28 אוקטובר 2014 | 22:48 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

אולפני מארוול מכריזים על תשעה סרטים חדשים, כולל שני סרטי ״הנוקמים״

B1DeX16CMAE0apO

קווין פייגי, יו״ר אולפני מארוול, מציג את לוח הסרטים שלו. צילום: פיטר סירטה, ״סלאשפילם״

לפני שבועיים ערכו אולפני וורנר מצגת לבעלי המניות שלהם, וחשפו את 16 סרטי הענק שהם עובדים עליהם מעכשיו ועד 2020, מתוכם שמונה סרטים המבוססים על דמויות גיבורי העל של די.סי קומיקס. קווין פייגי, יו״ר אולפני מארוול, החליט שהוא לא מוכן שיעקפו אותו וארגן בזריזות אירוע הכרזה פומבי משלו. עיתונאי הקולנוע והבלוגרים זומנו בהתראה קצרה לתיאטרון אל קפיטן בלוס אנג׳לס, שם הציג בפניהם פייגי את הלוח הגדול, המשבץ שמונה סרטים חדשים של מארוול בין 2016 ל-2019.

שני הסרטים הכי קופתיים של 2014 באמריקה הם של מארוול: ״קפטן אמריקה 2״ ו״שומרי הגלקסיה״. והם יזכו לסרטי המשך ב-2016 ו-2017 בהתאמה. אבל לפני כל אלה צריך לזכור שב-2015 יש את ״הנוקמים 2: העידן של אולטרון״ ואת ״אנט-מן״.

ואז יגיעו:

״קפטן אמריקה 3: מלחמת אחים״, ב-6.5.2015. האחים רוסו, שעשו עבודה מצוינת בבימוי ״קפטן אמריקה 2״ חוזרים לביים. הסרט יציג את דמותו של הפנתר השחור (בגילומו של צ׳דוויק בוסמן), שיקבל שנה אחר כך סרט משלו.

marvel-civil-war

 

״דוקטור סטריינג׳״ ב-4.11.2016. היו דיבורים שבנדיקט קאמברבאץ׳ יגלם את דוקטור סטריינג׳, אבל זה עוד לא סופי. במאי סרטי האימה סקוט דריקסון מביים.

doctor-strange-title

 

״שומרי הגלקסיה 2״, ב-5.5.2017. ג׳יימס גאן חוזר לביים (הסרט הוקדם בחודשיים מאז ההכרזה הקודמת).

"תור 3: רגנרוק״ ב-28.7.2017. למרות שסרטי ״תור״ פחות מצליחים משאר סרטי מארוול, הסרט הזה אמור להכיל נקודות עלילה מרכזיות שסביבן ינועו עלילות כל שאר הסרטים. במילים אחרות, הם משתמשים ב״הנוקמים״ כדי למנף את ״תור״.

thor-ragnarok-title

 

״הפנתר השחור״, גיבור העל השחור של מארוול, ייצא ב-3.11.2017. יש כבר שחקן (צ׳דוויק בוסמן, שכאמור ייחשף כבר ב״קפטמן אמריקה 3״), ויש כבר עבודת קונספט, אבל ככל הידוע כרגע אין עדיין במאי.

ככה ייראה הפנתר השחור:

black-panther-concept-art

 

זה מסכם שלושה סרטי מארוול ב-2017. נעבור ל-2018.

״הנוקמים 3: מלחמת הנצח, חלק א׳״ (Infinity Wars) ייצא ב-4.5.2018. אני אהיה כבר בן 50 וחודש אז, מעניין אם זה עדיין יעניין אותי, או שאתחיל להעדיף סרטים על חופשות קיץ בריביירה הצרפתית של קשישות בריטיות. בכל אופן, לא ידוע האם ג׳וס ווידון יביים גם את זה, או שהבימוי יעבור לידיי האחים רוסו, שהבריקו עם ״קפטן אמריקה״. וכפי שהשם מרמז, את הסרט השלישי בסדרת ״הנוקמים״ הם החליטו לפצל לשני סרטים. בגלל ההצלחה העצומה של ״הנוקמים״ הראשון והציפייה הגדולה לבוא ״הנוקמים״ השני, זו למעשה הכותרת הראשית והעיקרית של אירוע ההכרזה הערב.

avengers-infinity-wars

 

הסרט ״קפטן מארוול״ יגיע ב-6.7.2018. ״קפטן מארוול״ היא גיבורת העל של מארוול. אין עדיין במאי, תסריטאי או שחקנית. רק תאריך וגרפיקה:

captain-marvel-title

 

״בלתי אנושיים״ ("Inhumans״) יגיעו ב-2.11.2018. ״Inhumans״ היא סדרת קומיקס הנושקת לעולם של ״שומרי הגלקסיה״, וכמותה היא חלק ממלאי הדמויות הפחות מוכרות, ואולי אף האיזוטריות, של מארוול. פייגי מבטיח שהסרט הזה עשוי לפתוח להם פתח לסדרה חדשה של סרטים. הדמויות מהעולם של ״בלתי אנושיים״ יצוצו בסרטי החברה עד ל-2018, מן הסתם בסצינות שאחרי הכותרות, כפי שהיה עם דמויות ״הנוקמים״.

marvel-inhumans

 

ולבסוף, ״הנוקמים 3: מלחמות הנצח, חלק ב׳״ במאי 2019.

ועד כאן הרצף הזה, לפחות עד לאירוע התקשורת הבא של מארוול.

שימו לב שלמרות שהיו דיבורים על ״איירון מן 4״, הוא לא מופיע על הלוח הגדול של חמש השנים הקרובות. איירון מן, ורוברט דאוני ג׳וניור, כמובן שימשיכו לככב בשלושת סרטי ״הנוקמים״ המובטחים. כנ״ל הענק הירוק, האלמנה השחורה והוק-איי, שיהיו חלק מצוות הנוקמים אבל בשלב זה לא מקבלים סרטי סולו.

סקוט וויינברג צייץ הערב משהו מצחיק ונכון. ״למה מארוול לא קונה את טוויטר? כי היא לא צריכה״. ואכן, מארוול הרימה טלפון לבלוגרים באמריקה והם התייצבו כולם ולמשך ערב שלם כל הטוויטר שלי נצבע בגיבורי על (יותר טוב מתלונות על מירוץ הלילה של תל אביב). אבל יותר מאשר תאגיד שמכריז על השקות מותגיו, יש כאן עניין קולנועי אמיתי, כי מארוול הוכיחו השנה שנית שהם לא רק עושים להיטי ענק, אלא גם קולנוע משובח, שהוא גם בידורי וגם מעורר מחשבה, ולרגעים גם וירטואוזי. האם אחד הסרטים האלה, מעבר להיותו מצחיק ומותח וכיפי, גם יהיה סרט משמעותי?

לבסוף, העלה פייגי לבמה את רוברט דאוני ג׳וניור (איירון מן) ואת כריס אוונס (קפטן אמריקה) והם הציגו בפני קהל המוזמנים את הגיבור החדש של עולם מארוול, את צ׳דוויק בוסמן, שיכנס לחליפה של הפנתר השחור.

ZZ4099C9CA

מימין: כריס אוונס, צ׳דוויק בוסמן, רוברט דאוני ג׳וניור וקווין פייגי בסיום אירוע ההכרזה של מארוול. ויה ״סלאשפילם״

 

לבסוף ענה פייגי לשאלות העיתונאים:

ויה אריק דיוויס ופיטר סירטה.

 

=========================

ולסיכום הסיכומים. האתר ״סקרין קראש״ העלה את הטבלה שמשבצת את כל סרטי הקומיקס/גיבורי על הצפויים לנו מהוליווד – מכלל הוליווד – בשש השנים הקרובות. צריך לזכור שבגלל חוזים ישנים, שני מותגי-על של מארוול לא נמצאים בידיה: ספיידרמן שייך לסוני ואקס-מן שייך לפוקס. אם אני מפענח את הסאבטקסט של מסיבת העיתונאים הנ״ל, אני מבין שעורכי הדין של מארוול כנראה עובדים קשה מאוד לחלץ את הדמויות האלה משביין ולהחזיר אותן הביתה. אפשר להתחיל להמר כמה מיליארדי דולרים זה יעלה (אני תמיד אוהב להזכיר שבשנות השמונים והתשעים מי שהחזיק את הזכויות ל״ספיידרמן״ ו״קפטן אמריקה״ היה מנחם גולן). מה שהטבלה הזאת מראה לנו הוא שב-2017 יהיו לנו לא פחות מעשרה סרטי גיבורי על. האם זו תהיה השנה שבה הז׳אנר הזה יימאס עלינו סופית, או שרק נרצה עוד. הנה, עדכנו את לוח השנה שלכם:

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “אולפני מארוול מכריזים על תשעה סרטים חדשים, כולל שני סרטי ״הנוקמים״”

  1. מגדלור 2 יוני 2016 ב - 15:59 קישור ישיר

    אני היחיד שהפנטר השחור ממש לא עושה לו את זה, גם אחרי שראיתי אותו המלחמת האזרחים

    • Galgadot 29 יולי 2018 ב - 6:35 קישור ישיר

      ממש לא אחד הסרטים הטובים


השאירו תגובה