20 מרץ 2014 | 22:23 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 20.3.2014

20.3. יום השיוויון. היום הראשון לאביב. והוא מביא לנו שני סרטים חדשים לטבלה, שניהם מופצים על ידי קולנוע לב. האחד, ״פילומנה״, סרט קולנוע לב טיפוסי, מהסוג שפנסיונרים יאהבו, ושעשוי להיות להיט ענק בקרב קהל מעל גיל 50. השני, ״רכבת הקרח״, סרט אקשן, עתידני, (פוסט-)אפוקליפטי, עתיר תקציב, בינלאומי, שהוקרן לתקשורת הישראלית רק הבוקר, כנראה כדי לא להסיט את תשומת הלב מ״פילומנה״. אנשי קולנוע לב עוד זוכרים את הפלופ של ״המשחק של אנדר״, הפעם הקודמת שבו הם ניסו לצאת אל עולם הבלוקבאסטרים העתידניים ומרובי האפקטים. אבל התחרות בין שני הסרטים האלה בטבלת המבקרים של השבוע מניבה תוצאות מפתיעות.

ובצד השני של הטבלה תמצאו לא רק מי יצא השבוע מהטבלה, אלא גם מי חזר באופן מפתיע אל בתי הקולנוע.

 

יצאו מהטבלה: ״חלום אמריקאי״, ״רובוקופ״ (עם כ-50,000 כרטיסים), ״ג׳ק ראיין: גיוס הצללים״ (עם כ-55,000 כרטיסים) ו״ציידי האוצרות״ (עם כ-35,000 כרטיסים).

אבל יש גם הפתעה: ״לשבור את הקרח״ חזר למסכים. אמנם, הסרט המשיך להיות מוקרן באופן רציף מאז עלייתו, בעיקר בהצגות יומיות בשבת. וכשהוא עלה הערתי שמפיציו בארץ מפספסים אותו: הם לא שמו לב שזה סרט שקהל מבוגר (מגיל 15 ומעלה) יתלהב ממנו, והם פספסו לחלוטין את העובדה שהסרט הזה הפך לתופעה תרבותית, שלא לומר אובססיה מטורפת עבור הקהל שלו. אז הנה, הם סוף סוף שמו לב לזה (הזכייה באוסקר בוודאי עזרה): בשבוע שעבר הסרט חזר ל-25 אולמות, אמנם עדיין בעיקר להצגות יומיות, אבל גם לא מעט אולמות עם הסרט בגרסתו באנגלית, עם השירה של אידינה מנזל, שבעצמי הופתעתי לגלות שיש לה לא מעט מעריצים בארץ בזכות תפקידיה ב״רנט״ וב״Wicked״ בברודוויי. בשבוע שעבר נמכרו לסרט 5,000 כרטיסים והוא כבר הגיע ל-250,000 כרטיסים.

נושאים: בשוטף

4 תגובות ל - “טבלת המבקרים החדשה של ישראל, 20.3.2014”

 1. איתן 21 מרץ 2014 ב - 0:08 קישור ישיר

  אז שני סרטים שונים מאוד הגיעו לטבלה היום. משניהם מאוד נהניתי. שניהם סרטים של 4 כוכבים בעיניי:
  "פילומנה" הוא סרט עדין ויפה, ונכון שהוא ידבר בעיקר לקהל המבוגר, אבל בלי ציניות, גם אני מצאתי בו הרבה רגש וחוכמה קולנועית (ואני העדיין לא בן 50)

  והסרט הראשון של בונג ג'ון הו שמופץ בישראל לא מאכזב. סרט שאמנם יש בו כמה חריקות (הדמות של טילדה סווינטון קריקטוריסטית מדי בעיניי, ויש לי עוד השגה אחת או שתיים), אבל יש ב"רכבת הקרח" הרבה סצינות עוצרות נשימה ממש. סרט קוריאני במלוא מובן המילה (מה שאומר גם – מאוד אלים).
  על שני הסרטים תוכלו לקרוא גם בבלוג שלי (בניק לינק)

  • דודי מ.... 22 מרץ 2014 ב - 22:06 קישור ישיר

   בשבילי "רכבת הקרח" הוא אכזבת השנה, ופשוט מצוץ מידי מן האצבע בשביל להתקיים. וגם מלא קלישאות.
   בייחוד מאכזב כי זה אותו הבמאי המוכשר שהביא לנו שני סרטים טובים כמו "אמא" ו"הוסט".
   אקח סרטים מהחיים ("פילומנה" הנוגע), גם אם הסיפור והתוצאה קצת שגרתיים, כל יום בשבוע, לפני הבלוקבאסטרים המגוחכים של ימינו.
   לא כל סרט עם מעט ריאליזם, שיש קצת עניין כמובן.

   אז לדעתי מגיע ל"רכבת הקרח" רק כוכב אחד. אבל שאפו לשני המבקרים- רוה ושביט, שנתנו לו הכי נמוך פה (3.5 כוכ).
   נטע אלכסנדר הצעירה הרעננה מבלוג "הארץ" היחיד שלא דירגה אותו (דובדבני- לא לטעמי פשוט) ויש מצב שהיא תקטול בצדק את הסרט הזה (רכבת).
   אה וקיצ'לס סימפטי, גם לא דירג אותו עדיין. סומך על שלושתם שיורידו את הסרט הספציפי הזה ממקום בטופ של מבקרים.

 2. יוסי וייס 22 מרץ 2014 ב - 19:34 קישור ישיר

  "פילומינה" סרט יפהפה ומרגש, נגיעות מצחיקות עם קורטוב של עצב.
  להגיד שזה סרט שמדבר לקהל מבוגר בלבד, הממ ממש לא. ראנו את חבורה של אנשים הסובבים את גיל 30 וזה לכולם היה מופלא.
  אחרי שראיתי אותו סופ סופ, מבחינתי הוא הטוב מבין סרטי האוסקר של 2013

  • יאיר רוה 22 מרץ 2014 ב - 20:14 קישור ישיר

   רוה ליוסי ולאיתן: מדי פעם צריך לעשות תזכורת – כשאני מייעד סרט לגיל מסוים אני מדבר על גיל מנטלי ולא על גיל ביולוגי. צריך להיות קצת קשיש כדי באמת ליהנות מ״פילומנה״ כמו שצריך להיות קצת אינפנטיל כדי באמת ליהנות מ״סרט לגו״, גם אם אתם בני 30, וגם אם אתם גם וגם.


השאירו תגובה