנטורה שעושה כאלה מספרים אתה קורא פלופ אז שיהיה לך לבריאות.


השאירו תגובה