31 ינואר 2006 | 10:48 ~ 35 תגובות | תגובות פייסבוק

ב-15:45: המועמדויות לאוסקר

כאמור, אני אהיה בסרט. אבל עד אז אתם מוזמנים להמר כאן מי יהיה מועמד. והראשון מביניכם שמעלה קופי-פייסט של הרשימה המלאה באיזור התגובות יזכה למעמד של כבוד בבלוג.

הימור שלי: 8 מועמדויות ל"הר ברוקבק". מישהו חושב יותר? פחות?

 

 

נושאים: אוסקר 2005, כללי

35 תגובות ל - “ב-15:45: המועמדויות לאוסקר”

  1. רד פיש 31 ינואר 2006 ב - 10:59 קישור ישיר

    איזה סרט?

  2. עופר ליברגל 31 ינואר 2006 ב - 12:10 קישור ישיר

    ההימור שלי:
    9 מעמדויות: סרט, במאי, שחקן, שחקן משנה, שחקנית משנה, תסריט, עריכה, צילום ופסקול.
    מעומדים לסרט:
    הר ברוקבק, התרסקות, הולך בדרכי, לילה טוב ובהצלחה, טרומן קפוטה.
    במאי: במקום הבמאי של טרומן קפוטה נכנס דיויד קרונברג על היסטוריה של אליומת.
    שחקן: פיליפ סימור הופמן (טרומן קפוטה), הית לדג'ר (הר ברוקבק), חאקיון פיניקס (הולך בדרכי) טנרס האוורד (האסל אנד פלו) דיויד סטראתיירן (לילה טוב ובהצלחה)
    שחקנית: ריס ותירספון (הולך בדרכי) פליסטי הופמן (טרנס אמריקה) ג'ודי דנץ (גברת הנדרסון מציגה) קיירה נייטלי (גאוה ודעה קדומה) לורה לייני (חיים בין השורות)
    שחקן משנה: ג'ייק גי'לנוהל (הר ברוקבק), ג'ורג קלוני (סוריאניה), פול ג'ימאטי (סינדרלה מן), מאט דילון (התרסקות) דון צ'ידך (התרסקות)
    שחקנית משנה: רייצ'ל וייז (הגנן המסור), מריה בלו (היסטוריה של אלימות), סקרלט ג'והנסון (נקודת מפגש), מישל ויליאמס (הר ברוקבק), קתרין קיינר (טרומן קפוטה)
    תסריט מקורי: לילה טוב ובהצלחה, נקודת מפגש, התרסקות, לחיות בין השורות, סוריאניה
    תסריט מעובד: הר ברוקבק, היסטוריה של אלימות, הולך בדרכי, טרומן קפוטה, הגנן המסור

    בעוד מספר שעות אתבדה.

  3. הפינגווין 31 ינואר 2006 ב - 12:35 קישור ישיר

    ההימור שלי (שקצת השתנה מאז שכתבתי באתר שלי) די דומה לשל עופר:

    סרט: הר ברוקבק (9 מועמדויות), לילה טוב ובהצלחה (7 מועמדויות), הולך בדרכי (7 מועמדויות), טרומן קאפוטה (7 מועמדויות), התרסקות (5 מועמדויות).
    בימוי: אנג לי (הר ברוקבק), ג'ורג' קלוני (לילה טוב ובהצלחה), דיוויד קרוננברג (היסטוריה של אלימות), בנט מילר (קאפוטה), פול האגיס (התרסקות).
    שחקן ראשי: הית' לדג'ר (הר ברוקבק), פיליפ סימור הופמן (קאפוטה), חואקין פניקס (הולך בדרכי), דיוויד סטראת'יירן (לילה טוב ובהצלחה), טרנס הווארד (האסל אנד פלו).
    שחקנית ראשית: ריס ווית'רספון (הולך בדרכי), פליסיטי האפמן (טרנסאמריקה), ג'ודי דנץ' (גברת הנדרסון גאה להציג), קירה נייטלי (גאוה ודעה קדומה), ג'ואן אלן (הצד החיובי של הכעס).
    שחקן משנה: ג'ייק ג'ילנהול (הר ברוקבק), ג'ורג' קלוני (סוריאנה), פול ג'יאמטי (סינדרלה מן), מאט דילון (התרסקות), אד האריס (היסטוריה של אלימות)*.
    שחקנית משנה: מריה בלו (היסטוריה של אלימות), רייצ'ל ווייז (הגנן המסור), מישל וויליאמס (הולך בדרכי), קתרין קינר (קאפוטה), איימי אדמס (ג'ונבאג).
    תסריט מקורי: לילה טוב ובהצלחה, התרסקות, נקודת מפגש, סינדרלה מן, חיים בין השורות.
    תסריט מעובד: הר ברוקבק, טרומן קאפוטה, מינכן, הגנן המסור, הולך בדרכי.
    סרט זר: צוצי (דרום אפריקה), גן עדן עכשיו (פלסטין), Mother of Mine (פינלנד), סופי שול – הימים האחרונים (גרמניה), C.R.A.Z.Y (קנדה).
    סרט אנימציה: וולאס וגרומיט והארנב הקטלני, חתונת הרפאים, מדגסקר.

    *זה, כנראה, ההימור הגדול והכי לא סביר ברשימה.

  4. גיא אורבניאק 31 ינואר 2006 ב - 13:19 קישור ישיר

    סרט השנה:
    1."הר ברוקבק"
    2."good night, and good luck"
    3."התרסקות"
    4."קפוטה"
    5."הולך בדרכי"
    עשוי להפתיע:"הגנן המסור"

    במאי השנה:
    1.אנג לי-"הר ברוקבק"
    2.ג'ורג' קלוני-"good night, and good luck"
    3.פול האגיס-"התרסקות"
    4.סטיבן שפילברג-"מינכן"
    5.דייויד קרוננברג-"היסטוריה של אלימות"
    עשוי להפתיע:פרננדו מאיירלס-"הגנן המסור"

    שחקן ראשי:
    1.פיליפ סימור הופמן-"קפוטה"
    2.הית' לדג'ר-"הר ברוקבק"
    3.חואקין פיניקס-"הולך בדרכי"
    4.דייויד סתרט'רן-"good night, and good luck"
    5.ראסל קרואו-"סינדרלה מן"
    עשוי להתברג ברשימה:טרנס האוורד-"hustle and flow"

    שחקנית ראשית:
    1.ריס וית'רספון-"הולך בדרכי"
    2.פליסיטי האפמן-"טראנס אמריקה"
    3.שרליז ת'רון-"north country"
    4.ג'ודי דנץ'-"גברת הנדרסון גאה להציג"
    5.ג'ואן אלן-"הצד הטוב של הכעס"
    עשויה להתברג ברשימה:קירה נייטלי-"גאווה ודיעה קדומה"

    שחקן משנה:
    1.ג'ייק ג'ילנהול-"הר ברוקבק"
    2.פול ג'יאמטי-"סינדרלה מן"
    3.ג'ורג' קלוני-"syriana"
    4.מאט דילון-"התרסקות"
    5.פרנק לנג'לה-" good night and good luck"
    עשוי להתברג ברשימה : טרנס האוורד-"התרסקות"

    שחקנית משנה:
    1.רייצ'ל וייז-"הגנן המסור"
    2.מישל וויליאמס-"הר ברוקבק"
    3.קת'רין קיניר-"קפוטה"
    4.איימי אדמס-"junebug"
    5.מריה בלו-"היסטוריה של אלימות"
    עשויה להתברג ברשימה:פרנסס מקדורמנד-"north country"

    תסריט מקורי:
    1."good night, and good luck"
    2."התרסקות"
    3."the squid and the whale"
    4."נקודת מפגש"
    5."syriana"
    עשוי להתברג ברשימה:"סינדרלה מן"

    תסריט מעובד:
    1."הר ברוקבק"
    2."קפוטה"
    3."הגנן המסור"
    4."היסטוריה של אלימות"
    5."גאווה ודיעה קדומה"
    עשוי להתברג ברשימה:"מינכן"

    סרט זר:
    1."גן עדן עכשיו"-פלשתין
    2."טסוטסי"-דרום אפריקה
    3."חג שמח"-צרפת
    4."mother of mine"-פינלנד
    5."הילד"-בלגיה
    עשוי להתברג ברשימה:"סופי שול-ימים אחרונים"-גרמניה

    סרט אנימציה באורך מלא:
    1."וואלאס וגרומיט"
    2."חתונת הרפאים"
    3."צ'יקן ליטל"
    עשוי להתברג ברשימה:"הטירה הנעה"

    צילום:
    1."הר ברוקבק"
    2."good night and good luck"
    3."קינג קונג"
    4."זכרונותיה של גיישה"
    5."הגנן המסור"
    עשוי להתברג ברשימה:"the new world"

    עריכה:
    1."הר ברוקבק"
    2."good night. and good luck"
    3."התרסקות"
    4."הגנן המסור"
    5."מינכן"
    עשוי להתברג ברשימה:"הולך בדרכי"

    עצוב תלבושות:
    1."זכרונותיה של גיישה"
    2."נארניה:האריה,המכשפה וארון הבגדים"
    3."גאווה ודיעה קדומה"
    4."קזנובה"
    5."גברת הנדרסון גאה להציג"
    עשוי להתברג ברשימה:"צ'רלי בממלכת השוקולד"

    מוזיקה מקורית:
    1."הר ברוקבק"
    2."זכרונותיה של גיישה"
    3."קינג קונג"
    4."צ'רלי בממלכת השוקולד"
    5."the new world"
    עשוי להתברג ברשימה:"סינדרלה מן"

    שיר מקורי:
    1."travelin' thru" מתוך "טראנסאמריקה"
    2."hustle and flow" מתוך "hustle and flow"
    3."there's nothing like a show on broadway" מתוך "המפיקים"
    4."in the deep" מתוך "התרסקות"
    5."dicholo" מתוך "הגנן המסור"
    עשוי להתברג ברשימה:"can't take it in" מתוך "נארניה"

    סאונד:
    1."קינג קונג"
    2."הולך בדרכי"
    3."מלחמת העולמות"
    4."מלחמת הכוכבים 3:נקמת הסית'"
    5."מינכן"
    עשוי להתברג ברשימה:"זכרונותיה של גיישה"

    עריכת סאונד:
    1."קינג קונג"
    2."מלחמת העולמות"
    3."מלחמת הכוכבים 3:נקמת הסית'"
    עשוי להתברג ברשימה:"הארי פוטר וגביע האש"

    אפקטים ויזואלים:
    1."קינג קונג"
    2."מלחמת הכוכבים 3:נקמת הסית'"
    3."הארי פוטר וגביע האש"
    עשוי להתברג ברשימה:"נארניה:האריה,המכשפה וארון הבגדים"

    איפור:
    1."נארניה:האריה ,המכשפה וארון הבגדים"
    2."the new world"
    3."מלחמת הכוכבים 3:נקמת הסית'"
    עשוי להתברג ברשימה:"the libertine"

    סרט דוקומנטרי באורך מלא:
    1."משפחת הקיסרים"
    2."murderball"
    3."enron:the smartest guys in the room"
    4."ניו יורק רוקדת"
    5."after innocence"
    עשוי להתברג ברשימה:"favela rising"

  5. גיא אורבניאק 31 ינואר 2006 ב - 13:49 קישור ישיר

    ועוד קטגוריה ששכחתי…

    עיצוב אמנותי:
    קינג קונג
    זכרונותיה של גיישה
    צ'רלי בממלכת השוקולד
    good night and good luck
    באטמן מתחיל
    עשוי להתברג ברשימה:קזנובה

  6. shai 31 ינואר 2006 ב - 13:49 קישור ישיר

    While everyone are busy with the Oscar Nomeniees, here are some of the nomeniees for the Razzies. No surprises there,except maybe Tom Cruise.

    Worst movie

    Deuce Bigalow: European Gigolo
    Sony/Columbia

    Dirty Love
    First Look Pictures

    Dukes of Hazzard
    Warner Bros./Village Roadshow

    House of Wax
    Warner Bros.

    Son of the Mask
    New Line

    Worst Actor

    Tom Cruise
    War of the Worlds

    Will Ferrell
    Bewitched and Kicking & Screaming

    Jamie Kennedy
    Son of the Mask

    The Rock
    Doom

    Rob Schneider
    Deuce Bigalow: European Gigolo

    Worst actress

    Jessica Alba
    Fantastic Four and Into the Blue

    Hilary Duff
    Cheaper by the Dozen 2 and The Perfect Man

    Jennifer Lopez
    Monster in Law

    Jenny McCarthy
    Dirty Love

    Tara Reid
    Alone in the Dark

    Worst remake or a sequel

    Bewitched
    Sony/Columbia

    Deuce Bigalow: European Gigolo
    Sony/Columbia

    Dukes of Hazzard
    Warner Bros./Village Roadshow

    House of Wax
    Warner Bros.

    Son of the Mask
    New Line Cinema

    Worst diretcor

    John Asher
    Dirty Love

    Ewe Boll
    Alone in the Dark

    Jay Chandrasekhar
    The Dukes of Hazzard

    Nora Ephron
    Bewitched

    Lawrence Gutterman
    Son of the Mask

    The full list is here:
    http://www.razzies.com/default.asp

  7. הפינגווין 31 ינואר 2006 ב - 14:13 קישור ישיר

    יש לי משאלת לב שמדריך הטרמפיסט לגלקסיה יהיה מועמד לשיר המקורי על So long and thank you for the fish.

  8. יובל 31 ינואר 2006 ב - 14:32 קישור ישיר

    לידיעתך, אנחנו ב-2006

  9. הפינגווין 31 ינואר 2006 ב - 14:39 קישור ישיר

    "לידיעתך, אנחנו ב-2006"

    הטקס נערך בשנת 2006, אבל מתייחס לסרטים שיצאו ב-2005. על כן, הוא נקרא "אוסקר 2005". טקסי אוסקר תמיד נקראים על שם השנה שהסתיימה.

  10. עופר ליברגל 31 ינואר 2006 ב - 15:44 קישור ישיר

    ההפתעה: אנחנו מופתיעים שמכך שמינכן מועמד לסרט הטוב ביותר. המועמדים האחרים לסרט: הר ברוקבק, התרסקות, לילה טוב ובהצלחה וטרומן קפוטה.

  11. ברווז גומי 31 ינואר 2006 ב - 15:47 קישור ישיר

    מזל טוב לגן עדן עכשיו.

  12. רמי 31 ינואר 2006 ב - 15:52 קישור ישיר

    טוב זה לא קופי פייסט אבל: סרט: מינכן, הר ברוקבק, לילה טוב ובהצלחה, טרומן קפוטה, התרסקות. במאי: סטיבן שפילברג, פול האגיס, אנג לי, בנט מילר וג'ורג' קלוני. שחקן: חואקין פיניקס, הית' לדג'ר, פיליפ סימור הופמן, דיויד סלאת'רין (או איך שלא הולך השם שלו), טרנס האוורד. שחקנית: פליסיטי האפמן, ריס ווית'רספון, שרליז ת'רון, ג'ודי דנץ', קיירה נייטלי. תסריטים (לא זוכר מי מקורי ומי מעובד…): נקודת מפגש, סקוויד אנד ווהייל, לילה טוב ובהצלחה, קפוטה, הר ברוקבק, התרסקות, מינכן (נראה לי), היסטוריה של אלימות, הולך ברכי (נראה לי), לא זוכר.
    שחקנית משנה: פרנסיס מקדורמנד, קתרין קינר, רייצ'ל וויז, מישל וויליאמס, לא זוכר.
    שחקן משנה: מאט דילון, ג'ורג' קלוני, ג'ייק ג'ילנהול, לא זוכר…

  13. רמי 31 ינואר 2006 ב - 15:54 קישור ישיר

    אה כן סרט אנימציה: וואלאס וגרומיט, חתונת הרפאים, הטירה הנעה.
    סרט זר: גן עדן עכשיו, חג שמח, אחד מאיטליה, אחד מדרום אפריקה ועוד משהו.
    שחקן משנה ששכחתי: פול ג'יאמטי

  14. עופר ליברגל 31 ינואר 2006 ב - 15:56 קישור ישיר

    עקב שליח שבחר עיתוי לא טוב לא צפיתי בכל טקס ההכרזה במלואו. אבל תוספות לרמי: איימי אדמס על ג'ונבאג כשחקנית משנה, ויליאם הארט כשחקן משנה (על היסטוריה של אלימות) ופול ג'יאמטי כשחקן משנה (סינדרלה מן).

  15. הפינגווין 31 ינואר 2006 ב - 15:56 קישור ישיר

    המועמדים:

    סרט: הר ברוקבק, לילה טוב ובהצלחה, התרסקות, טרומן קאפוטה, מינכן.
    שחקן ראשי: הית' לדג'ר (הר ברוקבק), פיליפ סימור הופמן (טרומן קאפוטה), חואקין פניקס (הולך בדרכי), דיוויד סטראת'רן (לילה טוב ובהצלחה),טרנס הווארד (האסל אנד פלו).
    שחקנית ראשית: ריס ווית'רספון (הולך בדרכי), פליסיטי האפמן (טרנסאמריקה), ג'ודי דנץ' (גברת הנדרסון גאה להציג), שרליז ת'רון (ארץ קרה), קירה נייטלי (גאוה ודעה קדומה).
    שחקן משנה: ג'ייק ג'ילנהול (הר ברוקבק), פול ג'יאמטי (סינדרלה מן), מאט דילון (התרסקות), ג'ורג' קלוני (סוריאנה), וויליאם הארט (היסטוריה של אלימות).
    שחקנית משנה: רייצ'ל ווייז (הגנן המסור), מישל וויליאמס (הר ברוקבק), קת'רין קינר (טרומן קאפוטה), איימי אדמס (ג'ונבאג), פרנסס מק'דורמנד (ארץ קרה).
    בימוי: אנג לי (הר ברוקבק), ג'ורג' קלוני (לילה טוב ובהצלחה), סטיבן שפילברג (מינכן), פול האגיס (התרסקות), בנט מילר (טרומן קאפוטה).
    תסריט מקורי: לילה טוב ובהצלחה, התרסקות, חיים בין השורות, נקודת מפגש, סוריאנה.
    תסריט מעובד: הר ברוקבק, טרומן קאפוטה, הגנן המסור, היסטוריה של אלימות, מינכן.
    סרט אנימציה: הטירה הנעה, חתונת הרפאים, וולאס וגרומיט והארנב הקטלני.
    סרט זר: חג שמח (צרפת), סופי שול – הימים האחרונים (גרמניה), La bestia nel coure (איטליה), גן עדן עכשיו (הרשות הפלסטינית*), צוצי (דרום אפריקה).

    *האקדמיה הכריזה כי המועמדות היא של "הרשות הפלסטינית", לא פלסטין.

  16. הפינגווין 31 ינואר 2006 ב - 15:58 קישור ישיר

    באופן נדיר, יש השנה התאמה מלאה של 5/5 בין המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר לבין המועמדים על בימוי.

  17. רמי 31 ינואר 2006 ב - 15:59 קישור ישיר

    מצחיק שכחתי דווקא את אלה שהיו קרובים ללבי. וויליאם הארט וסופי שול (ואיימי אדאמס ושני תסריטים).

  18. עופר ליברגל 31 ינואר 2006 ב - 16:03 קישור ישיר

    חוץ ממינכן שהיה פיבוריט והפך למפתיע יש עוד הפתעה גדןלה: כל המועמדים לסרט הטוב ביותר מועמדים גם לבימוי, זה הגיוני, אבל האקדמיה בדרך כלל נמנעת מכך. כמו כן אותי הפתיעו שתי המועמדויות ל"ארץ קרה" והמועמדות של ויליאם הארט (אז זה סופי שהוא לא ספוילר?). ההעדרות שהכי מרגיזה אותי: מריה בלו לא מועמדת כשחקנית משנה.

  19. יצחק שיזגל 31 ינואר 2006 ב - 16:04 קישור ישיר

    מה עם הקטגוריות הבאות:
    BEST COSTUMES
    BEST CINEMATOGRAPHY
    BEST ART DIRECTION
    BEST FILM EDITING
    BEST VISUAL EFFECTS
    BEST MAKE UP
    BEST FILM SCORE
    BEST SOUND
    BEST SOUND EFFECTS MIXING
    BEST SONG
    BEST DOCUMENTARY
    Live Action Short
    Documentary Short
    Animated Short

    ????

  20. יצחק שיזגל 31 ינואר 2006 ב - 16:08 קישור ישיר

    מצאתי:
    http://cinemascope.co.il/?p=42#comments

  21. james newton howard 31 ינואר 2006 ב - 16:10 קישור ישיר

    Oscar Nominees:
    Best Motion Picture of the Year
    Nominees:

    Brokeback Mountain (2005) – Diana Ossana, James Schamus

    Capote (2005) – Caroline Baron, William Vince, Michael Ohoven

    Crash (2004) – Paul Haggis, Cathy Schulman

    Good Night, and Good Luck. (2005) – Grant Heslov

    Munich (2005) – Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, Barry Mendel

    Best Performance by an Actor in a Leading Role
    Nominees:

    Philip Seymour Hoffman for Capote (2005)

    Terrence Howard for Hustle & Flow (2005)

    Heath Ledger for Brokeback Mountain (2005)

    Joaquin Phoenix for Walk the Line (2005)

    David Strathairn for Good Night, and Good Luck. (2005)

    Best Performance by an Actress in a Leading Role
    Nominees:

    Judi Dench for Mrs. Henderson Presents (2005)

    Felicity Huffman for Transamerica (2005)

    Keira Knightley for Pride & Prejudice (2005)

    Charlize Theron for North Country (2005)

    Reese Witherspoon for Walk the Line (2005)

    Best Performance by an Actor in a Supporting Role
    Nominees:

    George Clooney for Syriana (2005)

    Matt Dillon for Crash (2004)

    Paul Giamatti for Cinderella Man (2005)

    Jake Gyllenhaal for Brokeback Mountain (2005)

    William Hurt for A History of Violence (2005)

    Best Performance by an Actress in a Supporting Role
    Nominees:

    Amy Adams for Junebug (2005)

    Catherine Keener for Capote (2005)

    Frances McDormand for North Country (2005)

    Rachel Weisz for The Constant Gardener (2005)

    Michelle Williams for Brokeback Mountain (2005)

    Best Achievement in Directing
    Nominees:

    George Clooney for Good Night, and Good Luck. (2005)

    Paul Haggis for Crash (2004)

    Ang Lee for Brokeback Mountain (2005)

    Bennett Miller for Capote (2005)

    Steven Spielberg for Munich (2005)

    Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen
    Nominees:

    Crash (2004) – Paul Haggis, Robert Moresco

    Good Night, and Good Luck. (2005) – George Clooney, Grant Heslov

    Match Point (2005) – Woody Allen

    The Squid and the Whale (2005) – Noah Baumbach

    Syriana (2005) – Stephen Gaghan

    Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published
    Nominees:

    Brokeback Mountain (2005) – Larry McMurtry, Diana Ossana

    Capote (2005) – Dan Futterman

    The Constant Gardener (2005) – Jeffrey Caine

    A History of Violence (2005) – Josh Olson

    Munich (2005) – Tony Kushner, Eric Roth

    Best Achievement in Cinematography
    Nominees:

    Batman Begins (2005) – Wally Pfister

    Brokeback Mountain (2005) – Rodrigo Prieto

    Good Night, and Good Luck. (2005) – Robert Elswit

    Memoirs of a Geisha (2005) – Dion Beebe

    The New World (2005) – Emmanuel Lubezki

    Best Achievement in Editing
    Nominees:

    The Constant Gardener (2005) – Claire Simpson

    Crash (2004) – Hughes Winborne

    Munich (2005) – Michael Kahn

    Walk the Line (2005) – Michael McCusker

    Cinderella Man (2005) – Daniel P. Hanley, Mike Hill

    Best Achievement in Art Direction
    Nominees:

    Good Night, and Good Luck. (2005) – James D. Bissell, Jan Pascale

    King Kong (2005) – Grant Major, Dan Hennah, Simon Bright

    Memoirs of a Geisha (2005) – John Myhre, Gretchen Rau

    Pride & Prejudice (2005) – Sarah Greenwood, Katie Spencer

    Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) – Stuart Craig, Stephanie McMillan

    Best Achievement in Costume Design
    Nominees:

    Memoirs of a Geisha (2005) – Colleen Atwood

    Walk the Line (2005) – Arianne Phillips

    Charlie and the Chocolate Factory (2005) – Gabriella Pescucci

    Mrs. Henderson Presents (2005) – Sandy Powell

    Pride & Prejudice (2005) – Jacqueline Durran

    Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score
    Nominees:

    Brokeback Mountain (2005) – Gustavo Santaolalla

    The Constant Gardener (2005) – Alberto Iglesias

    Memoirs of a Geisha (2005) – John Williams

    Munich (2005) – John Williams

    Pride & Prejudice (2005) – Dario Marianelli

    Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song
    Nominees:

    Hustle & Flow (2005) ("It's Hard Out Here For a Pimp")

    Crash (2004) ("In the Deep")

    Transamerica (2005) ("Travelin' Thru")

    Best Achievement in Makeup
    Nominees:

    The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) – Howard Berger, Nikki Gooley

    Cinderella Man (2005)

    Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith (2005)

    Best Achievement in Sound
    Nominees:

    The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) – Terry Porter, Dean A. Zupancic, Tony Johnson

    King Kong (2005) – Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek

    Memoirs of a Geisha (2005) – Kevin O'Connell, Greg P. Russell, Rick Kline, John Pritchett

    Walk the Line (2005) – Paul Massey, Doug Hemphill, Peter F. Kurland

    War of the Worlds (2005) – Andy Nelson, Anna Behlmer, Ron Judkins

    Best Achievement in Sound Editing
    Nominees:

    King Kong (2005) – Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn

    Memoirs of a Geisha (2005) – Wylie Stateman

    War of the Worlds (2005) – Richard King

    Best Achievement in Visual Effects
    Nominees:

    The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) – Dean Wright, Bill Westenhofer, Jim Berney, Scott Farrar

    King Kong (2005) – Joe Letteri

    War of the Worlds (2005) – Pablo Helman, Dennis Muren, Randy Dutra, Daniel Sudick

    Best Animated Feature Film of the Year
    Nominees:

    Corpse Bride (2005) – Tim Burton, Mike Johnson

    Hauru no ugoku shiro (2004) – Hayao Miyazaki

    Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005) – Steve Box, Nick Park

    Best Foreign Language Film of the Year
    Nominees:

    Joyeux Noël (2005) (France)

    Sophie Scholl – Die letzten Tage (2005) (Germany)

    Paradise Now (2005) (Palestine)

    Tsotsi (2005) (South Africa)

    Don't Tell (2005) (Italy)

    Best Documentary, Features
    Nominees:

    Darwin's Nightmare (2004)

    Enron: The Smartest Guys in the Room (2005)

    Marche de l’empereur, La (2005)

    Murderball (2005)

    Street Fight (2005)

    Best Documentary, Short Subjects
    Nominees:

    God Sleeps in Rwanda (2005)

    A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin (2005)

    The Life of Kevin Carter (2004)

    The Mushroom Club

    Best Short Film, Animated
    Nominees:

    Badgered (2005) – Sharon Colman

    The Moon and the Son (2005) – John Canemaker, Peggy Stern

    One Man Band (2005) – Mark Andrews, Andrew Jimenez

    The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello (2005) – Anthony Lucas

    9 (2005) – Shane Acker

    Best Short Film, Live Action
    Nominees:

    Ausreißer (2004)

    Cashback (2004)

    Síðasti bærinn í dalnum (2004)

    Our Time Is Up (2004)

    Six Shooter (2005)

  22. shai 31 ינואר 2006 ב - 16:10 קישור ישיר

    Ans here is the complete list:

    Performance by an actor in a leading role
    Philip Seymour Hoffman in “Capote” (UA/Sony Pictures Classics)
    Terrence Howard in “Hustle & Flow” (Paramount Classics, MTV Films and New Deal Entertainment)
    Heath Ledger in “Brokeback Mountain” (Focus Features)
    Joaquin Phoenix in “Walk the Line” (20th Century Fox)
    David Strathairn in “Good Night, and Good Luck.” (Warner Independent Pictures)

    Performance by an actor in a supporting role
    George Clooney in “Syriana” (Warner Bros.)
    Matt Dillon in “Crash” (Lions Gate)
    Paul Giamatti in “Cinderella Man” (Universal and Miramax)
    Jake Gyllenhaal in “Brokeback Mountain” (Focus Features)
    William Hurt in “A History of Violence” (New Line)

    Performance by an actress in a leading role
    Judi Dench in “Mrs. Henderson Presents” (The Weinstein Company)
    Felicity Huffman in “Transamerica” (The Weinstein Company and IFC Films)
    Keira Knightley in “Pride & Prejudice” (Focus Features)
    Charlize Theron in “North Country” (Warner Bros.)
    Reese Witherspoon in “Walk the Line” (20th Century Fox)

    Performance by an actress in a supporting role
    Amy Adams in “Junebug” (Sony Pictures Classics)
    Catherine Keener in “Capote” (UA/Sony Pictures Classics)
    Frances McDormand in “North Country” (Warner Bros.)
    Rachel Weisz in “The Constant Gardener” (Focus Features)
    Michelle Williams in “Brokeback Mountain” (Focus Features)

    Best animated feature film of the year
    “Howl’s Moving Castle” (Buena Vista)
    Hayao Miyazaki
    “Tim Burton’s Corpse Bride” (Warner Bros.)
    Tim Burton and Mike Johnson
    “Wallace & Gromit in the Curse of the Were-Rabbit” (DreamWorks Animation SKG)
    Nick Park and Steve Box

    Achievement in art direction
    “Good Night, and Good Luck.” (Warner Independent Pictures)
    Art Direction: Jim Bissell
    Set Decoration: Jan Pascale
    “Harry Potter and the Goblet of Fire” (Warner Bros.)
    Art Direction: Stuart Craig
    Set Decoration: Stephenie McMillan
    “King Kong” (Universal)
    Art Direction: Grant Major
    Set Decoration: Dan Hennah and Simon Bright
    “Memoirs of a Geisha” (Sony Pictures Releasing)
    Art Direction: John Myhre
    Set Decoration: Gretchen Rau
    “Pride & Prejudice” (Focus Features)
    Art Direction: Sarah Greenwood
    Set Decoration: Katie Spencer

    Achievement in cinematography
    “Batman Begins” (Warner Bros.)
    Wally Pfister
    “Brokeback Mountain” (Focus Features)
    Rodrigo Prieto
    “Good Night, and Good Luck.” (Warner Independent Pictures)
    Robert Elswit
    “Memoirs of a Geisha” (Sony Pictures Releasing)
    Dion Beebe
    “The New World” (New Line)
    Emmanuel Lubezki

    Achievement in costume design
    “Charlie and the Chocolate Factory” (Warner Bros.)
    Gabriella Pescucci
    “Memoirs of a Geisha” (Sony Pictures Releasing)
    Colleen Atwood
    “Mrs. Henderson Presents” (The Weinstein Company)
    Sandy Powell
    “Pride & Prejudice” (Focus Features)
    Jacqueline Durran
    “Walk the Line” (20th Century Fox)
    Arianne Phillips

    Achievement in directing
    “Brokeback Mountain” (Focus Features)
    Ang Lee
    “Capote” (UA/Sony Pictures Classics)
    Bennett Miller
    “Crash” (Lions Gate)
    Paul Haggis
    “Good Night, and Good Luck.” (Warner Independent Pictures)
    George Clooney
    “Munich” (Universal and DreamWorks)
    Steven Spielberg

    Best documentary feature
    “Darwin’s Nightmare” (International Film Circuit)
    A Mille et Une Production
    Hubert Sauper
    “Enron: The Smartest Guys in the Room” (Magnolia Pictures)
    An HDNet Films Production
    Alex Gibney and Jason Kliot
    “March of the Penguins” (Warner Independent Pictures)
    A Bonne Pioche Production
    Luc Jacquet and Yves Darondeau
    “Murderball” (THINKFilm)
    An Eat Films Production
    Henry-Alex Rubin and Dana Adam Shapiro
    “Street Fight”
    A Marshall Curry Production
    Marshall Curry

    Best documentary short subject
    “The Death of Kevin Carter: Casualty of the Bang Bang Club”
    A Dan Krauss Production
    Dan Krauss
    “God Sleeps in Rwanda”
    An Acquaro/Sherman Production
    Kimberlee Acquaro and Stacy Sherman
    “The Mushroom Club”
    A Farallon Films Production
    Steven Okazaki
    “A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin”
    A NomaFilms Production
    Corinne Marrinan and Eric Simonson

    Achievement in film editing
    “Cinderella Man” (Universal and Miramax)
    Mike Hill and Dan Hanley
    “The Constant Gardener” (Focus Features)
    Claire Simpson
    “Crash” (Lions Gate)
    Hughes Winborne
    “Munich” (Universal and DreamWorks)
    Michael Kahn
    “Walk the Line” (20th Century Fox)
    Michael McCusker

    Best foreign language film of the year
    “Don’t Tell”
    A Cattleya/Rai Cinema Production
    Italy
    “Joyeux Noël”
    A Nord-Ouest Production
    France
    “Paradise Now”
    An Augustus Film Production
    Palestine
    “Sophie Scholl – The Final Days”
    A Goldkind Filmproduktion and Broth Film Production
    Germany
    “Tsotsi”
    A Moviworld Production
    South Africa

    Achievement in makeup
    “The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe”
    (Buena Vista)
    Howard Berger and Tami Lane
    “Cinderella Man”
    (Universal and Miramax)
    David Leroy Anderson and Lance Anderson
    “Star Wars: Episode III Revenge of the Sith”
    (20th Century Fox)
    Dave Elsey and Annette Miles

    Achievement in music written for motion pictures (Original score)
    “Brokeback Mountain” (Focus Features) Gustavo Santaolalla
    “The Constant Gardener” (Focus Features) Alberto Iglesias
    “Memoirs of a Geisha” (Sony Pictures Releasing) John Williams
    “Munich” (Universal and DreamWorks) John Williams
    “Pride & Prejudice” (Focus Features) Dario Marianelli

    Achievement in music written for motion pictures (Original song)
    “In the Deep” from “Crash” (Lions Gate)
    Music by Kathleen “Bird” York and Michael Becker
    Lyric by Kathleen “Bird” York
    “It’s Hard Out Here for a Pimp” from“Hustle & Flow” (Paramount Classics, MTV Films and New Deal Entertainment)
    Music and Lyric by Jordan Houston, Cedric Coleman and Paul Beauregard
    “Travelin’ Thru” from “Transamerica” (The Weinstein Company and IFC Films)
    Music and Lyric by Dolly Parton

    Best motion picture of the year
    “Brokeback Mountain” (Focus Features)
    A River Road Entertainment Production
    Diana Ossana and James Schamus, Producers
    “Capote” (UA/Sony Pictures Classics)
    An A-Line Pictures/Cooper’s Town/ Infinity Media Production
    Caroline Baron, William Vince and Michael Ohoven, Producers
    “Crash” (Lions Gate)
    A Bob Yari/DEJ/Blackfriar’s Bridge/ Harris Company/ApolloProscreen GmbH & Co./Bull’s Eye Entertainment Production
    Paul Haggis and Cathy Schulman, Producers
    “Good Night, and Good Luck.” (Warner Independent Pictures)
    A Good Night Good Luck LLC Production
    Grant Heslov, Producer
    “Munich” (Universal and DreamWorks)
    A Universal Pictures/DreamWorks Pictures Production
    Kathleen Kennedy, Steven Spielberg and Barry Mendel, Producers

    Best animated short film
    “Badgered”
    A National Film and Television School Production
    Sharon Colman
    “The Moon and the Son: An Imagined Conversation”
    A John Canemaker Production
    John Canemaker and Peggy Stern
    “The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello” (Monster Distributes)
    A 3D Films Production
    Anthony Lucas
    “9”
    A Shane Acker Production
    Shane Acker
    “One Man Band”
    A Pixar Animation Studios Production
    Andrew Jimenez and Mark Andrews

    Best live action short film
    “Ausreisser (The Runaway)”
    A Hamburg Media School, Filmwerkstatt Production
    Ulrike Grote
    “Cashback” (The British Film Institute)
    A Left Turn Films Production
    Sean Ellis and Lene Bausager
    “The Last Farm”
    A Zik Zak Filmworks Production
    Rúnar Rúnarsson and Thor S. Sigurjónsson
    “Our Time Is Up”
    A Station B Production
    Rob Pearlstein and Pia Clemente
    “Six Shooter” (Sundance Film Channel)
    A Missing in Action Films and Funny Farm Films Production
    Martin McDonagh

    Achievement in sound editing
    “King Kong” (Universal) Mike Hopkins and Ethan Van der Ryn
    “Memoirs of a Geisha” (Sony Pictures Releasing) Wylie Stateman
    “War of the Worlds” (Paramount and DreamWorks) Richard King

    Achievement in sound mixing
    “The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe” (Buena Vista)
    Terry Porter, Dean A. Zupancic and Tony Johnson
    “King Kong” (Universal)
    Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges and Hammond Peek
    “Memoirs of a Geisha” (Sony Pictures Releasing)
    Kevin O’Connell, Greg P. Russell, Rick Kline and John Pritchett
    “Walk the Line” (20th Century Fox)
    Paul Massey, D.M. Hemphill and Peter F. Kurland
    “War of the Worlds” (Paramount and DreamWorks)
    Andy Nelson, Anna Behlmer and Ronald Judkins

    Achievement in visual effects
    “The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe” (Buena Vista)
    Dean Wright, Bill Westenhofer, Jim Berney and Scott Farrar
    “King Kong” (Universal)
    Joe Letteri, Brian Van’t Hul, Christian Rivers and Richard Taylor
    “War of the Worlds” (Paramount and DreamWorks)
    Dennis Muren, Pablo Helman, Randy Dutra and Daniel Sudick

    Adapted screenplay
    “Brokeback Mountain” (Focus Features)
    Screenplay by Larry McMurtry & Diana Ossana
    “Capote” (UA/Sony Pictures Classics)
    Screenplay by Dan Futterman
    “The Constant Gardener” (Focus Features)
    Screenplay by Jeffrey Caine
    “A History of Violence” (New Line)
    Screenplay by Josh Olson
    “Munich” (Universal and DreamWorks)
    Screenplay by Tony Kushner and Eric Roth

    Original screenplay
    “Crash” (Lions Gate)
    Screenplay by Paul Haggis & Bobby Moresco
    Story by Paul Haggis
    “Good Night, and Good Luck.” (Warner Independent Pictures)
    Screenplay by George Clooney & Grant Heslov
    “Match Point” (DreamWorks)
    Written by Woody Allen
    “The Squid and the Whale” (Samuel Goldwyn Films and Sony Pictures Releasing)
    Written by Noah Baumbach
    “Syriana” (Warner Bros.)
    Written by Stephen Gaghan

  23. יצחק שיזגל 31 ינואר 2006 ב - 16:11 קישור ישיר

    הנה הרשימה:

    http://www.oscar.com/nominees/list.html

  24. shai 31 ינואר 2006 ב - 16:15 קישור ישיר

    And Yair was right. 8 Nomination for Brokeback Mountain

  25. הפינגווין 31 ינואר 2006 ב - 16:29 קישור ישיר

    לציין שוויליאם הארט מופיע בהיסטוריה של אלימות זה לא ממש ספוילר, כל עוד נמנעים מלציין מה התפקיד שלו.

    המאזן הסופי, אם לא התבלבלתי בספירה:

    הר ברוקבק: 8 מועמדויות
    לילה טוב ובהצלחה: 6 מועמדויות
    התרסקות: 6 מועמדויות
    טרומן קאפוטה: 5 מועמדויות
    מינכן: 5 מועמדויות

    זכרונותיה של גיישה: 6 מועמדויות
    הולך בדרכי: 5 מועמדויות
    הגנן המסור: 4 מועמדויות
    גאוה ודעה קדומה: 4 מועמדויות
    קינג קונג: 4 מועמדויות
    סינדרלה מן: 3 מועמדויות
    סיפורי נרניה – האריה, המכשפה וארון הבגדים: 3 מועמדויות
    מלחמת העולמות: 3 מועמדויות
    האסל אנד פלו: 2 מועמדויות
    סוריאנה: 2 מועמדויות
    ארץ קרה: 2 מועמדויות
    גברת הנדרסון גאה להציג: 2 מועמדויות
    טרנסאמריקה: 2 מועמדויות
    היסטוריה של אלימות: 2 מועמדויות

    לכל השאר יש מועמדות אחת.

  26. יצחק שיזגל 31 ינואר 2006 ב - 16:31 קישור ישיר

    האם ספילברג יזכה לדעתכם?

  27. james newton howard 31 ינואר 2006 ב - 16:48 קישור ישיר

    אוקיי, הנה השגותיי על המועמדויות:
    שלושת הסרטים הטובים של השנה לדעתי (מאלה שראיתי כמובן) – מלחמת העולמות, קינג קונג והיסטוריה של אלימות – לא מועמדים לפרס הסרט ואו הבימוי. חבל.
    בקטגוריית הפסקול המקורי ג'ון וויליאמס אמנם מועמד של שני סרטים (מינכן וגיישה), אבל דווקא עבודתו הכי טובה השנה (נקמת הסית') לא קיבלה מועמדות. בנוסף, דני אלפמן היה צריך להיות מועמד על צ'רלי בממלכת השוקולד וג'יימס ניוטון הווארד (האמיתי) על קינג קונג.

  28. עידן 4 פברואר 2006 ב - 12:41 קישור ישיר

    יאיר רוה בטח היה בהקרנת חינם נוספת בעת הכרזת המועמדויות לאוסקר. מתי בפעם האחרונה הוא שילם על כרטיס, אוכל החינם הזה?

  29. ליאור 4 פברואר 2006 ב - 17:41 קישור ישיר

    אוכל חינם? היחידים שיש להם איזה צידוק לראות סרטים בחינם בזה אחרי זה הם מבקרי קולנוע, שזו העבודה שלהם. ההקרנות הללו נערכות למעשה עבורם. לא תאמין כמה אנשים שלא כותבים על סרטים הולכים כל הזמן להקרנות חינם רק כי הם מכירים את האנשים הנכונים.

  30. יאיר רוה 5 פברואר 2006 ב - 0:15 קישור ישיר

    נכון, עידן. הייתי בהקרנת חינם (בהנחה שאתה לא מקבל את צירוף המילים "זמן הוא כסף". כפי שאתה שם לב זו הקרנה בשעת צהריים, באמצע יום עבודה, מה שאומר שבאותו יום הייתי צריך לעבוד עד שעה מאוחרת. אני לא מקטר חלילה, אני מת על סרטים ומקפיד לראות לפחות אחד או שניים ביום). לעומת זאת מדי שבוע אני רואה סרטים שאני משלם עליהם כרטיס (שאני מקבל עליו החזר מהמערכת), כשאני רוצה להשלים סרטים שהחמצתי, או כשאני רוצה לראות סרט. ואני לא מבין למה 35 השקלים האלה לכרטיס כל כך מקפיצים אותך? (אם כבר, תיטפל למבקרי מוזיקה. דיסק ממוצע עולה 70 שקל ויוצאים ביםן 10 ל-20 דיסקים בשבוע, ואצלנו רק 3-4 סרטים). הנה, ההקרנה של יום שלישי היא דוגמה טובה. ראיתי את הסרט "סוריאנה" של סטיב גייגן. הסרט יוצא רק בתחילת מרץ, אבל כדי לכתוב עליו לירחון "עלמה", שדד-ליין המדורים שלו היה שלשום, אני חייב לראות אותו כחודש לפני שהוא עולה, ואיך לדעתך זה יקרה ללא הקרנות מוקדמות לעיתונאים?
    ובכלל, אתה מכיר עבודה שבה אין איזושהי הטבה לעובדים בה? אנשי שיווק בהיי טק טסים חינם לחו"ל, במחלקת עסקים ומממנים להם גם מלון ואש"ל. בחברת החשמל מקבלים חשמל חינם. העובדים במקדונלדס מקבלים ארוחה חינם למשמרת (כך שהם אשכרה אוכלי חינם, אם אתה מוכן לעמוד על הרגליים יום שלם ולשרת ילדים צווחים). אז מבקרי קולנוע רואים סרטים בחינם. ואם אתה כ"כ נפגע מזה, למה שלא תנסה להיות בעצמך מבקר קולנוע. אתה נשמע בעל תשוקה עזה לסרטים, ואולי אתה אפילו יודע לכתוב. שלח ביקורות לדוגמה לאתרי האינטרנט השונים או למקומונים ועם קצת מזל והרבה כישרון תוכל גם אתה לראות את כל הסרטים לגמרי בחינם (על הפופקורן, לעומת זאת, תצטרך לשלם מכיסך).

  31. רועי 5 פברואר 2006 ב - 1:34 קישור ישיר

    "לאתרי האינטרנט השונים או למקומונים". אתה אומר את זו בכזו פטרונות וזלזול. למה מי אתה? למה אתה מזלזל בהם ומי נתן לך את הזכות לעשות זאת?

  32. יאיר רוה 5 פברואר 2006 ב - 7:26 קישור ישיר

    במי? באתרי האינטרנט והמקומונים או בכותבים? ומאיפה הבאת "זלזול" ו"פטרונות"? ממש לא. אתרי אינטרנט ומקומונים הם המקומות בהם עיתונאי בתחילת דרכו עושה את צעדיו הראשונים. ככה זה הולך. אני התחלתי במקומונים. כיום אתרי האינטרנט השונים ירשו את מקום המקומונים כבתי גידול לפרחי עיתונות וכמקומות המאפשרים התנסות ראשונה לכותבים ללא ניסיון קודם.

  33. עידן 8 פברואר 2006 ב - 11:36 קישור ישיר

    לבי לבי לך רוה! הרי כולנו זוכרים איך יללת כתינוק בן יומו כשפורום פילם החרימה אותך.אין שום הצדקה להקרנות החינם האלה, מבקרי הקולנוע צריכים לשלם יותר אפילו מ35 ש"ח לדעתי. אני מתמצא לא פחות ממך אבל אין לי קשרים ובכלל אם הייתי כותב לא הייתי מתפלסף כמוך ועומד על קוצו של יוד בטרחנות מעוררת גיחוך!

  34. רבקה 8 פברואר 2006 ב - 14:27 קישור ישיר

    חביבי! האמן לי אין צורך בקשרים. תראה את הרמה שלי מי שכותב באינטרנט. וואלק, גם אתה יכול
    חוץ מזה כשפורום פילם החרימו את מר רוווה זה היה פגיעה בחופש העיתונות! מה אתה בעד סתימת פיות! וחוץ מזה נגיד שהוא הולך לקולנוע לבד, מה נראה לך העיתון לא יחזיר לו כסף! גם ככה הוא ילך בחינם

  35. תתעוררו. 19 אפריל 2006 ב - 18:00 קישור ישיר

    תתעוררו. מי שזכה זה "התרסקות" בפרס הגדול.


השאירו תגובה