05 דצמבר 2006 | 10:45 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

ראש בראש עם משפחת ורהובן

אחרי שלושה סופי שבוע בבתי הקולנוע ראו את "קזינו רויאל" 114,000 איש בישראל.
אחרי חודש בבתי הקולנוע ראו את "מיס סאנשיין הקטנה" רק 21,000 איש. את "שנה מופלאה" של רידלי סקוט עם ראסל קרואו ראו בסוף שבוע הבכורה שלו רק כ-9,500 איש. ומסינמטק תל אביב מדווחים שבתום חודש הקרנות של "שורטבאס" מכר הסרט כ-10,000 כרטיסים. לא מספר אסטרונומי בפני עצמו, אבל מכובד מאוד כשזוכרים שהסרט מוצג בעותק אחד בלבד, בהקרנה אחת ביום באולם של כ-100 מקומות. כמעט כל הקרנה היא סולד אאוט.

=====================

לפסטיבל היהודי בירושלים יגיעו גם פול ורהובן וגם מייקל ורהובן. אני לא יכול שלא לחשוב בשעשוע שהפסטיבל רצה להזמין אחד והזמין את השני בטעות. פול ורהובן הוא הולנדי והבמאי של "רובוקופ", "גברים בחלל" ו"אינסטינקט בסיסי". הוא מגיע לפסטיבל עם סרט השואה שלו "הספר השחור". מייקל ורהובן (או, למעשה, מיכאל ורהובן) הוא גרמני ("ילדה רעה") שמביא לפסטיבל את סרט השואה שלו "החייל האלמוני". ואגב, מיכאל ורהובן הוא בנו של הבמאי פול ורהובן, אבל לא פול ורהובן המנוח, לא פול ורהובן המפורסם. למעשה, אין שום קשר משפחתי בין פול ומיכאל.
סרט הפתיחה של הפסטיבל היהודי, שיתחיל ב-16 בדצמבר, יהיה "ראש בראש עם משפחת שטיין", ידישקייט קולנועי אמריקאי על בר מצווה שיצאה משליטה. הסרט יעלה בארץ בהמשך החודש וכבר אפשר להשיג אותו בדי.וי.די.

2 תגובות ל - “ראש בראש עם משפחת ורהובן”

  1. דן ברזל 10 דצמבר 2006 ב - 11:33 קישור ישיר

    העובדה שאין כאן תגובות לא תעשה טוב למה שאני עומד לכתוב, אבל בכל זאת:
    פול ורהובן מגיע ארצה ואף סינמטק לא חושב לערוך לו רטרוספקטיבה קצרה? נכון, הוא במאי מאוד שנוי במחלוקת, יש שרואים בו זבל מוחלט, אך יש כאלה (כמוני) שמותחים קו בין "רומן הדמים", "רובוקופ" ו"גברים בחלל" וטוענים שמדובר בסאטיריקן חתרני ומרתק. כבר חלקו כבוד לבמאים זניחים ממנו, ואני מניח שעותקי סרטיו שוכבים איפשהו בארץ. אז למה מחכים?

  2. רתם 10 דצמבר 2006 ב - 11:52 קישור ישיר

    ככל הידוע לי, לרוב במקרים של סרטי אולפנים הוליוודיים יש בעייה של זכויות, שלא מאפשרת הקרנה שלהם בסינמטקים כמה שנים אחרי שהופצו. עובדה שלא מרבים להקרין סרטים ישנים יותר של שפילברג, דה פאלמה או קופולה, אף-על-פי שהוקרנו מסחרית בישראל ובטח יהיה להם ביקוש אם יוקרנו שוב בסינמטק. מצד שני, לפני כמה שנים עשו בסינמטק מרתון מפואר של ארבעת סרטי "הנוסע השמיני"…
    בקיצור, מי שיכול להבהיר את המצב יותר ממני – אשמח אם יעשה זאת.


השאירו תגובה