10 ינואר 2010 | 12:30 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

זום

רוצים להשתתף במשאל סרטי 2009 של המגזין "פילם קומנט"? בבקשה.

==

קתרין ג'יימס, שהיתה המנהלת הראשונה של קוונטין טרנטינו והראשונה שלמעשה גילתה אותו ודחפה אותו ועזרה לו להשיק את הקריירה שלו, מתה ביום רביעי בגיל 60 מסרטן. היא נאבקה בסרטן השד מאז 1994, בסמוך לתקופה בה טרנטינו פיטר אותה, רגע לפני יציאת "ספרות זולה". את הסיפור על איך היא דחפה את טרטינו ואיך הוא נטש אותה, סיפרה שרון ווקסמן בספרה "Rebels on the Backlot". כעת ווקסמן חוזרת אל הסיפור הזה ומוסיפה לו עוד כמה פרטים עסיסיים שהיא שמעה מאז.

==

סשה סטון מודדת את הטמפרטורה של הסרטים המובילים בתחרות לאוסקרים ומסיקה ש"The Hurt Locker" הוא כרגע הסרט הפייבוריט לזכייה. תגידו, עם כל הכבוד הקרנתו במרץ ביס ולעובדה שהוא כבר קיים בבלו-ריי ובדי.וי.די באוזן השלישית, אף אחד – אפילו לא הסינמטקים – לא יביא את הסרט הזה להקרנה קולנועית על מסך גדול בפילם? לא מביך שב-2010 הסרט שאולי יזכה באוסקר הוא בחזקת נעדר עבור הקהל הישראלי?

==

וב"ניו יורק טיימס" מנולדה דרגיס ואיי.או סקוט בוחרים סצינה אחת מהסרטים שהכי אהבו השנה והם מתחים אותה: היא בוחרת בשוט ארוך של זום ממהדקה ה-30 של "The Hurt Locker". הוא בוחר בפתיחה של "ארץ יצורי הפרא", כמי שמכילה את הדי.אן.איי של הסרט כולו.

==את האלבום של מונוטוק כבר שמעתם?

נושאים: בשוטף

8 תגובות ל - “זום”

 1. נמרוד 10 ינואר 2010 ב - 13:15 קישור ישיר

  הדיסק של מונוטוק מתנגן אצלי במחשב לא מעט בשבועיים האחרונים, להקה חביבה בהחלטאבל היא בדיוק פינתה היום את המקום לדיסק החדש של האילז…כרגיל הם לא מאכזבים

 2. Yo-man 10 ינואר 2010 ב - 14:45 קישור ישיר

  ראיתי את "hurt locker" לפני חודשיים בערך. הסרט יפהפה אבל נורא הפריע לי שהסצינות נראו לא מחוברות אחת לשניה. כאילו לא משנה באיזה סדר היו מסדרים אותן או שלא היה מפריע אם היו מורידים סצנה או שתיים או מוסיפים משהו מחדר העריכה. הסיפור לא היה משתנה.
  שלל הסיפורים בסרט לא נדבקו זה לזה לכדי עלילה והוצגו בדיוק כך – כשלל סיפורים.

 3. יואב 10 ינואר 2010 ב - 14:55 קישור ישיר

  בשביל להבין שטרנטינו הוא אדם דוחה בבסיסו מספיק לראות את הסרטים הסדיסטים שלו. הסיפור הקשה על תקיעת סכין בגב מנהלתו רק מדגיש את מה שרואים בעבודתו הקולנועית האלימה וחסרת הלב. עדיין לא ברור לי איך מעריציו לא מבינים שהוא לועג ובז להם בסצנת הסיום של "ממזרים חסרי כבוד".

 4. שוקי 10 ינואר 2010 ב - 17:37 קישור ישיר

  איזה חתיכת זבל הטרנטינו הזה, בחיים אני לא אעבוד אתו.
  וחבל, היה לי רעיון מצויין לממזרים חסרי כבוד 2 [ מתרחש במלחמת קוריאה ומספק היסטוריה חלופית לחייו ומותו של קים יונג איל]

 5. עידן 10 ינואר 2010 ב - 21:06 קישור ישיר

  The Hurt Locker זה סרט מדהים!!!

  YO-Man , הוא פשוט בא להציג את השגרה המתישה והמורטת עצבים של אנשי פירוק הפצצות בעיראק, שנתקלים במצבים קיצוניים ביום יום.

 6. מיכאל 22 11 ינואר 2010 ב - 0:04 קישור ישיר

  הכל שקררים, אני לא מאמין שטרנטינו עשה את זה… וגם אם כן, זכותו לפטר מנהלת. זה לא חדש בעולם העסקים. קולנוע הוא גם עסק. ההצלחה כנראה עלתה לו לראש, אבל זה כי הוא לא ציפה להיות כה מוערך ומוערץ אחרי שתי יצירות מופת רצופות. ועד זה בלי ללמוד קולנוע ואפילו לקרוא תיגר על מוסכמות תסריטאיות שונות. חחח בטח הסוכן שהחזיר את התסריט של 'ספרות זולה', כי היה בוטה מדי בשפתו, מצטער עד היום..

 7. אקי 11 ינואר 2010 ב - 3:32 קישור ישיר

  אוף טופיק. לא הרבה כאן מכירים או יכולים להוקיר אבל הלך לעולמו נדב לויתן, לא במאי גדול אבל בן אדם. יהי זכרו ברוך.

 8. איתן 11 ינואר 2010 ב - 9:23 קישור ישיר

  תגיד, יאיר, מתי לאחרונה הלכת לסרט בלי חשק? כי זאת העבודה שלך, ולא בגלל שאתה מצפה ליצירה הזו?

  אתמול נתקעתי עם כרטיס לטרום בכורה של סרט שלא ממש רציתי לראות. אבל כל היום שלי כבר היה מתוכנן מסביב לאותה הקרנה, כך שלא רציתי לבטל. אז הלכתי וראיתי את "זה מסובך", סרטה החדש של ננסי מאיירס. אז בסוף חשבתי שננסי מאיירס היא במאית לא טובה, אבל "זה מסובך" הוא לא כזה סרט רע. הכל נורא מלאכותי אצל מאיירס, עם שימוש אינטנסיבי במוסיקה אנמית, ומיקום העלילה במחוזות עשירים מדי ולא כל כך נגישים לאיש הפשוט (והרי זה אמור להיות סיפור אנושי), אבל כל השחקנים עושים עבודה טובה, ויש כמה רגעים משעשעים בסרט. מריל סטריפ טובה גם כאן, אלק בולדווין לא רע, סטיב מרטין נהדר, והכי אהבתי, בתפקיד משנה, את ג'ון קרסינסקי. בקיצור, סרט בינוני פלוס כזה, הרבה פחות נורא ממה שחשבתי שיהיה, אבל גם יש דברים הרבה יותר מעניינים לראות.

  דרך אגב: האם זה מקרה שמריל סטריפ שיחקה השנה בשני סרטים בהם העיסוק של הדמות שלה קשור באוכל (ובסצינה אחת בסרט שראיתי אתמול מוזכרת גם העיר פריז, ששיחקה תפקיד מרכזי גם בסרט השני שהיא עשתה השנה) ?


השאירו תגובה