03 דצמבר 2006 | 21:35 ~ 9 תגובות | תגובות פייסבוק

הטבלה

רותם דנון ב"וואלה" ושמוליק דובדבני ב"וויינט" כותבים נורא יפה. ונראה לי שדעתם על "הדברים שמאחורי השמש" די דומה – בימוי טוב, תסריט רע. אבל נורא מבלבל לקרוא אותם ברצף. דובדבני מלין על ריבוי הקלישאות. דנון מריע: אין קלישאות כלל, רק קלישות.
וכרגיל, המופע האמיתי הוא בתגובות שאחרי. אזרחים, או בעלי אינטרסים בעילום שם, שנזעקים על כך שהסרט הופק בכספי ציבור. קוראים, והאינטרנט חושף זן חדש של אנאלפבתיות, שזועקים "מבקר דביל, זה חרא סרט", ומיד אחר כך "המבקר מפגר, זה סרט גדול".

מה הפתרון? "עכבר העיר און ליין", עדיין בשלב ההרצה שלו, השיק השבוע טבלת מבקרים חדשה המרכזת את כוכביהם של מבקרי האינטרנט, בצירוף לינק לביקורותיהם. כך קודם תוכלו לבחור את המבקר על פי הציון ורק אז ללכת לקרוא את נימוקיו. אוסיף את הלינק הזה לרשימת הקישורים משמאל.

נושאים: כללי

9 תגובות ל - “הטבלה”

 1. סיגל 3 דצמבר 2006 ב - 22:12 קישור ישיר

  אוף טופיק:
  מזל טוב, היום יום הולדת 76 לגודאר.

 2. אלון 4 דצמבר 2006 ב - 0:30 קישור ישיר

  מעניין לראות שהטבלה שונה מהטבלה בעכבר המודפס (שם "הדברים מאחורי השמש" נמצא במקום הרבה יותר גבוה). יש לשער שזה בגלל שהטבלה הזו כוללת רק ביקורות מקוונות, אף על פי שלא כולן כוללות קישור.

  בכל אופן, אכן יוזמה ברוכה.

 3. מבוקרת לבקרים 4 דצמבר 2006 ב - 13:56 קישור ישיר

  ביקורת חדה ביותר של רותם דנון – ולגבי הפרדוקס עם דובדבני, האחרון טועה, וחבל – כי בדרך כלל הוא מדייק באבחנות שלו על סרטים ישראלים. איפה הקלישאות שם? הדמויות דווקא מקוריות, הבעיה היא שהן לא הולכות לשום מקום מעניין. אבל אני בטוחה בדבר אחד – על יובל שפרמן עוד נשמע רבות

 4. פלאפי 4 דצמבר 2006 ב - 19:27 קישור ישיר

  ואני רק תוהה – איה עין הדג?

 5. הפינגווין 4 דצמבר 2006 ב - 20:34 קישור ישיר

  מתוך השאלות הנפיצות של עין הדג:

  ש: למה אתם לא מדרגים עם כוכבים?
  ת: קודם כל, כי אנחנו נהנים לדון בסרט – להבין מה טוב בו ומה לא. אנחנו לא מאמינים שצריך לתייג סרט תחת תוויות, או לכמת אותו. ליהנות מסרט זו הרגשה, לא פונקציה של מספר. נראה לנו שאם נתחיל לדרג סרטים, הדיונים באתר יגלשו כמעט כולם ל"למה הסרט קיבל X כוכבים, ולא Y כמו שמגיע לו". במתכונת הנוכחית, כל מבקר/גולש יכול להגיד מה הוא אהב בסרט ומה לא – והרי אי אפשר להגדיר במספר כמה מהסרט אהבת וכמה לא. וזו עוד סיבה: סרט מורכב מכמה דברים. אפשר ליהנות מאוד מהעלילה (או אפילו לחשוב שהרעיון טוב, אבל הפיתוח שלה התפספס) ועדיין להגיד שהאקשן היה חרא, והשחקנים היו ככה-ככה. איך לדרג את זה? ואם כן נדרג – מי שיקרא ישר יסתכל על מספר הכוכבים שהסרט קיבל, ולא יקרא את כל השאר.

 6. פלאפי 4 דצמבר 2006 ב - 21:27 קישור ישיר

  ומאיפה לעורכי הטבלה את נתוני הכוכבים משאר האתרים?

  ממדגם קל שערכתי, עולה כי אין אתר אחד שמפרסם ציון לסרט בביקורות שבו (למעט העכבר, שמפרסם את "דירוג המבקרים"). הייתי יכול להסתפק בתשובה שהוכנסו לטבלה רק אתרים מסחריים, אבל קשה לי לראות את "סינמסקופ" ככזה.

 7. הפינגווין 4 דצמבר 2006 ב - 22:29 קישור ישיר

  יכול להיות שעורכי הטבלה פונים אישית למבקרים ומבקשים מהם לתת ציון. אני לא יכול לדבר בשם עורכי עין הדג, אבל אם פנו אליהם, הם ודאי לא מעוניינים לתת כוכבים בשמם של כותבים אחרים. להזכירך, רוב הביקורות בעין הדג אינן נכתבות בידי העורכים, אלא בידי גולשים.

 8. רד פיש 4 דצמבר 2006 ב - 23:57 קישור ישיר

  לא פנו אלינו.

 9. הפינגווין 5 דצמבר 2006 ב - 1:21 קישור ישיר

  אבל אתם אתר דינאמי. עם יד.


השאירו תגובה