01 פברואר 2010 | 14:26 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

מימדים

דברים שרואים בדרך לבית הספר: צילומי הסדרה "סימני שאלה" (במאי: אופיר בביוף, תסריטאי: עידו דרור) התחילו אתמול בדירה בקומת הקרקע ברחוב מודליאני 16 בתל אביב. הם יצלמו שם עד יום רביעי.


===========דברים שלא רואים: קיבלתם קומוניקט על הבכורה הטלוויזיונית המתקרבת ל"גן עדן עכשיו", סרטו המעולה והמכעיס של האני אבו אסעד, זוכה גלובוס הזהב והמועמד לאוסקר? קבלו ביטול. צנזורה עצמית? הוראה מלמעלה? חשש ממחלוקות? מדאיג, מדאיג, מדאיג. בין זה ובין העליהום על יהונתן סגל, משהו לא נעים קורה כאן מבחינת חופש האמנות.========


אגב: "מר שועל המהולל" (שיוקרן ברביעי בחמישי ב-20:30 בסינמטק חולון), יוקרן גם ב-11.2 וב-13.2 בסינמטק ירושלים. ירושלמים, תפסו אותו.


===============


מישהו הולך הערב לשמוע את פיטר גרינאוויי במוזיאון תל אביב? אם כן, אנא דווחו. אני שמעתי אותו מרצה כבר פעמיים בישראל וקראתי כמה דיווחים מהרצאותיו בחו"ל ונראה לי שזה מופע נודד עם תוכן שחוזר על עצמו. אם יתברר שלא, די אדפוק את הראש בקיר שהחמצתי אותו הערב.


============


אז איך לוקחים סרט דו-מימדי והופכים אותו לתלת מימדי? אנשי הטכנולוגיה של "סלייט" מסבירים. זו היתה השיטה מאז "רכבת לקוטב" ועד "אליס בארץ הפלאות" המתקרב של טים ברטון. "אווטאר" קצת שינה את חוקי המשחק, כי מעכשיו, בזכות המצלמה הקומפקטית שג'יימס קמרון ואחיו פיתחו, יחזרו לצלם מלכתחילה תלת מימד בתוך המצלמה, ולא בעיבוד בדיעבד (קמרון אפילו צוטט כמי שמזלזל בברטון שעשה את "אליס בארץ הפלאות" בשיטה "הישנה").


=========


ג'ון אוגוסט, שכתב לברטון את "סיפורי דגים" ו"צ'רלי בממלכת השוקולד", חושב שהאיי-פאד של אפל הוא מכשיר מצוין לתסריטאים.


===========


אחרי שחשפתי שפעם, לפני שנים, כסטודנט לקולנוע היתה לי חיבה לז'יל דלז, הנה עוד אחד מגיבורי הפילוסופיה העכשווית, שאני עדיין מצליח להתחבר אליהם, גם אחרי שנים מחוץ לאקדמיה: סטנלי קאוול (ובייחוד לספר הזה שלו). מודה, את ספרו האחרון, "עיר של מילים", קניתי אבל רק עלעלתי בו. והנה מגיע בלוג שעשוי לגרום לי סוף סוף לשבת ולקרוא אותו.=============


ובעוד 25 שעות בדיוק, ההכרזה על המועמדים לאוסקר. האם "עג'מי" יהיה מועמד בקטגוריית הסרט הזר? סקוט פיינברג מאמין שכן.

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “מימדים”

 1. עדן 1 פברואר 2010 ב - 18:14 קישור ישיר

  גם קולנוע דיזינגוף בסנטר ייסגר.

 2. דן 1 פברואר 2010 ב - 18:44 קישור ישיר

  וואו כמה שעמו36 הזה ממורמר. פויה.

 3. יוסף 1 פברואר 2010 ב - 19:02 קישור ישיר

  ההקרנה בחולון היא ביום חמישי, לא ברביעי.
  http://www.mediatheque.org.il/broadcast/movie.aspx?Z18vrVQ=HGL


השאירו תגובה