17 ינואר 2014 | 07:37 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

״12 שנים של עבדות״ זכה בפרס בחירת המבקרים

טקס בחירת המבקרים (Critics Choice Awards), המוענק על ידי 280 מבקרים העובדים בתקשורת האלקטרונית (טלויזיה, רדיו ואינטרנט), התקיים הלילה. הטקס הזה הוא אחד המנבאים הטובים לזוכים באוסקר (בשבע מעשר השנים האחרונות הסרט שזכה בפרס הזה זכה גם באוסקר). ומבקרי הקולנוע של התקשורת האלקטרונית הלכו יד ביד עם אנשי גלובוס הזהב מתחילת השבוע ופיצלו את שני הפרסים הגדולים: ״12 שנים של עבדות״ זכה בפרס הסרט, ו״כוח משיכה״ זכה בפרס הבימוי. מתיו מקונוהיי זכה בפרס השחקן וג׳ארד לטו בפרס שחקן המשנה (על ״מועדון הלקוחות של דאלאס״). קייט בלאנשט זכתה בפרס השחקנית על ״יסמין הכחולה״ ולופיטה ניונגו זכתה בפרס שחקנית המשנה על ״12 שנים של עבדות״. ספייק ג׳ונז זכה בפרס התסריט המקורי על ״היא״ וג׳ון רידלי זכה בפרס התסריט המעובד על ״12 שנים של עבדות״. ״לשבור את הקרח״ זכה בפרס סרט האנימציה.

ויש עוד כל מיני קטגוריות (קומדיה, סרט אקשן) שאין באוסקרים. זו רשימת הזוכים המלאה.

הטקס הזה מציין את סוף עונת פרסי המבקרים. מעתה, הכדור עובר לפרסי הגילדות, בהם מחלקים אנשי המקצוע, ולא אנשי התקשורת את הפרסים. במקרים רבים, אלה גם אותם האנשים שמשתתפים בהצבעה על האוסקרים.

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “״12 שנים של עבדות״ זכה בפרס בחירת המבקרים”

 1. איתן 17 ינואר 2014 ב - 8:14 קישור ישיר

  או קיי. זה גם מה שאני חושב. ש"12 שנות עבדות" יזכה לא בגלל שהוא כזה טוב. הוא יזכה בגלל פוליטיקה. בגלל שהוא סרט כזה, נו, יעני חשוב.
  וסתם משהו קטן: אתמול הקשבתי שוב לשיר מתוך "היא". משהו בביצוע שלו הזכיר את האירי והצ'כית שזכו באוסקר לפני כמה שנים על Once. אולי אם "היא" ימשיך את המומנטום שלו, הוא יזכה גם על שיר.

 2. יוסי וייס 17 ינואר 2014 ב - 8:40 קישור ישיר

  סרט מצוין סהכ.
  רק ברד פיט לא קשור ובסצינות שנראות מודבקות כדי לתת לו את תפקיד הלבן הטוב.
  והנץ זימר מעתיק וגונב מעצמו אחד לאחד את הפסקול של התחלה,וסצינת הסיום של קפטן פיליפס.


השאירו תגובה