16 ינואר 2014 | 21:09 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 16.1.2014

מי ששיבץ את ההפצה של ״12 שנים של עבדות״ להיום עשה זאת עם תכנון: למנף את המועמדויות לאוסקר לקידום הסרט. אבל ״12 שנים של עבדות״ יוצא חבול מהמועמדויות שפורסמו מוקדם יותר היום: הוא כבר לא הפייבוריט שהוא היה לפני כמה שבועות. יש לו את גלובוס הזה  בכיס, אמנם, וזה נראה לא רע על הפוסטר, ותשע מועמדויות לאוסקר זה לא רע בכלל, אבל בכל זאת הסרט שלפני כמה שבועות היה בשיאו מגיע היום אל המסכים קצת שפוף. אבל הוא מקבל יחס טוב ממבקרינו.

הטבלה מכילה השבוע חמישה המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר באוסקרים: ״כוח משיכה״, ״היא״, ״חלום אמריקאי״, ״הזאב מוול סטריט״ ו״12 שנים של עבדות״. שלושה סרטים נוספים (״נברסקה״, ״מועדון הלקוחות של דאלאס״ ו״פילומינה״) ייצאו בקרוב. ״קפטן פיליפס״ ירד מהמסכים לפני כשבועיים (מעניין אם עכשיו יחזירו אותו).

סרטים חדשים נוספים: ״הרוג את יקיריך״, פליט פסטיבל סאנדאנס לפני שנה, עם דניאל רדקליף בדרמה על משוררי הביט; ו״ג׳ק ראיין: גיוס הצללים״, ניסיון להחיות את סדרת הסרטים על פי ספריו של טום קלאנסי עם קנת בראנה בתפקיד הבמאי, לא פחות. כריס פיין מגלם את סוכן הסי.איי.איי, שכבר גולם על ידי אלק בולדווין, הריסון פורד (פעמיים) ובן אפלק.

הנה הטבלה:

 

יצאו מהטבלה: ״לשבור את הקרח״ ו״גשם של פלאפל 2״ (שעדיין מציגים בהצגות יומיות). ״לשבור את הקרח״ הביא 150,000 צופים ו״גש״פ2״ הביא 130,000 צופים (ניסוח לא מדויק: זו כמות הכרטיסים שנמכרה, לא כמות הצופים. ילדים צופים בסרטים האלה שוב ושוב. חלק נכבד מ-150,000 הכרטיסים של ״לשבור את הקרח״ נקנו על ידי הבנות שלי). ״לשבור את הקרח״, לדעתי, הופץ באופן שגוי לחלוטין. זה סרט שהיה יכול להפוך להצלחה גדולה מאוד בקרב קהל מבוגר יותר (בנות 16 ומעלה, שלא לדבר על מבוגרות מזה), אבל הוא הופץ בעיקר בעברית, מה שמושך אליו בעיקר ילדים עד גיל 9. תמיד מצער לראות סרט שהמפיץ לא מאמין בו או לא מזהה את הפוטנציאל שלו. עם הקרנות ערב באנגלית הוא היה מוכר לפחות עוד 50,000 כרטיסים, אפילו יותר.

״אחים בדם״, ״הכל אבוד״ ו״זרים על שפת האגם״ יצאו גם.

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 16.1.2014”

 1. איתן 16 ינואר 2014 ב - 23:20 קישור ישיר

  אני רק אוסיף פה ש"12 שנות עבדות" הוא מבחינתי סרט של 3 כוכבים וחצי (ובבלוג שלי ניסיתי להסביר למה. בניק לינק)

  בשבוע הבא עולים לא מעט סרטים. אף אחד, אבל אף אחד מהם לא מעניין אותי. מחכה ל"מועדון הלקוחות של דאלאס" בעוד שבועיים (וגם ל"סוכריות" של פיצ'חדזה. מעניין איך הביקורת תגיב לסרט המאוד לא יציב הזה).

  • גיא אורבניאק 16 ינואר 2014 ב - 23:28 קישור ישיר

   מה יש שבוע הבא שלא מעניין?

  • איתן 17 ינואר 2014 ב - 8:18 קישור ישיר

   מגיעים סרטים על הרקולס (בתקציר של הסרט הזה ב"עין הדג" כותב פישלר: "הרקולס הוא, כאילו, מאוד חזק. או משהו". גם הוא לא מתעניין בזה יותר מדי)
   ועל פרנקנשטיין (שזה בשביל הוליווד סתם סרט פעולה). מגיע סרט נוסף עם סטאלון (הפעם נגד דה-נירו). ויש גם סרט שואה אחד. אין לי כוח בשבילו.

   שום דבר מעניין.


השאירו תגובה